Emily Ratajkowski: jau pripratau, kad mane laiko laisvo elgesio mergina

Emily Ratajkowski - drąsi mergina. Ji nebijo viešai demonstruoti savo kūno ir sakyti tai, ką galvoja. Tik ta drąsa turi savo kainą, ir, patikėk, ne pačią mažiausią. Papuošusi spalio mėnesio „Glamour“ žurnalo viršelį, Emily buvo atvira - jai jau ne kartą teko išgirsti nemalonių epitetų apie save.

„Vasario mėnesį dalyvavau mitinge. Norėjau paremti kandidatą, kuriuo tikiu. Tačiau internete dauguma mano veiksmus interpretavo savaip. Kalbėjau apie vienodo darbo užmokesčio ir tėvystės atostogų svarbą, apie ekonominės nelygybės problemas, o kaip atsaką į savo kalbą sulaukiau komentarų, esą kenčiu nuo „grožio pertekliaus ir smegenų trūkumo“. Ir tuomet supratau, kad moterys dažnai kaltinamos sąmoningu dėmesio trūkumu, tuo tarpu apie apie vyrus taip neatsiliepiama. Mūsų kultūroje vyrauja dvigubi standartai“ - interviu metu sakė Emily.

Ji taip pat užsiminė, kad jau beveik priprato prie to, kad aplinkiniais dažnai ją laiko laisvo elgesio mergina. Tokia nuomonė susiformavo po skandalingojo Robin Thicke vaizdo klipo, kuriame Emily pasirodė pusnuogė. Tačiau dėl to ji nesijaudina - jeigu yra ką parodyti, kodėl reikėtų tai slėpti, jeigu neperžengiamos padorumo ribos?

Priminsime, kad Emily buvo papuošusi ir COSMO žurnalą. Londone gimusi vienturtė anglų kalbos dėstytojos ir menininko dukra buvo auklėjama ne visai tradiciškai. „Mano mamai buvo 39-eri, o tėčiui – 45-eri, kai susilaukė manęs. Jie nebuvo susituokę.“ Jos mama, Fullbright stipendininkė, tai, kad laukiasi, sužinojo kaip tik tada, kai jai buvo pasiūlyta dėstytojos vieta Londone. Vienas iškalbingas epizodas iš Emily vaikystės: kai ji buvo dar visai kūdikis, maisto prekių parduotuvėje priėjo nepažįstamas vyriškis ir mamai pasakė: “Jūsų dukra tokia graži, kad ji tiesiog privalo būti modeliu.“ – „Ne, ji bus neurochirurgė“, – atšovė žodžio kišenėje neieškanti mama.

Jei kalbėtume apie nuogybę, namuose ji niekada nebuvo tabu. „Mama visada buvo patenkinta savo figūra, dėl kūno niekada nekompleksavo, o tėtis turėjo šūsnis meninių aktų knygų. Jie niekad nesielgė su manimi kaip su vaiku.“ Kūdikystėje kartais ją pintame krepšyje padėdavo vidury stalo per kviestinius pietus, o ūgtelėjusi sykį buvo trumpam ištremta iš namų, kai užklupo savo tėvus besimylinčius. „Kai tai nutiko, nuėjau į mūsų automobilį ir ten tūnojau. Po kokių penkiolikos minučių atėjo tėtis ir šūktelėjo: „Jau gali grįžti!“ O mama paklausė: „Nejaugi tu nesidžiaugi, kad mes vis dar mylimės?“

Galiausiai šeima persikraustė į San Diegą, o ten Emily apėmė aktorystės šišas. Tačiau jos tėvai nejautė jokio noro vežioti ją į Los Andžele vykstančias atrankas ir konkursus, tad supažindino ją su vaidybos mokytoju, o šis jai rekomendavo modelio karjerą, Būdama 14-os, Emily pasirašė sutartį su modelių agentūra „Ford“. Tačiau agentūra nežinojo, ką daryti su seksualia paaugle, kuri podiumui buvo pernelyg žema ir perdėm krūtininga. Supratai? Gražus veidelis ir išraiškinga krūtinė. Tačiau Emily, kaip ir daugelis didžiakrūčių merginų, puikiai žinojo, kad tokio ankstyvo amžiaus sulaukus tapti vyrų geismo objektu – tikrai nemenkas iššūkis.

„Vyrai staiga pradeda tave glostyti žvilgsniu, vertinti kaip sekso objektą, o tu nieko apie tai nenutuoki, – prisimena Emily savo ankstyvą brendimą. – Mokydamasi mokykloje vaidybą mečiau, nes užkniso vieno tipo vaidmenys – vaidinau vien merginas kales arba merginas, kurios straksi nuo vieno objekto prie kito. Viduje nesijaučiau nei viena, nei kita.“ Emily Moteris nebuvo vien Emily Kūnas, tad ji norėjo, kad žmonės vienodai gerbtų ir vieną, ir kitą.

O kas gi yra toji Emily Moteris? Pietaudama Los Andželo kavinėje „Beachwood“, Ratajkowski pasako esanti visiška „kvailutė“ ir įvardija savo mėgstamus rašytojus: Junotas Díazas ir Alice Munro. „Kitame pasaulyje tikriausiai būčiau išvažiavusi mokytis į Sarah'os Lawrence koledžą (ten jai buvo pasiūlyta stipendija) ir dabar jau būčiau dirbusi kokiame nors žurnale.“ Laisvalaikiu ji rašo trumpus apsakymus. Jei kam nors tai skambėtų truputį pretenzingai, ji atkreipia dėmesį, kad niekam nieko neturi įrodinėti. „Stengiuosi nesinervinti dėl to, ką apie tai pamanys kiti“, – sako ji. Ypač tie, kurie ją kritikavo pažiūrėję Thicke‘o vaizdo klipą.

„Man pasisekė, kad galiu dėvėti, ką noriu, miegoti su kuo noriu, šokti, kaip noriu, ir vis tiek būti feministe. Man tikrai nusišypsojo laimė, kad gyvenu Amerikoje. Man nėra jokio reikalo nesegėti liemenėlės, kad būčiau feministe. Galiu būti ir džiaugtis savimi tokia, kokia esu. Būti su makiažu ar be jo – irgi tik mano pačios reikalas.“ Panašiai būtų galima pasakyti ir apie jos asmeninį gyvenimą, kurio ji neviešina. Tačiau jos pasimatymų įpročiai akivaizdžiai atskleidžia poreikį būti nepriklausomai.

„Visada būnu pirmoji, kuri pasiūlo dalintis sąskaitą pusiau, – sako ji. – Žinau, kai kurioms moterims yra svarbu, kad vyras būtų pinigingas. Aš tokio poreikio nejaučiu. Man patinka pačiai savimi pasirūpinti ir tai įrodyti. Tegu vyrai nemano, kad pavaišinę mane pietumis užsidirbs taškų.“ Ji nėra prieš atsitiktinį seksą, tačiau atsargiai žiūri į tas moteris, kurios jį praktikuoja norėdamos tokiu būdu sulaukti įvertinimo. „Turiu draugę, kuri kas savaitę miega vis su kitu vaikinu ne dėl to, kai jai reikėtų jos seksualumo patvirtinimo, o dėl to, kad ji tiesiog nori sekso. Kita draugė – visiška priešingybė. Ji išgeria, tada jai sušviečia, kad ji privalo į namus ką nors parsivesti vien dėl to, kad pasijustų įvertinta ir pripažinta. Su tokiu požiūriu nelabai sutinku. Jei norėsiu atsitiktinio sekso, jis ir bus, bet tik dėl teisingų priežasčių.“ Kokį filmą labiau primena jos seksualinis gyvenimas – „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ ar „Užrašų knygutę“? „Ir viena, ir kita, – atsako ji. – Kartais norisi būti padėties šeimininke. O kartais – ne. Mano nuotaikos ir norai keičiasi priklausomai nuo konkrečios akimirkos ir aplinkybių. Nesu iš tų merginų, kurios antrankiais prirakintų prie lovos vaikiną mylėdamosi su juo pirmą kartą, bet nepriklausau ir toms, kurios per seksą apsiverkia, nes tai taip romantiška.“ Emily nė kiek nesivaržo atvirai rėžti, ko nori ir kas jai patinka. „Kiekvienos moters kūnas toks skirtingas. Visos mes turime unikalų braižą ir nereikia bijoti konkrečiai išsakyti savo pageidavimų.“

Tokiu pat principu ji vadovaujasi ir visose kitose gyvenimo srityse – galbūt tai ir paaiškina jos žaibišką iškilimą. Paklausta, kieno karjeros modelį norėtų prisitaikyti, Emily pamini Jennifer Lawrence ir Rooney Mara. Šios moterys yra ne tik išmintingos, charizmatiškos, bet ir gražios. O kokie Emily planai dėl sunkiai ištariamos pavardės? (Ei, Beyonce, tu juk irgi tokią turi!) Kai vienas Holivudo prodiuserių jai pasiūlė ją pasikeisti, ji jam ištarė vienintelį žodį: „Atsiknisk.“ Drąsus poelgis. Tokie jai ir būdingi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis