10 intriguojančių faktų, kurių greičiausiai nežinojai apie princesės Dianos gyvenimą

1. Diana niekuomet nebuvo pagirtina mokinė

Nors įprastai aukštuomenės vaikams keliami itin dideli reikalavimai, Dianos pavyzdinga mokine negalima būtų pavadinti. Iki 9 metų ji mokėsi namuose, tuomet trejus metus praleido privačioje mokykloje - pensione, o sulaukusi 12 metų pateko į privačią mergaičių mokyklą, kurioje žinių sėmėsi iki 16 metų. Ir gerais pažymiais Diana tikrai neblizgėjo. Sakykime, buvo vidutiniokė.

Vida Press

2. Nuo mažens princesė svajojo tapti balerina

Gaila, tačiau ir būsimoms princesėms nepavyksta gauti visko, ko jos nori. Diana tiesiog neatitiko balerinoms keliamų reikalavimų: buvo aukštesnė ir stambesnė už kitas savo bendraamžes. Užtai jau tapusi karališkosios šeimos nare, Diana nemažai aukodavo būtent šiai meno sričiai.

Vida Press

3. Princas Čarlzas prieš tai susitikinėjo su Dianos seserimi

Skamba keistai, bet tai tikrų tikriausia tiesa. Tarp Saros Spencer ir Čarlzo buvo užsimezgęs trumpas romanas ir kas ten žino, galbūt būtent ši moteris būtų tapusi princo žmona, bet jiedu išsiskyrė dėl Saros plepumo. Karališkosios šeimos nariai niekuomet neįsileistų tos, kuri nemoka nulaikyti liežuvio už dantų, o štai Diana buvo kur kas santūresnė ir tinkamesnė kandidatė.

Vida Press

4. Savo sužadėtuvių žiedą Diana išsirinko tiesiog iš katalogo

Garsųjį sužadėtuvių žiedą, kurį iš tolo atpažintų dauguma karališkosios šeimos gerbėjų, Diana išsirinko atsivertusi juvelyrikos namų Garrad katalogą. Tai buvo kiek neįprastas sprendimas, nes juvelyrinius dirbinius aukštuomenės damos dažniausiai užsako pagal individualius pageidavimus.

Vida Press

5. Dianos vestuvinis šleifas - net 7,6 metrų ilgio

Vestuvinę Dianos suknelę, papuoštą 10 000 perlų, siuvo net 5 mėnesius. Tačiau perlai nublanko prieš įspūdingą 7,6 metrų šleifą, kuris tapo pačiu ilgiausiu šios karališkosios šeimos istorijoje.

Vida Press

6. Aukcione Diana pardavė 79 savo sukneles

Idėja parduoti savo sukneles Dianai pasiūlė jos vyresnysis sūnus Williamas. Už 79 prabangias suknias princesė gavo tikrai nemenką sumelę - 5,76 milijono dolerių, kuriuos paaukojo kovai su krūties vėžiu ir ŽIV.

Vida Press

7. Savo sūnus Diana auklėjo kaip įprastus vaikus

Kartu su savo vaikais princesė Diana keliaudavo ir į Makdonaldą, ir į atrakcionus. Ne kartą buvo aptarinėjama, kad karališkosios šeimos atžalos, būsimieji sosto įpėdiniai turėtų būti auklėjami kiek kitokiais metodais, tačiau šiuo klausimu Diana turėjo savo nuomonę. Beje, mama juos pasiimdavo ir į benamių prieglaudas bei ligonines tam, kad vaikai suprastų koks kartais nelengvas ir negailestingas gyvenimas būna už rūmų durų.

Vida Press

8. Diana palaidota ne su karališkąja šeima

Visa laidotuvių ceremonija vyko taip, kaip ir priimtina karališkosios šeimos nariams, tačiau palaidota ji ne ten, kur ilsisi kiti šios šeimos nariai. Taip nusprendė jos brolis ir šis noras buvo įgyvendintas.

Vida Press

9. Diana pakeitė vestuvių priesaikos žodžius

Įprastoje priesaikoje yra žodžiai „paklusti savo vyrui“, tačiau Diana nusprendė jų nesakyti ir pakeitė kitu išsireiškimu - „mylėti, palaikyti, gerbti ir saugoti“. Lygiai taip pat pasielgė ir Kate Middleton.

Vida Press

10. Diana sirgo depresija ir bulimija

Vieša paslaptis, kad Diana turėjo nemažai psichologinių problemų ir po vestuvių jos tik paaštrėjo. Kalbama, kad Diana daugybę metų kentėjo dėl bulimijos, o visuomet besišypsanti ir pagalbos ranką pasiruošusi ištiesti princesė pati sirgo depresija.

Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis