Štai kuo iš tiesų kasdienybėje užsiima karališkosios šeimos nariai

Dabartinių britų monarchijos narių įvaizdis gana pozityvus – kilnioji karalienė Elžbieta Antroji, kuriai patinka ryškūs konservatyvaus kirpimo apdarai, žavioji Kate Middleton ir princas Williamas bei jaunesnis jo brolis Harry – visi jie maudosi Didžiosios Britanijos piliečių (ir ne vien jų) meilėje. O ar esi kada susimąsčiusi, kuo jie užsiima paprastomis dienomis? Ar karalienė sėdi soste, Kate matuojasi prieš veidrodį šeimos brangenybes, o Williamas su Harry sėdasi penktą valandą gerti arbatos su pienu? Viskas ne visai taip... Būti karališkosios šeimos nariu - tai nesibaigianti atsakomybė.

Karalienė Elizabeth II
Karalienė Elizabeth II
Vida Press

Kad ir kur nuvyktų karališkosios šeimos nariai, juos nuolat seka fotografai – ir oficialūs, ir paparaciai. Tad tam, kad palaikytų savo įvaizdį, jie visada turi atrodyti jei ne tobulai, bent jau padoriai. Vargu ar kam pavyks pamatyti, kaip Kate ir Williamas vaikštinėja po prekybos centrą ieškodami žieminių drabužių – kai kurie dalykai šiems žmonėms yra neprieinami. Taip pat nepamatysime jų vakarieniaujančių dviese restorane, einančių į sporto klubą ar užsiimančių kita mums visiems taip įprasta veikla. Kai pagalvoji - ne toks ir smagus tas karališkosios šeimos gyvenimas. Apribojimų kur kas daugiau, nei laisvių.

Beje, kalbant apie drabužius - įprastai karališkajai šeimai drabužiai pristatomi tiesiai į rūmus, o ten jau vyksta darbas su stilistais - tinkami drabužiai keliauja į spintas, netinkami tiesiog gražinami. Nežinome, ar princas Williamas turi savo asmeninį stilistą, tačiau Kate ir karalienė Elžbieta II tikrai turi. Kalbama, kad karalienė nevengia duoti pastabų dėl įvaizdžio savo anūko žmonai - esą ji ne kartą yra siūliusi Kate savo stilisto paslaugas, nes pastarosios įvaizdis ne visuomet atitinka aukštuomenės stiliaus reikalavimus. Pavyzdžiui, Kate bateliai - jų pakulnė pernelyg aukšta! Dažnu atveju pačioms karališkosios šeimos damoms net netenka vargti matuojantis drabužius - stilistai puikiai žino visus išmatavimus ir gali savarankiškai parinkti geriausiai atrodančius siluetus. Taigi prieš pasirodant viešumoje belieka tik nuspręsti, kokios spalvos suknelę vilkėti norisi šiandien - melsvą, rausvą, o gal kreminę?

Vida Press

Karalienės Elžbietos II kasdienybė ko gero yra labiausiai užpildyta. Negalvok, kad ji tik vaikštinėja su savo korgiais – iš tiesų viena svarbiausių karalienės pareigų – įstatymų projektų, kuriuos jai pateikia Parlamentas, patvirtinimas. Tiesą sakant, šiais laikais karalienės vaidmuo kuriant naujus arba keičiant senus įstatymus yra tik formalus, bet ji visada turi teisę išsakyti savo nuomonę. Anglijos karalienė yra valstybės galva, ir ji turi teisę paskirti ministrą pirmininką arba paleisti parlamentą (arba jo nepaleisti).

Be visų minėtų pareigų karalienė turi ir kitas, vadinamąsias „karališkąsias pareigas“. 2015 m. tokių pareigų, kurias reikėjo atlikti, buvo daugiau nei 300. Tai ir diplomatiniai vizitai, dalyvavimas labdaros renginiuose, apdovanojimų ir titulų įteikimas ir, žinoma, kitų valstybių vadovų priėmimas. Kaskart, kai kas nors apdovanojamas „sero“ (kaip seras Eltonas Johnas) arba „damos“ (kaip dama Hellen Mirren, suvaidinusi visą virtinę karališkųjų personų – Anglijos karalienes Šarlotę, Elžbietą I ir pačią Elžbietą II) titulu, ceremonijoje būtinai dalyvauja karalienė.

Iš tiesų tokių pareigų tiek daug, kad likusieji šeimos nariai taip pat priversti (greičiau, įpareigoti) tiesiogiai dalyvauti jas vykdant. Princas Williamas ir Kate kai kuriuose renginiuose dalyvauja karalienės Elžbietos II vardu. Kartais vietoj karalienės į renginius vyksta jos vyras – princas Philipas, o kartais jos sūnus princas Charlesas.

Princas Phillipas ir princas Haris
Princas Phillipas ir princas Haris
Vida Press

Bendra statistika maždaug tokia: visa karališkosios šeimos komanda per metus turi maždaug 2000 renginių, kuriuose privalo sudalyvauti bent vienas iš šeimos narių, jiems tenka priimti maždaug 70 000 svečių ir atsakyti į 100 000 laiškų (tą, be abejonės, daro nusamdyti žmonės).

Vis dėlto princas Williamas ir princas Harry turi ir kitų veiklų, apart dalyvavimo tokiuose renginiuose. Abu broliai savo laiku tarnavo karališkosiose pajėgose ir dabar turi darbus. Šiuo metu princas Williamas dirba gelbėjimo sraigtasparnio pilotu, jis dalyvavo daugelyje gelbėjimo operacijų. Ne paslaptis, kad Williamas - būsimas sosto paveldėtojas, todėl jo kasdienis grafikas kur kas labiau įtemptas nei Harrio. Vargu ar kada pamatysime Williamą gurkšnojantį alų bare, o štai Harris bent jau anksčiau tikrai nevengdavo pasilinksminti su draugais naktiniuose klubuose. Dalyvauti karališkuosiuose priėmimuose jam tenka kur kas rečiau nei broliui, taigi laisvalaikiui laiko pakanka. Dabar, be abejo, daugiausiai dėmesio jis skiria savo naujajai merginai.

Kate laisvo laiko turi labai nedaug, juk ne tik dalyvauja privalomuose renginiuose, bet ir globoja kelias labdaros organizacijas ir todėl jos pasirodymai viešumoje dažniausiai susiję būtent su šia tema. Ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad Williamas ir Kate turi du vaikus, tad jų kaip tėvų pareigos taip pat reikalauja laiko ir dėmesio.

Karalienė taip pat turiu anūkių – princesę Beatrice ir Eugenie, kurios nevykdo jokių oficialių ar specialių karališkų pareigų. Realiai būtent šioms merginoms labiausiai pasisekė - jos garsios, žinomos, priklauso karališkajai šeimai, tačiau gali daryti tai, ką nori – Eugenie dirba meno galerijoje, o Beatrice yra verslo konsultantė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis