Lietuviško kraujo turinti Shanina, savo grožiu pavergusi pasaulį

Balandžio mėnesio COSMO žurnalo viršelį puošianti Shanina Shaik – energingas supermodelis, uždegantis pasaulį savitu grožiu. Tačiau netrukome išsiaiškinti, kad ši lietuvės katalikės ir pakistaniečio musulmono dukra – kur kas daugiau negu vien išraiškingi skruostikauliai: ji – tikra kovotoja. Ir turi ką pasakyti. Tad klausykis įdėmiai.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
COSMOPOLITAN

Tikriausiai niekas negalėtų labiau motyvuoti lankyti sporto klubą negu supermodelis, vos per du metrus nuo tavęs puolęs ant kelių į Bondajaus paplūdimio smėlį. Jei atvirai, stengiuosi panašių situacijų vengti, tačiau leidžiant dieną su Shanina tai beveik neįmanoma.

Netoliese grupelė vaikinų žaidžia paplūdimio regbį. Suprantama, jų žaidimo įgūdžiai staiga susilpnėja – kaip ir gebėjimas susitelkti. Visų akys krypsta į pozuojančią merginą. O ji tikrai šį reikalą išmano. Vos keli kadrai – ir fotografas pareiškia: „Manau, turime tai, ko reikia.“ Shanina grakščiai užsimeta džinsinį švarkelį ant bronzinių pečių, ir mes vaikštinėjame paplūdimiu dėl kito kadro.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
Vida Press

Šįsyk 25-erių supermodelį į gimtąją Australiją pirmą kartą atlydėjo sužadėtinis DJ Ruckusas (tikrasis vardas – Gregory Andrewsas). „Pasiilgstu šios ypatingos atmosferos, oro ir paplūdimių. Ir ypač maisto. Niujorke taip sunku rasti šviežio maisto! – ilgesingai grįžusi į praeitį ir prisiminusi vasaras, praleistas Melburne, Shanina prasitaria nemananti grįžti į Australiją visam laikui. – Tačiau susikūriau gerovę Amerikoje, susipažinau ten su savo sužadėtiniu. Važinėsiu į Australiją, bet gyvensiu JAV, Los Andžele. Man patinka Los Andželo gyvenimo būdas, jame ir planuoju savo ateitį.“

Iš pirmo žvilgsnio Shanina atrodo drovi ir rami, tačiau kai pabendraujame akis į akį, atsiskleidžia visai kitomis spalvomis: kaip ganėtinai atvira ir turinti tvirtą savo nuomonę. Visiška priešingybė tai moteriai, kuri ką tik pozavo. Ši kitoniška Shanina iš pradžių kiek stebina, bet labai maloniai nuteikia. Pastaraisiais metais ji itin intensyviai dirbo. Ne tik tapo daugybės geidžiamų reklaminių kampanijų veidu, bet ir pirmą kartą išmėgino jėgas kine – atliko vaidmenį filme „The Mummy“ kartu su Tomu Cruise‘u. Tuo pat metu tęsdama labai tarptautinę ir labai intensyvią modelio karjerą.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
Vida Press

Sėkmingai pradėjusi nuo trumpai gyvavusio TV realybės šou „Make Me a Supermodel“ 2008-aisiais, Shanina dirba modeliu ilgiau, negu daugelis galėtume įsivaizduoti, – jau beveik 10 metų. Jos žvaigždė nesužibo per naktį. Ar įgijus tokį įdirbį nesiutina instamodeliai, okupavę podiumą ir pavergę industriją, kuri, regis, net modelių atrankas rengia remdamasi paspaudimais „patinka“ arba juos provokuojančiomis antraštėmis? Ne, veikiau jau atvirkščiai, purto galvą Shanina.

„Šie modeliai deda daug pastangų į savo įvaizdžio kūrimą socialinėje žiniasklaidoje – tiesiog atėjo toks metas ir amžius. Susidūrusios su tikru modelio darbu, jos supras, kas tai yra iš tikrųjų. O merginoms, kurios pradėjo dirbti modeliais dar iki socialinių tinklų pasirodymo, reikia prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų. Aš nesu prieš, man smagu. Daugelis klientų tikrai žiūri į mano instagramo paskyrą ir mato, kaip šiuo metu atrodau vilkėdama maudymosi kostiumėlį ar ką tik nusikirpusi plaukus, – darbo siūlymų kartais sulaukiu kaip tik per socialinę žiniasklaidą.“

Shanina Shaik
Shanina Shaik
COSMOPOLITAN

Šiuo metu modelio darbas – pagrindinis Shaninos pajamų šaltinis, tačiau ji nekantrauja išvysti, ką jai pasiūlys aktorystės pasaulis. Nors kelią į sėkmę jai atvėrė būtent pozavimas, Shanina norėtų prisijungti prie tų modelių, kurie sėkmingai ėmėsi aktorystės ir gavo ne vien epizodinių vaidmenų. „Nemanau, kad turėčiau ką nors įrodinėti, – pareiškia ji. – Cara Delevingne, Abbey Lee, Rosie Huntington-Whiteley – jos negaili nei laiko, nei jėgų aktorystei.“

Reikės 2017-aisiais Shaniną stebėti akylai, nes ji rimtai nusiteikusi juos paskelbti savo metais.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
COSMOPOLITAN

COSMO: Esi susižadėjusi ir atrodai palaimingai laiminga. Ką sužinojai apie meilę per pastaruosius metus?

Shanina: Išgyvendama santykių nesėkmes sužinai, kokių nuostabių dalykų tau gali duoti meilė. Tai – tikra palaima. Esu labai dėkinga, kad sutikau Ruckusą, jis – nuostabus žmogus: toks atidus, supratingas, palaikantis mane ir mano darbą. Kai išgyvendavau santykių krizes ar verkdavau iš nuoskaudos, prisimenu, mama man sakydavo: „Mylėti turi būti lengva.“ Supratau tai būdama su savo sužadėtiniu. Esu labai laiminga. Iš savo draugių, kai jos mato mudu kartu, sulaukiu daugybės komentarų – sako, mudviejų pora yra jų siekiamybė santykių prasme!

C: Išduok paslaptį – ar greitai tekėsi?

S: (Juokiasi) Nesakysiu nieko konkretaus, bet visus šiuos metus mūsų laukia vestuvių planavimas, ir mane tai be galo džiugina. Praėjus vos savaitei nuo tos akimirkos, kai jis man pasipiršo, aš jau buvau priaudusi daugybę šventės idėjų. Sunku rengtis vestuvėms keliaujant, bet po truputėlį planuojamės. Nuostabus metas.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
COSMOPOLITAN

C: Esi labai aktyvi socialiniuose tinkluose. Ar modelių industrijoje tai neišvengiama?

S: Socialiniai tinklai sukėlė tikrai daug mados industrijos pokyčių. Tačiau bent jau man patinka ši galimybė – parodyti klientams savo gyvenimą ir asmenybę. Anksčiau modeliai būdavo tik nuotrauka aplanke, o dabar, pažiūrėję instagramo ar snapchat‘o paskyras, klientai gali įžvelgti gyvą ir tikrą žmogų anapus nuotraukos. Pažįstu daugybę žmonių, kurie nenori būti instagrame, bet jaučia aplinkos spaudimą tai daryti. Mano manymu, tai yra neatsiejama modelio darbo dalis, bet čia jau kiekvieno asmeninis reikalas, dirbti jį, ar ne.

C: Socialiniai tinklai atveria daugybę galimybių reikštis negatyvumui – kaip kovoji su trolinimu ar baisiais komentarais?

S: Stengiuosi tokią informaciją ignoruoti. Mano galva, tai – geriausias sprendimas, nes privalai būti stipri būdama tokia, kokia esi. Iš tikrųjų daug neigiamų komentarų nesulaukiu, tačiau jei pasitaiko, ištrinu – nenoriu jų nei skaityti, nei matyti. Patyriau patyčių mokykloje, ir būtent tada išmokau būti stipri, ignoruoti įžeidžiamus žodžius. Mano mamatada man pasakė: „būti kitokia – tai tarsi besisukančios durys tavo gyvenime, kur įėjimas yra saugus, o išėjimas – ne“. Iš tikrųjų ta mokyklinė patirtis man padėjo susidoroti su mados industrijos negatyvumu plačiąja prasme.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
Vida Press

C: Ar vis dar tenka susidurti su tam tikrais išvaizdos vertinimo niuansais?

S: Net ir sulaukusi sėkmės profesinėje srityje, palyginti dažnai girdžiu daugybę „ne“ prieš išgirsdama „taip“. Sunku su tuo susitaikyti, nes kartais negauni darbų, kurių labai norėtum, ir apima nusivylimas. Tačiau tokiu atveju labai svarbu nemanyti, kad kas nors negerai yra tau, – tiesiog užsakovai ar klientai ieško kitokio įvaizdžio. Kartais manęs nepakviečia į madų savaites, nes ten reikia labai aukštų, šviesiaplaukių ir mėlynakių merginų, – visiškų mano priešingybių. Privalai sunkiai ir daug dirbti – tada ir reikiamas pasiūlymas tikrai atkeliaus. Keista, kad kartais labai gerai pasirodžiusi nesulaukiu telefono skambučio, o kai atrodo, kad būsiu susimovusi, gaunu puikų darbo pasiūlymą. Niekad nežinai.

C: Labai daug gerbėjų nusiminė šiais metais tavęs neišvydę ant „Victoria‘s Secret“ podiumo. Jauteisi įskaudinta, kad šįkart jie tavęs nepasirinko?

S: Viskas gerai, tikrai nieko baisaus nenutiko, kad šiemet manęs ten nebuvo. Man ir taip pasisekė, kad dalyvavau keturiuose jų madų šou. Keturi šou – tai labai daug! Kiekvienais metais jie kuria skirtingą įvaizdį, ir dabar manasis jiems tiesiog netiko. Nė kiek dėl to nenusiminiau.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
Vida Press

C: Tačiau tavo gerbėjai mano kitaip...

S: Turėdama tokią didelę ir stiprią palaikymo komandą, išties jaučiuosi pagerbta. Aš nė nemačiau tų komentarų, kuriuose buvo reiškiamas nusivylimas dėl mano nedalyvavimo „Victoria‘s Secret“ madų šou, bet kai perskaičiau, pasijutau pamaloninta. Esu labai artima „Victoria‘s Secret“ šeimai, todėl nenoriu neigiamos mane palaikančių žmonių reakcijos jų atžvilgiu. Juk reikia ir naujų, šviežių veidų, o aš tiesiog lauksiu kitų metų!

C: Daug pastangų dedi į savo įvaizdžio kūrimą. Mačiau tavo vaizdo įrašų, kur intensyviai sportuoji. Ar būčiau teisi sakydama, kad sunkiai dirbi ir puoselėdama kūną?

S: Taip, fizinio darbo tikrai įdedu daug. Mankštinuosi reguliariai, keturiskart per savaitę. Sportas ir sveika gyvensena – neatsiejama tiek mano gyvenimo būdo, tiek darbo dalis. Dažniausiai man tenka demonstruoti apatinį trikotažą ir maudymosi kostiumėlius, retai kada vilkiu drabužius!

C: Kai taip sunkiai tenka dirbti, ar neerzina kai kurios tavo profesijos atstovės, viešinančios, kaip kemša mėsainius ir picas, – tarsi išdidžiai skelbdamos, kad genetika joms tai leidžia daryti?

S: Ne, tikrai neerzina. Juk kiekvienos iš mūsų kūnas – skirtingo tipo. Turiu keletą draugių, kurios tikrai gali valgyti bet kokį šlamštą, ir joms tai neina į kūną. Mano sužadėtinis irgi gali šveisti ką tik nori, ir vis tiek jo pilvo presas visada bus išraiškingas (juokiasi). O aš turiu paplušėti, kad kūno linijos išliktų gražios. Esu didelė saldumynų mėgėja, tad stengiuosi valgyti saikingai – nenoriu atimti iš savęs šio malonumo.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
Vida Press

C: Ką manai apie modelio darbą kaip verslą?

S: Savaime suprantama, galvoju apie savo ateitį ir ilgalaikę karjerą. Modelio darbas tikrai nėra amžinas. Puoselėju šiokių tokių ateities planų, kurių kol kas nenorėčiau atskleisti, bet brandinu kelis sumanymus, kurie padės man tęsti karjerą.

C: Ar turi sektinų pavyzdžių darbo srityje?

S: Mane labai įkvepia Miranda Kerr ir jos darbas. Tada Rosie Hungtington-Whiteley, kuri yra dar tokia jauna, o jau vaidina filmuose, sukūrė makiažo liniją, įgyvendina daugybę bendrų projektų su įvairiomis kompanijomis ir vis dar sukasi mados versle. 50-metė Elle MacPherson ne tik nuostabiai atrodo, bet ir plėtoja savo verslą. Ji – moteris, į kurią norėčiau lygiuotis.

C: Turi savo mentorių?

S: Tai – mano mama. Ji labai išmintinga moteris. Mums sunku pripažinti, kad mamos būna teisios, mums norisi manyti, kad mes patys viską kuo puikiausiai išmanome, bet pažvelgusi atgal suprantu: mano mama visais atvejais buvo teisi! Taip pat turiu nuostabią agentę Annie. Moterys man yra tikri įkvėpimo šaltiniai. Sužadėtinis taip pat skatina mane daugiau dirbti, tobulėti karjeros aspektais. Mudu planuojame susilaukti vaikų, tad noriu daugiau pasiekti darbe ir jau dabar galvoju, kaip finansuosiu savo ateitį ir šeimą.

C: Paatviravai apie itin stiprų ryšį su savo mama. O kaip pavyksta jį išlaikyti, kai ji gyvena kitame pasaulio krašte?

S: Esu labai dėkinga „Face Time“ ir „WhatsApp“ (juokiasi). Nėra dienos, kad nesikalbėtume. Mama – pati didžiausia mano gerbėja, rėmėja, ir mudvi sieja tikrai ypatingas ryšys. Jei mane kamuoja kokios nors baimės, jei noriu pasidalinti kokiomis nors savo idėjomis ar man tiesiog prireikia pagalbos, visais atvejais kreipiuosi į mamą. Mudviejų santykiai tikrai nuostabūs.

Shanina Shaik
Shanina Shaik
COSMOPOLITAN

C: Visai jauna pradėjai uždirbti nemažai pinigų. Kaip išmokai tvarkyti savo finansus?

S: Pinigus visada leidau palyginti apdairiai ir apgalvotai, nes noriu būti savarankiška, pati savimi pasirūpinti. Labai svarbu, kad jaunos merginos anksti pradėtų galvoti apie savo finansus, konsultuotųsi su agentūromis, kuriose dirba, arba su bankais, klausinėtų šeimos narių. Aš užduodu begalę klausimų ir metams bėgant apie pinigus sužinau vis ką nors nauja. Su džiaugsmu prisimenu tas nerūpestingas paauglystės dienas, kai nereikėjo apmokėti sąskaitų! Tiesiog reikia nebijoti klausti. Ir susirasti gerą apskaitininką.

C: Tavo karjeros sritys plečiasi – gavai vaidmenį filme „The Mummy“ su Tomu Cruise‘u! Spėju, labai entuziastingai ragautum aktorės duonos?
S: Jaučiu, kad vyksta esminiai mano karjeros pokyčiai, ir norėčiau save išmėginti naujose srityse. Šių metų filmavimosi patirtis atvėrė man akis, supratau, ką galėčiau daryti. Vaidinti kine tikrai sunku, reikia daug laiko ir praktikos. Reikia įsijausti į personažą ir apgalvoti kiekvieną savo žingsnį – pradedant rankų judesiais ir baigiant sumirksėjimų dažniais. Filmuotis išties labai smagu ir jaučiuosi pagerbta, kad galėjau prisidėti prie populiaraus filmo kūrimo proceso.

C: Los Andželo aktorių atrankos specialistai neretai kaltinami seksizmu. Teko susidurti su jo apraiškomis kine?

S: Ne. Daugelį bandymų vaidmeniui įrašiau pati, nes labai daug keliauju ir nežinau, kur ir kada būsiu, tačiau nieko panašaus nepatyriau, tikrai.

C: O kokių jausmų tau kelia, kad net tokia drąsi mergina kaip Taylor Swift susiduria su seksizmo problema pramogų pasaulyje?

S: Mados pasaulyje pirmu smuiku griežia moteris, o vyras yra aksesuaras. Net skirtinga odos spalva mados pasaulyje gali nulemti kitokį požiūrį į tave. Man yra tekę susidurti su rasistiniu požiūriu ir nejaučiu gėdos apie tai kalbėdama – buvo į akis pasakyta, kad vienam ar kitam darbui netinku dėl savo kilmės. Sykį modelių atrankos specialistai nesumojo, kuriai kategorijai mane priskirti, tad neturėjau galimybės toliau dalyvauti atrankoje. Būna sunkių akimirkų, bet, esu tikra, kiekviena manekenė jų yra patyrusi. Tačiau reikia iškęsti sunkumus, kad kas nors apie tai prabiltų ir apgintų tavo poziciją.

C: Akivaizdu, kad nebijai sakyti tiesos. Kaip manai, ar gebėtum nustebinti žmones, kurie nuomonę apie tave susidaro vien iš išvaizdos?

S: Neabejoju, kad kai kurie žmonės kritiškai mane vertina vien dėl to, kad esu tik modelis. Tačiau tai ir yra socialinių tinklų pranašumas, kad gali viešai pareikšti savo nuomonę, atskleisti asmenybę, visiems įrodyti, jog esi kur kas daugiau negu vien tik modelis. Manau, kaip tik tuo ir sužavėjau savo sužadėtinį, – nesu vien tik gražus veidelis. Esu kur kas daugiau!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis