Paslaptys, kurias buvo stengiamasi nutylėti apie Dianos ir princo Charleso santuoką

Princesės Dianos istorija primena pasaką apie Pelenę. Ji, dirbusi aukle, visiškai netikėtai tapo tikro princo žmona. Viskas būtų buvę puiku, bet, deja, „gyveno ilgai ir laimingai“ scenarijaus nebuvo. Atvira, žavinga Diana nesugebėjo susitaikyti su griežtomis Britanijos dvaro tradicijomis ir gyventi pagal protokolą. Jos likimas buvo tragiškas, bet paprastų žmonių širdyse ji liko karštai mylima „tautos princese“.

Iki pažinties su karališkąja šeima Dianos Spencer kasdienybė mažai priminė princesės gyvenimą. Vaikystėje Dianai nelabai sekėsi mokslai. Mergaitė svajojo tapti balerina, bet dėl aukšto ūgio (178 cm) šią svajonę teko pamiršti. Kai mergaitė paaugo, rinkdavosi darbus ne pagal prestižą, bet pagal tai, kas jai patiko: ji dirbo aukle, organizuodavo vakarėlius.

Princas Čarlzas ir princesė Diana
Princas Čarlzas ir princesė Diana
Vida Press

O tuo metu karališkieji rūmai aktyviai ieškojo kandidatės į princo Charleso nuotakas. Pagrindinis veiksnys Dianos ir Charleso piršlybose buvo tai, kad jos močiutė bendravo su karaliene motina, o Spencerių valdos ribojosi su karališkąja rezidencija Norfolke. Svarbiausia buvo viską organizuoti taip, kad Diana atsidurtų reikiamu metu reikiamoje vietoje.

Keli „atsitiktiniai“ susitikimai, ir po kažkieno lyg tarp kitko mestos frazės, kad Charlesas turi naują merginą, viskas ir prasidėjo.

Paparaciai pradėjo taip aktyviai spekuliuoti šia naujiena, kad Charleso tėvas, princas konsortas Filipas parašė sūnui laišką, kuriame primygtinai reikalavo apginti merginos reputaciją. Princas Charlesas nusprendė, kad tai įsakymas, ir pasipiršo Dianai. Mergina nedvejodama sutiko. Nors princą ji pažinojo vos kelis mėnesius, bet jį įsimylėjusi buvo jau seniai. Be to, perspektyva tapti tikra princese apsuko jai galvą.

Princas Čarlzas ir princesė Diana
Princas Čarlzas ir princesė Diana
Vida Press

1981 m. liepos 29 d. įvyko princo Charleso ir Dianos Spencer jungtuvių ceremonija, kuri buvo vadinama „amžiaus vestuvėmis“. Diana vilkėjo stulbinančią dramblio kaulo spalvos vestuvinę suknelę su 8 metrų šleifu. Ji buvo pasiūta Viktorijos laikų stiliumi. Vienintelis dalykas, kurio neįvertino dizaineriai – tai, kad visą šį pūstą grožį kažkaip reikėjo sutalpinti nedidelėje karietoje. Prie altoriaus Diana žengė su suglamžyta suknele.

Princas Čarlzas ir princesė Diana
Princas Čarlzas ir princesė Diana
Vida Press

Pati vestuvių ceremonija nebuvo tokia tobula, kokios buvo aprašytos Dianos mėgstamose knygose. Kreipdamasi į jaunąjį, ji supainiojo jo ilgo vardo žodžius. Vietoj Charlesas Philipas Arthuras George‘as ji pasakė Philipas Charlesas Arthuras George‘as. Princas taip pat neliko skolingas ir sakydamas priesaiką vietoj „pažadu dalintis su tavimi viskuo, kas man priklauso“, pasakė „pažadu dalintis su tavimi viskuo, kas tau priklauso“. Diana taip pat nepasakė privalomų žodžių apie tai, kad pažada paklusti vyrui. Vietoj to ji pažadėjo jį „mylėti, palaikyti, gerbti ir saugoti“.

1981 m. rugpjūčio 15 d., po vestuvių praėjus vos dviem savaitėms Diana parašė savo freilinai apie tai, kad medaus mėnuo yra puiki galimybė išsimiegoti.

Porai gimė du sūnus – Williamas ir Harry. Kaip prisiminė Diana, būtent tie keleri metai buvo laimingiausi karališkosios poros gyvenime. Jie daug laiko leido keturiese. Diana kaip galėdama stengėsi, kad jos sūnūs būtų auklėjami kaip paprasti vaikai. Jie žinojo, kas yra „McDonald‘s“, eidavo į atrakcionų parkus. Princesė stengdavosi pati paimti juos iš mokyklos.

Princas Čarlzas ir princesė Diana
Princas Čarlzas ir princesė Diana
Vida Press

Deja, šeimos idilė ilgai netruko. Ilgainiui ėmė reikštis 13 metų skirtumas tarp sutuoktinių. Charlesas – visiškas aristokratas, įgijęs puikų išsilavinimą, apsiskaitęs, o mėgstamiausia Dianos knyga buvo „Karaliaus nuotaka“. Diana neslėpė nuobodulio per aukštuomenės renginius, nesidomėjo tuo, kuo domėjosi jos vyras.

Ilgainiui princas grįžo į savo meilužės Camillos Parker Bowles glėbį. Jų romanas užsimezgė dar iki Charleso santuokos su Diana ir truko 9 metus. Norėdama atkeršyti, Diana užmezgė santykius su jodinėjimo treneriu Jamesu Hewittu.

Landūs žurnalistai reikalavo paaiškinti tokias pikantiškas princo ir princesės asmeninio gyvenimo smulkmenas. Viename iš interviu Diana nesusilaikė ir pasakė: „Mano šeimoje per daug žmonių“. Ji turėjo omenyje ne tik Charleso meilužę. Visa karališkoji šeima aktyviai kišosi į poros santykius. Į Charleso santykius su Camilla buvo žiūrima pro pirštus, o Dianai nuolat buvo išsakomi priekaištai dėl jos iššaukiančio elgesio. Problema buvo laikomi ne tik asmeniniai sutuoktinių santykiai – karalienei nepatiko pernelyg aktyvus princesės dalyvavimas labdaringoje veikloje.

Vida Press

Karališkuosiuose rūmuose Diana buvo ujama, užtat paprasti žmonės ją tiesiog dievino. Princesė lankydavosi prieglaudose, reabilitacijos centruose, aukojo lėšas kovai su AIDS ir ragino aplinkinius aukoti, noriai dalyvaudavo vaikams skirtuose renginiuose. Už tai ji ir buvo pakrikštyta „tautos princese“, „širdžių karaliene“. Nenuostabu, kad aptarinėdami konfliktus karališkojoje šeimoje, žmonės palaikė Dianos pusę.

1996 metais Diana ir Charlesas gavo oficialų leidimą skirtis. Dianai buvo sumokėta 17 mln. svarų kompensacija, palikta teisė auklėti vaikus, bet ji neteko karališkų privilegijų. Mažasis Williamas, pamatęs mamą nusiminusią, pasakė jai neverkti, ir pažadėjo, kad užaugęs būtinai sugrąžins jai titulą. Deja, sūnaus pažadui nebuvo lemta išsipildyti.

Princesė Diana
Princesė Diana
Vida Press

Diana tikėjosi, kad po skyrybų žurnalistai paliks ją ramybėje, bet viskas išėjo visiškai atvirkščiai. Paparaciai stebėjo kiekvieną jos žingsnį: kokiame renginyje Diana dalyvavo, kuo buvo apsirengusi, kas jos meilužis. 1997 m. rugpjūčio 31 d., bandydama pasislėpti nuo ją persekiojusių paparacių, Diana žuvo automobilio katastrofoje Paryžiuje.

Stebėdama minias žmonių, plūstančių su gėlėmis į aikštę prie Bakingamo rūmų, karalienė Elžbieta II buvo priversta sakyti kalbą per televiziją ir išreikšti savo sielvartą dėl savo anūkų motinos mirties.

2017 m. balandžio mėn. 20-ųjų princesės Dianos žūties metinių proga Londono Kensingtono rūmuose buvo atidarytas memorialinis sodas „White Garden“. Ledi Di atminimui jo teritorijoje buvo pasodinta 1200 balto atspalvio gėlių. Apsilankyti sezoniniame sode gali kiekvienas pageidaujantis, jis bus atidarytas iki pat rudens.

Likimo ironija, bet mirus princesei Dianai prasidėjo naujas etapas princo Charleso ir jo mylimosios Camillos gyvenime: savo laimės jiedu laukė 35 metus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis