Kaip dabar atrodo garsioji serialo „Tvin Pyksas“ aktorė

Sheryl Lee, seriale „Tvin Pyksas“ („Twin Peaks“) suvaidinusi Lorą Palmer, gimė 1967 metų balandžio 22 dieną Augsburge (Vokietija). Aktorė pasaulį išvydo dailininkės ir architekto šeimoje.

Dėl kelių patirtų traumų Sheryl teko atsisakyti vaikystės svajonės tapti šokėja, todėl mergina nusprendė išbandyti savo jėgas kine. Sulaukusi penkiolikos ji vaidino mokyklos pjesės „The Bad Seed“ pastatyme ir jau tuomet suprato, kad tai - jos gyvenimo kelias. Baigusi mokyklą Sheryl įstojo į Amerikos dramos meno akademiją Pasadenoje (Kalifornijos valstija). Po mokslų mergina įsidarbino Sietlo teatre, kuriame ir susipažino su režisieriumi Davidu Lynchu. Didžiuoju Sheryl debiutu tapo vaidyba pjesėje „Tik mirtis mus išskirs“ („Love You to Death“), kurioje aktorei teko epizodinis vaidmuo.

Vida Press

1990 metais D. Lynchas paklausė Sheryl: „Ar Jums patiktų apnuogintai ir suvyniotai į plastiką būti šaltyje?“ Jis kalbėjo apie vaidmenį seriale Tvin Pyksas, kurio dėka Sheryl išgarsėjo visame pasaulyje. Ir nors pagrindinė herojė Lora Palmer seriale pasirodo tik epizodiškai, aplink šią merginą sukasi visa istorija.

1993 metais už Loros Palmer vaidmenį aktorė buvo nominuota „Saturno“ premijai (tai Jungtinių Valstijų mokslinės fantastikos ir siaubo filmų akademijos prizas) geriausios aktorės kategorijoje. Taip pat Sheryl buvo nominuota „Independent Spirit Awards“ apdovanojimui geriausios aktorės kategorijoje už tą patį vaidmenį tame pačiame filme.

Vida Press

Kaip ir daugelis aktorių, Sheryl vaidino teatre, o vienu reikšmingiausių jos vaidmenų laikoma rolė Niujorke pastatytoje pjesėje „Salome“, kurioje jos scenos partneriu buvo legendinis aktorius Alas Pacino.

1995 metais Sheryl nusifilmavo dramoje „Užrašai iš pogrindžio“ – tai to paties pavadinimo Fiodoro Dostojevskio romano ekranizacija. Vaidmuo Johno Carpenterio kino juostoje „Vampyrai“ („Vampires“) aktorei atnešė nominaciją „Saturno“ apdovanojimui geriausios antro plano aktorės kategorijoje. Kitus penkiolika metų aktorė aktyviai filmavosi serialuose ir kine, apie ką byloja ir jos filmografija: 45 darbai ir 44 projektai.

Vida Press

Karjera Sheryl susidėliojo sėkmingai, o ir asmeniniame gyvenime didelių dramų nebuvo: ji ištekėjo už muzikanto Jesse’o Diamondo, o 2000 metais jiems gimė sūnus Elijah.

Vida Press

Vida Press

Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis