Nusprendei pasidaryti tatuiruotę? Ar žinai, kas tavęs laukia?

Pietų Amerikos indėnai iki kraujo išsibadydavo odą ir paskui žaizdą tepdavo tam tikrais augaliniais dažais. Žaizdai sugijus oda įgaudavo dažų atspalvį visam gyvenimui. Šiaurės rytų Sibire tatuiruodavo su adata, į kurią įverdavo gyvulio sausgyslę. Sausgyslę ištepus suodžiais, siuvama odos vieta nusidažydavo.

Dabar viskas kur kas paprasčiau. Tatuiruotėms daryti naudojamas demografas, tačiau iki šiol Afrikos gentyse tatuiravimui naudojami augalai, kaulas, adatos, medis, akmens atbrailos.

Vis dėl to skausmas darant tatuiruotę liko tas pats. Matyt tik jis per amžius ir nepasikeitė. Keitėsi tatuiruočių simboliai, į madą ateidavo vieni, o iš akiračio dingdavo kiti. Keitėsi tatuiruojamo kūno vietos, keitėsi ir žmonės, besidarantys tatuiruotes.

Jau seniai galvoji apie madingą tatuiruotę? Yra keli dalykai, kuriuos privalai žinoti prieš eidamas/a į saloną. Pirmiausia pasidomėk Lietuvos įstatymais, kurie nusako kelių metų sulaukęs gyventojas gali pasidaryti tatuiruotę be tėvų sutikimo. Jei nesi pilnametis - drožk pasitarti su savo tėvais. Juk tatuiruotės išlieka visą gyvenimą, o kartais ir ilgiau, kol suyra kūnas. Žinoma, gali nuspręsti panaikinti tatuiruotę, tačiau tai sudėtinga ir pavojinga procedūra.

Kaip įtikinti tėvus

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos jaunuolis turi atlikti prieš nuspręsdamas pasidaryti tatuiruotę, paklausti, ką apie tai mano jo tėvai. Jei jie išliks kategoriški – nieko nepadarysi, teks atsisakyti svajonės.

Pasikalbėk su tėvais, paklausk, kodėl jie tam nepritaria, kas juos baugina, suteik jiems pagrįstos informacijos. Ir lauk. Nepritarimas – tai pirmasis žingsnis susitaikymo link. Neprarask vilties.

Tęsiant kovą toliau svarbu išsiaiškinti kartų skirtumus. Tavo tėvai tikriausiai augę laiku, kai tatuiruotės ir auskarai dažniausiai buvo matomi per televiziją, o dažniausiai kriminalinėse laidose.

Nusikaltėliai niekada nesivėrė auskarų ir netatuiravo kūno todėl, kad gerbė kūno meną, jie paprasčiausiai stengėsi atrodyti grėsmingi, nebijantys skausmo, pavojingi. Anksčiau tatuiruotės buvo daromos dažniausiai kalėjimuose arba slaptuose kabinetuose, kur nebuvo nė kvapo sterilumo. Gaujos darydavo tatuiruotes, stengdamiesi įvilioti jaunuolius į nusikalstamą veiklą, "prisijaukinti", "paženklinti".

Tavo tėvai tikriausiai taip ir mano. Neturėtum jų kaltinti, jie rūpinasi ir bijo dėl tavo ateities. Antras žingsnis - argumentuok. Jau tikriausiai pajutai, kad tėvams tavo paaiškinimas – "tai kieta" nieko nekeičia. Turėtum sugalvoti kiek rimtesnę tatuiruotės darymosi priežastį. Juk tatuiruotė ant tavo kūno tėvams – metų įvykis.

Trečia žingsnis - suteik informacijos. Papasakok apie salonų švarą, apie reikalavimus, kuriuos turi atitikti auskarų vėrimo ir tatuiruočių salonai. Galų gale nusivesk tėvus jų apžiūrėti, parodyk pavyzdį, ko nori, pakalbink specialistą, kuris tik padės įtikinti tėvus. Papasakok apie procedūrą. Paminėk, kad nori, jog jie sutiktų, jog tau labai svarbi jų nuomonė. Kalbėk apie tai ne kartą. Galvos išūžimas ir atkaklumas - viena iš sėkmės priežasčių.

Išlik ramus ir lauk

Jei išbandei viską, kas paminėta, ir dar pridūrei, ką sugalvojai pats, o tėvai nusiteikę skeptiškai - kirsk paskutinį smūgį. Pasakyk, kad vis tiek tai padarysi, kai tik sukaks pilnametystė. Imk taupyti tam pinigus. Maištavimas ir auskarų vėrimasis pačiam nieko nepakeis, tik sugadinsi santykius su tėvais. Galimas variantas, kad tėvams kūno puošimas atrodo nerimtai. Paprasčiausias būdas to išvengti – pateikti intelektualaus, žinomo žmogaus nuotrauką, parodyti jo auskarus ir tatuiruotes.

Ar tikrai žinai, ko nori?

Jei tavo tėvai sutiko arba tu esi pilnametis asmuo ir ketini pasidaryti tatuiruotę tuojau pat, dar luktelk. Kitas žingsnis – surasti nebanalų, tavo asmenybę ir dvasią atitinkantį simbolį. Yra gausybė tatuiruočių pavyzdžių ant salonų sienų, tačiau neapsigauk. Jei tu renkiesi iš galimų variantų, tai tikrai bus padaręs dar kažkas. Atrodysi neoriginaliai ir pigiai, nes tavo paveikslėlį matys visi užėję į saloną. Pasirink piešinį pagal savo asmenybę, paprašyk menininkų sumodeliuoti tau vienetinį variantą. Pagalvok, ar nenorėsi keisti piešinio po 20 metų? Sugaišk dar dienelę besiaiškindamas, ar tavo pasirinktas simbolis visose kultūrose reiškia tą patį. Gali labai nustebti, kai sužinosi, kad kai kur "liuksas" reiškia falą.

Rizikuosi?

Tatuiruotės darymas ne tik sukelia didžiulį skausmą, tačiau nesterilios adatos, įrankiai ar dažai patekę į kraujotaką gali būti mirtini. Visada yra galimybė, kad tatuiruočių dažams tu gali būti alergiškas. Nepaslaptis, kad nesaugus tatuiruočių darymas gali baigtis mirtimi. Galimas užsikrėtimas AIDS, hepatitu, kraujo, odos ligomis. Pastebimi atvejai, kad tatuiruotė sureaguoja su saulės spinduliais ir vasarą, įdegus odai supūliuoja, todėl turi būti slepiama nuo saulės spindulių. Kur dingsta žadėtas grožis ir mada?

Taip pat būtina pabrėžti, kad, jei tatuiruotė ir užgis be didesnių komplikacijų, tatuiruotės darymo skausmą teks patirti dar ne kartą, jei norėsi, kad ji neiįbluktų. Kas dvejus, trejus metus tatuiruotę tenka ryškinti.

Ar esi pasirengęs prižiūrėti tatuiruotę?

Ar žinai kiek laiko gyja tatuiruotė? Kaip turi ją prižiūrėti, kad nepatektų infekcija?

Pirmiausia tavo nauja tatuiruotė yra žaizda. Tai puikiausia terpė bakterijoms ir infekcijoms, taigi, kad ir labai norėtum parodyti tatuiruote – tau teks kelias savaites ją slėpti po tvarsčiu. Santykis su vandeniu, žaizdai taip pat gali būti pavojingas. Teks naudoti antibakterines priemones žaizdai valyti. Jokiu būdu pirštais neliesk tatuiruotos vietos, nekasyk ir netrink nei rankšluosčiu, nei ranka. Stenkis nešioti tik natūralais pluošto drabužius.

Tikėtina, kad po savaitės tavo tatuiruota oda gali skilinėti, pleišėti ar šerpetoti. Tai natūralu. Tačiau jei matysi kad vieta rausta, ima perštėti – drožk pas daktarus. Vasarą naudok kremą nuo salės, tačiau tik tokį, kuri nesuerzins tavo odos. Prieš tai kuo puikiausiai išsitirk kam esi alergiškas, kadangi alergija gali pasibaigti ne tik amputacija, bet ir mirtimi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis