Globalinis atšilimas pasibaigs atominiu sprogimu

Discovery praneša, kad bauginantis globalinis atšilimas, kuris pasireiškia pasaulio vidutinės temperatūros kilimu, priklauso ne tik nuo žemės užterštumo, fabrikų, reaktorių, transporto išmetamų teršalų, bet ir nuo žemės branduolyje vykstančių reiškinių.

Neseniai tyrimai parodė, kad žemės centre esantis karštas kietas kūnas, vadinamas branduoliu, susidarė ne sukietėjus karštai jį supančiai masei. Jis ir yra ta pirminė medžiaga, kuri išlydė aplinkui esančias uolienas bei metalus, praneša livescience.com.

Šis, rodos, nedidelis pastebėjimas radikaliai pakeitė žemės ateities viziją. Jei žemės branduolys skleidžia energiją, kurios išskiriama šiluma yra tokia milžiniška, tai galima teigti, kad visa žemės viduje sukuriama šiluma yra branduolinės kilmės.

Kitaip tariant, į mūsų planetos gelmes reikėtų pažvelgti kaip į didžiulį atominį reaktorių.

Branduolyje vykstančios reakcijos šildo žemę iš vidaus. Vadinasi, gyvybė Žemėje gali egzistuoti tik esant efektyviam šio reaktoriaus aušinimui, t.y. procesui, už kurį atsakinga atmosfera.

Dėl globalinio atšilimo reiškinio, atmosfera kaista. Šiuo metu vidutinė žemės temperatūra yra daugiau nei 15 laipsnių. Sumažėjęs atmosferos aušinimas planetos šerdyje sukurtų sąlygas grandininei reakcijai ir milžiniškam atominiam sprogimui. Taip Žemė gali tapti dar vienu "asteroidų žiedu" Saulės sistemoje.

Ties ašigaliais Saulės įtaka lauko temperatūrai minimali, todėl ten geriausiai atsispindi šiluminiai pokyčiai, kuriuos sąlygoja branduolio skleidžiama šiluma. Todėl padidėjusią poliarinių vandenynų temperatūrą bei tirpstančius ledynus reikėtų laikyti pirmaisiais vidinio Žemės rektoriaus perkaitimo požymiais.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis