Skutimosi istorija nuo titnago iki “Gillette”

Iš pradžių plaukus jie ištraukdavo naudodami dviejų kriauklių pincetą, pasakoja quikshave.com.

Tiesą sakant, pincetas išlieka populiariausias įrankis, kurį skausmingam kūno plaukų pašalinimui naudoja ir „civilizuoti“ žmonės.

30 tūkst. metų prieš Kristų vietoj skutimosi peiliukų buvo naudojami titnago ašmenys. Tai buvo pirmieji vienkartiniai skutimosi peiliukai, nes titnago kraštai greitai atšipdavo.

Ankstyvieji žmonės ne tik šalindavo plaukus nuo kūno, bet ir mėgo įrėžti, įpjauti į odą aštriu titnagu kraštais. Į tokius pjūvius įdėjus natūralių dažų, odos plotas tapdavo tatuiruote. Tikėtina, kad kūno plaukų šalinimas buvo siejamas su religiniais ritualais. Tai mena ir peiliuko galą puošiančios arklių galvų formos.Moterys šalina kūno plaukus jau daugiau nei 3 tūkstančius metų. Anksčiau jos naudojo pavojingos sudėties “depiliacinius” kremus, kurių sudėtyje buvo arseno, krakmolo ir negesintų kalkių.Vyrai supjaustytais skruostais

500 – taisiais metais prieš mūsų erą Graikijoje vyravo mada neauginti plaukų. Galvos ir barzdos plaukus vyrai šalidavo labai dažnai. Prie skutimosi populiarinimo aktyviai prisidėjo Aleksandras Didysis. Sakoma, kad jis skusdavosi netgi kariaudamas, o į dvikovas nestodavo, jei būdavo nors kiek atžėlusi barzda. Skutimąsi graikai laikė asmeninės higienos etalonu, vėliau tai perėmė ir Vidurio rytų kultūros.

Romėnų vyrai išklaikydavo profesionalų tarną, kuris juos skusdavo. Jeigu tokio neturėdavo, dieną pradėdavo kelione pas kirpėją.

Romėniški metalo skustuvai greitai rūdijo, todėl dauguma vyrų vaikščiodavo įpjautais skruostais.

Kirpėjai įpjovimus paslėpdavo mišiniu iš kvepiančio kremo ir voratinklio, išmirkyto aliejuje ir acte. Nežiūrint pavojaus, romėnai eidavo į kirpyklą, kadangi tai buvo paskalų ir naujienų vieta.

Graikas pirmą kartą turėjo nusiskusti 21-erių metų. Šis ritualas žymėjo iniciaciją į vyrų tarpą. Šventės metu susirinkdavo visi vaikino draugai, naujajam vyrui buvo įteikiamos dovanos. Į šventę galėjo neatvykti tik kareiviai ir besimokantys būsimieji filosofai.

Vėliau, trečio amžiaus pradžioje, Graikijoje paplinta mada nesiskusti, kadangi, norėdamas paslėpti veido trūkumus, nesiskusdavo imperatorius.Depiliacinis kremas iš šikšnosparnio kraujoŠiuo laikotarpiu romėnų moterys plaukus šalino skustuvais, pemzos akmenimis ir namie gamintais depiliaciniais kremais. To laikmečio depiliaciniai kremai buvo gaminami iš sakų, dervų, balto vyno ar gebenės gumos ekstrakto, asilo riebalų, ožkos tulžies, šikšnosparnio kraujo ir miltelių iš nuodingų gyvačių. Paprasta nekilminga moteris kojų plaukus šalindavo nudegindama juos aliejaus lempa.

Graikės kaip ir šiuolaikinės moterys pešiodavo antakius pincetu.

Viduramžiais moterys dėvėjo ilgus galvos ir kūno apdangalus. Tapo madinga šalinti visus plaukelius nuo antakių, blakstienų, smilkinių ir kaklo. Šis skausmingas procesas buvo atliekamas kasdien, tačiau moterys kalbėdavo, kad dėl tobulos išvaizdos verta ir mirti.

Pirmasis grožio institutas840 metais Pietų Ispanijoje žymus muzikas ir dainininkas iš Bagdado Blackbirdas įsteigė pirmąjį pasaulyje grožio institutą. Čia studentai buvo mokomi plaukų šalinimo paslapčių, kosmetikos, kvepalų, dantų miltelių bei kvepalų gamybos bei naudojimo

Naujaisiais amžiais (19 amžiaus pradžioje) skutimasis ir asmeninė priežiūra tampa vienu svarbiausių gyvenimo tikslų. Aristokratai buvo hedonistiški puošeivos, narcizai ir egoistai. Grožio procedūros ir vyrams, ir moterims paprastai užimdavo apie pusę dienos..."Gillete" eros pradžia

1895 metais Jungtinėse valstijose Kingas Campas Gillettas sukuria keičiamų skutimosi peiliukų idėją. Šešis metus jis reklamuoja ir pardavinėją savo idėją skutimosi įrankių gamintojams. Vėliau K.C. Gillettas pradeda bendradarbiauti su inžinieriu ir mašinistu Williamu Nickersonu.Kartu jie modifikuoja peiliuką ir gamina dviejų kraštų keičiamą peiliuką. Tai T formos skustuvas, kuris atsidaro viršuje, kad vartotojas galėtų keisti peiliukus.

Taip atsirado dabartiniai skutimosi peiliukai, kuriuos kasdien naudoja ir vyrai ir moterys. Tačiau mados keičiasi: pasaulyje vis daugiau moterų ir vyrų nustoja šalinti kūno plaukus, remdamiesi emancipacijos ir lengvabūdiškumoidėjomis.

Vis dėlto švelni, prižiūrėta ir glotniai nuskusta oda yra seksualinio potraukio, gero tono bei šiuolaikinio stiliaus ženklas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis