Kurk filmus ir varžykis su "Mokinukėmis"!

Videoprojekto rengėjai kviečia visus moksleivius, studentus ar kitus, besidominčius Lietuvos kultūra ir filmų kūryba, filmuoti savas “istorines žinutes”. Pabandyti šiuolaikiškai pažvelgti į praeitį!Prie Lietuvoje organizuojamo videoprojekto „Lietuva savaip. Istorinės žinutės“ prisijungė grupės „Mokinukės“ narės.

Jos bandys sukurti trumpą muzikinį filmuką, kuriam scenarijus jau kuriamas.“Reikia prisiminti, kad kultūriniais filmais garsėja daugelis tautų: italai, prancūzai, anglai, airiai..., - ima vardinti “Istorinių žinučių” sumanytoja režisierė Gitana Platakytė - Grigienė, – Vaikų ir suaugusiųjų pamėgti filmai “Asteriksas ir Obeliksas ”, „Ledynmetis“, „Prieš žmonijos laikus“ ir kiti taip pat susiję su istorija, tiesa, originaliai pateikta. Ko mes vis dar laukiame? Reikia būti įžvalgesniam ir pabėgti nuo siaurai suvokiamų stereotipų.”

Vartydami pirmuosius atsiųstus scenarijus iš visos Lietuvos organizatoriai mato, kad jų spėjimai pasitvirtino – skirtingų amžių ir pomėgių žmones domina skirtingos temos.

Vienas kuria istoriją apie žvejybą. Naudodamas nuotraukas ir animaciją, jis kalbina žveją, nusičiupusį meškerę ir ieško sąsajų su praeitimi, kuomet vyrai žvejodavo žeberklais.

Kiti scenarijų autoriai mokykloje rado filmuotą vieno renginio medžiagą, kurią sėkmingai panaudoja aiškindamiesi, kaip “įšventinama į bernus”. Ir ką šiuolaikinės merginos vadina bernais, o ką – tik vaikigaliais.

Jau dirbantis jaunimas, į Lietuvą žiūri savaip. Vieni jų žada kurti filmuką apie kaimo kultūros ir šiuolaikinės miesto jaunimo mados susidūrimą.

Vienu žodžiu, ieškantiems temų netrūksta, o dar nerandantys gali pasižvalgyti interneto tinklapiuose http://mkp.emokykla.lt/etnine/, http://emokykla.lt/etnine2/, http://emokykla//etnine3/.

Jūsų scenarijų aprašymai priimami iki gegužės 17 dienos e-pašto adresu istorineszinutes@gmail.com

(Jei dar nepranešėte apie savo ketinimus, Dalyvio paraišką pridėkite prie scenarijaus.)

Iškiliausių kūrėjų laukia vertingi prizai, honorarai bei apdovanojimai, dėl kurių tikrai verta paplušėti. Ir tai ne pabaiga. Geriausių filmų autoriai drauge su profesionalais kurs bendrą filmą, kurį vėliau įrašys į DVD, kaip ir kitus finalo dalyvių filmukus. Projekto “Lietuva savaip. Istorinės žinutės” organizatoriai tikisi, kad DVD „Istorinės žinutės“ bus išplatintos ne tik Lietuvoje, bet ir po platųjį pasaulį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis