Camden Town - savita oazė Londone

Camden Town - Londono pankų, hipių, rokerių, gotų ar kitokių menininkų rajonas Londone, kuris susiformavo XVIII amžiaus pabaigoje. Iki to šiaurės "Tottenham Court" vietovėje plytėjo atviri laukai, kuriuos kirto Fleet upė. Kelios išsimėčiusios fermos bei pakelės užeigos žymėjo šią pavojingą vietovę, valdomą pakelės plėšikų.

Daugelis nelaimingųjų baigdavo savo dienas siūbuodami kartuvėse netoli tos vietos, kur dabar stovi "Camden Town" metro stotis.

Čarlzas Pratas (Charles Pratt) - Kamdentauno grafas - paprastai laikomas Camden Town įkūrėju. Jo inicijuota statybų programa buvo sukoncentruota Didžiosios gatvės rytinėje dalyje.

Kanalų bei geležinkelio atsiradimas lėmė, jog miegantis plotas tapo besiplečiančio miesto dalimi ir susilaukė pirmųjų gyventojų. Iki XIX amžiaus pabaigos visa Didžioji gatvė buvo užpildyta parduotuvėlėmis, tramvajais bei arklių tempiamais autobusais.

Tačiau jau tada Camden Town buvo prekybos ir pramogų centras. Camden Town metro stoties atidarymas (1907 metais) galutinai integravo Kamdentauną į miesto teritoriją.

Kamdentaunas buvo ir vis dar yra kosmopolitiškas, o tai (galbūt) lemia jo populiarumą. Tai - įvairiausių kultūrų meno, mados ir muzikos centras. Tad nenuostabu, jog čia gyveno ne viena Anglijos įžymybė - anglų literatūros klasikai ir dabartinės muzikos įžymybės.

Čarlzas Dikensas gyveno pietinėje Camden Town dalyje, kurią vėliau aprašė romanuose „Oliveris Tvistas“ ir „Pikviko klubo užrašai“. Mary Shelley, „Frankenšteino“ istorijos autorė, gimė taip pat Kamdentaune. Čia gyveno ir Džordžas Orvelas – futuristinės ir politinės alegorijos „Gyvulių ūkis“ autorius. Kažkada savo pirmuosius žingsnius scenoje šiame rajone žengė ir populiariųjų muzikos grupių „Oasis“ bei „Blur“ nariai.

Šio Londono rajono istorija įspūdinga, kaip ir pats rajonas, kurį galima būtų pavadinti net atskiru miesteliu, esančiu beveik pačioje šiandieninio Londono širdyje. Jis išsiskiria spalvingumu – geltoni, žali, mėlyni, raudoni ir kitokiomis spalvomis dažyti namukai patraukia akį ir išsiskiria pilkojo Londono fone. Spalvų įvairovę padidina įvairiausios iškabos, reklamos ir tokia pat spalvinga publika.

Čia galima sutikti įvairių tautybių, rasių, pasaulėžiūrų, išsilavinimo, amžiaus, stiliaus žmonių, kuriuos vienija vienas bendras bruožas – visi jie čia jaučiasi patogiai ir laisvai. Ne vienas anglas teigia, jog Londonas – dar ne Anglija, ir būtent Camden Town išsiskiria laisvumu bei kosmopolitiškumu. Visa tai - šios vietos traukos priežastis.

Ne mažiau traukia ir garsieji Camden Town turgūs. Nesunku apsirikti, kadangi vienas turgelis yra pagrindinėje – Didžiojoje gatvėje, tačiau tai iš tiesų tik turgeliukas, palyginus su tikruoju turgumi, susidedančiu iš šešių atskirų zonų, kurios yra šiek tiek tolėliau. Čia galima rasti visko, ko širdis geidžia: baldų, drabužių, papuošalų, muzikos prekių, smilkalų, maisto. Galima aptikti ir narkotinių medžiagų – nuo legalių žolelių ir grybukų iki nelegalios marichuanos, tyliai siūlomos praeiviams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis