Blogas. Tavo mintys "be stabdžių"!

Jei tu manai, kad turi humoro jausmą, esi įdomi asmenybė ir, svarbiausia, turi ką pasakyti - tai “nestabdyk” – blogas kaip tik tau! Ar tikrai? Kodėl blogai tokie populiarūs? DELFI Gatvė nutarė išsiaiškinto blogo ištakas ir atidžiau pažvelgti į tikro blogerio gyvenimą.

Blog pavadinimas susidarė iš dviejų angliškų žodžių: Web ir Log. Lietuviai nerado taisyklingesnio lietuviško atitikmens, o “internraščio” pavadinimas vargu ar būtų prigijęs.

Didžiausias skirtumas tarp paprastų, giliai stalčiuje slepiamų dienoraščių ir blogų – viešumas. Blogų tikslas yra pritraukti kuo daugiau žmonių, kuriems būtų įdomu skaityti tavo mintis.Iš kur tas blogas?Anksčiau blogai buvo tik trumpos, kelių žodžių žinutės apie esminius pasikeitimus kokioje nors interneto svetainėje. Šie interneto dienoraščiai išaugo iš savo vaikiškų rūbų ir labai patobulėjo. Dabartiniai blogai ir jų kūrėjai vis labiau nori konkuruoti su žiniasklaida: radiju, laikraščiais ir televizija.

Lietuvoje vis labiau populiarėja “teminiai” blogai. Tai blogai, kurie turi tam tikrą temą ir bando ją suprantamai ir, aišku, įdomiai pateikti skaitytojams. Viename bloge gali sužinoti, kaip sekėsi lietuviams, žaidžiantiems NBA, o kitame - paskaityti politikos naujienas, apžiūrėti naujus automobilius. Papratai tai yra rašančiojo sužinotos kasdienės naujienos jam svarbia tema.

Jei jums norisi sužinoti atsiliepimus apie naujausią video klipą ar filmą, o gal tik norite sužinoti, kas naujo sukurta šioje srityje – atsiverskite video blogą.

Ieškai dainos, kurią šiandien girdėjai per radiją ir niekur jos negali rasti? Atsidaryk muzikos blogą (arba kitaip – podcast).

Nori pamatyti, kaip atrodė žmonės prieš 100 metų? O gal nori pasijuokti iš šmaikščių įžymybių nuotraukų? Tiesiog pasikliauk žmonėmis, kurie tai jau padarė už tave ( foto blogas ).

Tačiau tu gali būti originalus. Gali tiesiog pasidalinti įspūdžiais iš mokyklos arba aprašyti savo atostogas prie jūros. Jei tai padarysi įdomiai ir originaliai – tikrai sulauksi skaitytojų.

Blogeris. Kas tai?

Blogeriais gali tapti visi.

Visgi keletą tipiško blogerio bruožų galima paminėti: reikia domėtis viskuo ir visada, stengtis naujienas pastebėti net tada, kai jos dar nepasirodė, būti aktyviu interneto stebėtoju bei, aišku, mokėti originaliai reikšti savo mintis.Jei nežadi kurti blogo ateityje ir neturi geros idėjos – geriau nekurk. Kitaip tavo blogas papildys ir taip didelį internetinio šlamšto kiekį.“Blog'iausia” konferencija 2007

Pirmąją blogerių konferenciją, kuri įvyko Vilniuje, organizavo didžiausio Lietuvoje internetinių dienoraščių portalo blogas.lt kūrėjai. Joje išsiaiškinta, kas tapo pirmųjų “Blogų apdovanojimų” nugalėtojais.

Apie tai, kokie naujienų vėjai pučia lietuviškų blogų platybėse DELFI Gatvei pasakojo portalo blogas.lt įkūrėjas, gavęs apdovanojimą už absoliučiai geriausią blogą Lietuvoje - Arnoldas Rogoznyjus.

DELFI Gatvė: Kada Lietuvoje atsirado blogai? Kaip į tokią naujieną reagavo interneto lankytojai?

- Maždaug prieš du metus, pastebėjom, kad Lietuvoje atsiranda blogų, užsieny blogai buvo jau "ant bangos". Ir nusprendėm, kad pas mus nėra jokio portalo, kur lengvai ir greitai gali susikurti lietuvišką blogą. Taip ir kilo mintis sukurti blogas.lt. Manau, kad interneto bendruomenė iškart atrado portalą ir vis dažniau ir daugiau juo naudojasi. Blogų Lietuvoje sėkmingai daugėja ir jų turinys gerėja.

DELFI Gatvė: Kaip tau kilo mintis kurti savo blogą?

- Na, 2005 metais aš lankiausi JAV. Ten blogai jau buvo labai populiarūs, pats “bumas”. Blogeriai eina į TV, jų nuomonė gerbiama… Tada blogais labai susižavėjau. Kai grįžau, ėmiausi įdomios temos ir pradėjau savo blogą. Iš pradžių tai buvo eksperimentas. Sugalvojau patį kvailiausią pavadinimą. Rašiau apie bet ką ir bet kaip. Pasirodo, tai buvo kažkokia sėkmės formulė. Dabar to kvailo pavadinimo blogas, sako, - geriausias blogas Lietuvoje. Bet ko rašyti jau nebegaliu, nes skaito tūkstančiai žmonių, ir imu jausti atsakomybę, lygiai taip kaip dienraštis jaučia atsakomybę prieš savo skaitytojus.

DELFI Gatvė: Vis dažniau sakoma, kad blogai ateityje gali pakeisti įprastą žiniasklaidą...

- Nemanau, kad kada nors blogai atstos "įprastą" žiniasklaidą. Nors klausimas, ką vadiname įprasta žiniasklaida... Gal geriau sakyti “senoji” žiniasklaida. Taigi, blogai neatstos “senosios” žiniasklaidos. Tačiau, kad ją papildys - tai tikrai. Galbūt blogai taps visaverte žiniasklaidos dalimi.

DELFI Gatvė: Kuo skiriasi užsienio ir Lietuvos blogai? Apie ką dažniausiai rašoma?

- Nemanau, kad yra didelis skirtumas. Gal tas, kad kurį laiką, dėl lietuviško žodžio "blogas" dviprasmybės, lietuviški įrašai buvo pernelyg depresuoti ir tamsūs. Šiaip populiariausia rašyti apie viską ir apie nieką. Teminių blogų pasitaiko mažai, tačiau jie būna populiaresni.

DELFI Gatvė: Kaip manai, ar "asmeninis dienoraštis" internete gali tapti populiarus?

- Aišku, gali. Žinau, bent kelis blogus "apie viską ir apie nieko", kurie yra labai populiarūs. Čia viskas priklauso nuo žmogaus. Charizmatiška asmenybė yra įdomi bet kokiu atveju. Žmogus, turintis daug idėjų, mokantis gražiai arba juokingai reikšti savo mintis, gali tikėtis nemažai skaitytojų.

DELFI Gatvė: Papasakok apie šiais metais pirmą kartą Lietuvoje vykusį renginį “Blogerių konferencija 2007”.

- Visų pirma šituo renginiu norėjome populiarinti blogus, kaip reiškinį. Kitas konferencijos tikslas - pačių blogerių motyvacija ir elementarių žinių apie blogus ir bloginimą pamokymas.

Tikiuosi, kad “Blogerių konferencija” nebuvo pirma ir paskutinė, ir kad kitais metais imsimės organizuoti kažką didesnio, ką galėtume pavadinti "Interneto konferencija".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis