Aklai mylintys paaugliai – šiek tiek bepročiai

Tiriamųjų buvo prašoma užpildyti klausimynus apie jų elgesį bei nuotaikas. Iš visų tiriamųjų 65 nurodė neseniai įsimylėję ir patyrę stiprių romantinių jausmų.Įsimylėjėliai pasižymėjo savybėmis, būdingomis „hipomanijai“ – neintensyviai manijos formai. Pavyzdžiui, jie kasnakt miega viena valanda mažiau nei bendraamžiai, kurie nėra įsimylėję, praneša newscientist.com.

Taip pat jiems būdingesnė kompulsyvi, spontaniška elgsena: 60 proc. jų pranešė išleidžiantys pernelyg daug pinigų.Įsimylėjėliai du kartus dažniau už neįsimylėjusius paauglius teigė turį labai daug idėjų ir kūrybinės energijos. Bet susirūpinimą kelia tai, kad įsimylėję paaugliai nenuspėjami - dažniau greitai vairuoja ir kelia riziką keliuose.

„Sugebėjome įrodyti, kad ankstyvoje meilės stadijoje esantys paaugliai nesiskiria nuo hipomaniškų pacientų“, - teigia mokslininkai. Prieita prie išvados, kad stipri romantiška meilė paaugliams yra „aiški psichopatologinė būklė“.Mokslininkai pridūrė, kad psichiatrams į šią informaciją derėtų atsižvelgti, vertinant paauglius pacientus, kuriems atsiranda miego sutrikimų ir kuriems būdingi kiti elgsenos pokyčiai.Hipomanijos simptomai iš dalies sutampa su manijos simptomais, kuri diagnozuojama kaip liga, jei manijos simptomus kartais keičia depresija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis