Vieno paauglio istorija: „Esu teroristas“

Esi girdėjęs apie terorizmą? O apie savižudžius sprogdintojus? O apie radikaliuosius islamistus? Taip taip...turbūt tau tai asocijuojasi su Afganistanu, Iraku, politika ir kitais nuobodžiais dalykais... O kas jei islamą išpažįstantis jaunuolis yra tavo bendraamžis ir jis bandė įvykdyti teroro aktą, žinoma, sprogmenis apsirišęs apie juosmenį...

Žurnalas „Time“ pasakoje apie septyniolikametį paauglį, kuriam nepavyko susisprogdinti. Dabar jis kalinamas Kabule (Afganistano sostinė).Farhadas (toks sprogdintojo vardas) buvo suimtas Jalalabade, mieste rytų Afganistane, kur gyvena apie 100.000 gyventojų. Jis bandė susprogdinti Nangaharo provincijos gubernatorių.

Tai buvo pirmoji Farhardo kelionė į užsienį, iš gimtojo Pakistano į Afganistaną.

Suimtasis septyniolikmetis nebuvo panašus į nusikaltėlį, Farhadas - mirtinai išsigandęs teroristas. Ir tikrai ne todėl, kad jį suėmė, jis buvo pasimetęs, nes pasaulis pasirodė ne toks, kokį jam piešė Talibano judėjimas.Talibano judėjimas - tai radikali musulmonų sunitų grupuotė, iki 2001 metų valdžiusi Afganistaną, o dabar veikianti pogrindyje tiek Pakistane, tiek Afganistane. Talibano grupuotė Farhadą įtikino, kad amerikiečiai vagia jų tikėjimą, o visi musulmonai, bendradarbiaujantys su vakariečiais, nusipelno tik skausmingos mirties.„Time“ žurnalisto paklaustas, ar jis nekenčia Nangaharo gubernatoriaus, Farhado atsakymas buvo lakoniškas: jis padėjo amerikiečiams, todėl nusipelnė mirties.

Ilgiau pasikalbėjus su jaunuoju teroristu paaiškėjo, kad didžiąją gyvenimo dalį jis praleido atribotas nuo pasaulio. Jis gyveno mažame kaimelyje. Tiesa, Farhadas buvo girdėjęs apie Iraką, tačiau nesugebėjo jo parodyti žemėlapyje.„Tiesą sakant, labai abejoju, ar šis jaunuolis apskritai yra matęs žemėlapį,“ - rašo „Time“ žurnalistas.Ką Farhadas žino apie islamą? Atsakymas gali jus nustebinti... Pasirodo, jis yra skaitęs Koraną, bet paklaustas, ką suprato, jaunuolis tik papurtė galvą: „Nieko...“

Jo išsilavinimas apsiribojo medrese (religine Korano mokykla), kur mokiniai supažindinami su šariatu (religiniais įstatymais) ir mokomi mintai cituoti Koraną. Blogiausia, kad vietiniai imamai (mokytojai) dažnai iškraipo Korane parašytas tiesas, mokiniams pateikdami „savo“ versiją, kuri verčia nekęsti Vakarų pasaulio ir griebtis ginklo.Farhadas buvo mokomas, kad savižudžiai sprogdintojai keliauja tiesiai į dangų, kur jų laukia šventieji, savižudžio sprogdintojo mirtis yra garbinga. Žudydamas nusipelnusius mirties kitatikius individas atlieka šventą musulmono pareigą ir po mirties patenka į rojų.Paklausus, kokią religiją išpažįsta dabartinis Pakistano prezidentas Musharaffas, Farhadas atsakė, kad judaizmą. Taip esą jį užtikrino Talibano atstovai, nors Pakistano vadovybė yra išimtinai musulmoniška…Nenuostabu, kad po tokių „mokymų“ jaunasis Farhadas neabejodamas keliavo į Jalalabadą nužudyti kitų musulmonų, kurie, anot Talibano, dėl bendradarbiavimo su amerikiečiais, nusipelnė mirties.Įdomu, kiek dar yra tokių, kurie taip pat neabejodami sutiktų žmonių spūstyje susprogdinti galingą užtaisą?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis