Haris Poteris – naujas vaikų stabas

Kur spjausi ten jis – Haris. Ne, kalbu ne apie Didžiosios Britanijos princą, nors populiarumu jie beveik lygiaverčiai. Aš apie Harį Poterį, fantastinio nuotykių romano herojų. Visi apie jį žino, visi kalba, bet kas jis išties yra – abejoja. Jis - dar viena mistinė vaikų dievybė…

Haris Poteris – britės rašytojos J.K.Rowling parašytų septinių fantastinių romanų pagrindinis personažas. Knygoje aprašomi jauno berniuko burtininko Hario Poterio ir jo draugų Ronio Vizlio ir Hermionos Įkyrėlės nuotykiai burtininkų mokykloje – Hogvartse.Paprasta ir aišku. Tačiau kuo šis personažas taip sužavėjo žmones? Romanus skaito ir jauni ir seni. Vos parašytai knygai jau kuriami filmai, o parduotuvėse marga Hario Poterio atributika… Vos pasirodęs knygynuose Haris Poteris pateko tarp 100 „Geriausių Literatūros personažų“.Haris Poteris gimė 1980 metų liepos 30 dieną Lilei ir Džeimsui Poteriams. Haris Džeimsas Poteris – juodų plaukų ir žalių akių, maišyto kraujo berniukas, kuris mokosi Grifų gūžtos koledže, Hogvartso mokykloje. Jo gyvenimas – Dumbldoro kariauna, Hogvartsas ir Fenikso brolija.

Visi įsivaizduoja, kad Poteris mažas berniukas, kuris neauga ir nesensta. Vis tik jam jau 27 metai.

Kai kas mano, kad Haris Poteris – tai „gausios reklamos išpopuliarintas šlamštas“, jis jau paseno ir, deja, nusivalkiojo. Vis tik pasaulyje knygos apie Harį Poterį jau dešimt metų užima vietą tarp populiariausiųjų, sukurta gausybė interneto svetainių, kuriose kalbama apie Harį Poterį.

Net tik kalbama, bet ir bandoma užsidirbti nemažą krūvelę pinigų iš jo vardo: verčiamos ir leidžiamos knygų serijos, kuriami filmai, interneto svetainės, „Hario Poterio“ naujienų žurnalai, žaidimai, rūbai, žaislai ir dar daugybė kitokių atributų, kurie kainuoja protu nesuvokiamas pinigų sumas.

Hario Poterio fanų draugija kas dieną vis gausesnė, jie buriasi į bendrijas, renka parašus peticijai, kurioje maldaujama J.K.Rowling parašyti dar vieną, aštuntąją knygą apie garsųjį burtininką. Baisu net pagalvoti, kas nutiktų gerbėjams sužinojus, kad jokie burtai nepriverstų rašytojos parašyti dar vieną Hario Poterio knygą.Haris Poteris tampa masine psichoze. Vaikai iš viso pasaulio maldauja tėvų juos išleisti į Hario Poterio stovyklas, kur jie „mokosi“ magijos. Hario Poterio fenomenas – tarsi išsigelbėjimas vaikams, kurie yra nesuprasti savo bendraamžių. Tai berniukiška Pelenės istorija.

Baisiau yra kas kita. Haris Poteris „išteisina“ magijos praktikavimą ir vaikų eksperimentus su mistiniu pasauliu. Jaunimas ima domėtis visokiais fiktyviais magijos principais, skaito abejotino tikslumo knygas apie burtus ir būrimus.„Haris Poteris – 21-ojo amžiaus žmonių stabas“. Yra sakoma, kad dideli, svarbūs dalykai slepiasi smulkmenose. Tai galima pritaikyti ir apie Harį Poterį – mažą, neišsiskiriantį iš minios nei išvaizda, nei protu ar gebėjimu bendrauti, berniuką. Bet jis užvaldė visą pasaulį savo paprastumu.

Ir vis tik jo istorija - tai nerealaus pasaulio ekspansija. Hariui Poteriui pavyko išpopuliarėti mistiniame pasaulyje. Realybėje vaikai neturi galimybės gelbėti pasaulį burtais. Tai dar didesnis atotrūkis nuo realybės nei internetinė erdvė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis