Gandai ir apkalbos. Kaip „nenudegti“?

Tik nereikia gintis… Žinom, kad tiek vaikinai, tiek merginos negali susilaikyti, neapkalbėję naujų ir senų bendraklasių. Gandų „nešiojimas“ ir naujų kūrimas yra skaudi mokyklos kasdienybė. Skaudesnė, kai apkalba tave. Kur kas malonesnė, kai kalbi tu. „Nešiodamas“ gandus mokyklos „kietiesiems“, greitai gali tapti populiariu ir geidžiamu draugu.

Žinios apie „kas, kur, kada, su kuo, ką pasakė, kas ką myli?“ - tarsi gyvybės eliksyras nuobodžiu pamokų metu.

Kas tai – faktais pagrįstos informacijos trupiniai ar žiaurus apkalbėjimas, kerštas, dūris peiliu į nugarą? „TheSite.com“ pabandė išnagrinėti šią dilemą.

Plepėjimas įaugęs į žmogų - nesvarbu, kas tu - vaikinas ar mergina. Apkalbėjimas kartais tampa pagrindiniu išgyvenimo mokykloje būdu.

Jei nekalbi tu – kalbės apie tave. Būtus ir nebūtus dalykus. Mokykla ne televizija. Čia negalioja principas: „kalba – vadinasi esu populiarus“. Čia kitokios taisyklės. Kai kalba, tai esi populiarus tik tada, jei kalba gera.Šiandien liežuvavimas gali padėti apsiprasti naujoje aplinkoje, tačiau gali ir pražudyti.

Kada gandai yra tavo kelias į sėkmę

Trumpas paplepėjimas apie klasės draugus, simpatijas ir mokytojus gali suartinti kalbančiuosius, gali padėti įsilieti į naują kompaniją, sustiprinti draugystę.

Gandų nuotrupos gali būti labai įdomios, patrauklios – pažiūrėk, kiek žmonių skaito žinutes apie žvaigždes, o vėliau iš to juokiasi. Gandų gandelių žinojimas gali tave „pakylėti“ hierarchijos laipteliais tarp populiariųjų klasės draugų.

Nebūtina kalbėti apie artimus draugus. Gali nustebinti juos ir kalbėdamas paskalas apie žvaigždes, žinomus žmones.

Kalbėdamas apie kasdienį gyvenimą mokykloje, tu ne tik išreikši savo nuomonę, tačiau ir sužinosi naudingų dalykų apie mokytojus, mokinius. Su kuo verta bendrauti, kam ką verta sakyti, su kuo bendraujant geriau patylėti.Dauguma jūsų žino, jog beprasmiai gandai yra neišvengiami, bet įdomūs. Svarbiausia nekreipti į juos didelio dėmesio.

Kada gandai yra tavo gyvenimo galas

Kartais gandai, pasiekę daug ausų ir kartojami daugelio lūpų, išsikraipo, pirminė mintis visiškai neatitinka tikrovės. Kalbėdamas dalykus, kuriuos sužinojai iš nepatikimų šaltinių, gali smarkiai „nudegti“. Jei paaiškės, kad tavo gandai yra melas… Saugokis! Gali tapti savo „kietųjų“ draugų priešu numeris vienas.

Į visas istorijas žiūrėk pro pirštus, o norėdamas sužinoti tikrus faktus – ieškok pirminio šaltinio.

Gandai įgauna neigiamą ir pašiepiantį atspalvį tik tada, kai juos skleidžiantis žmogus iš anksto nori pasakyti kažką negero. Galbūt nori apkalbamą žmogų pašiepti, atimti jo draugus/meilę/gerą reputaciją...

Jei žmonės, su kuriais kalbi, supras, kad nori apšmeižti, o ne pasidalinti linksmomis žiniomis… Gali tą pačią akimirką tapti apkalbų objektu.

Kaip atpažinti piltų kėslų turinti klasės draugą? Dažnai jie jaučiasi labai nesaugūs ar pavydūs ir negali susitaikyti su savo jausmais, jie kompleksuoja, jie nerimauja būdami naujoje kompanijoje. Jie pasisako retai, tačiau labai „svariai“. Iš to gali spręsti, kad žmogus griebiasi „gudrybių“.

Pranešdamas neigiamą informaciją, būk labai atsargus, kadangi kiti gali tuo pasinaudoti prieš tave.

Jeigu jautiesi suerzintas naujojo „draugo“ paskalų, kuris neseniai prisijungė prie kompanijos su „žiniomis“, nesikuklink ir paprašyk, kad tas asmuo liautųsi. Galbūt jis nesupranta, jog peržengė leistiną ribą. Reikėtų jam leisti suprasti, kad piktos paskalos jūsų nedomina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis