Menas kasdien tavo erdvėse

Rugsėjo 21-23 d. Vilnius taps neįprastos kūrybos dirbtuvėmis. Pažįstami pastatai, aikštės ir skverai įgaus netikėtą pavidalą. Juk menas gali būti visur – ypač ten, kur jo nesitiki. Vitrinoje, gatvėje, stadione, turguje, tarp draugų ir kaimynų paslėptas ar įžūliai kyšantis menas pagaliau taps prieinamas visiems.

Nuo šiol kiekvienas yra menininkas – ir ne tik menininkai tai žino!

Siurealistams menas – tai netikėtas lietsargio ir siuvamosios mašinos susitikimas ant operacinės stalo. Ši tikrovė bus dar įdomesnė – menininkai ir kūrybingi miestiečiai išlaisvins savo fantazijas ir pavers Vilnių dinamiška žaidimų aikštele. Į kūrybinį procesą kviečiami įsijungti visi originaliai mąstantys žmonės.

Jau atrinkta dešimt įspūdingų projektų – vokiečių menininkas Janas Korbesas sukurs mobilų paviljoną iš vietinių medžiagų Kalvarijų turguje, „Mados nakties“ metu Vilniaus centrinis paštas taps mados ir grožio aikštele, elektroninės šokių muzikos mėgėjai šėls buvusiame roko muzikos klube „Kablys“, stadione griaudės improvizacinė poetinė roko opera, o senamiestyje ir ant tiltų atsiras skulptūros iš avilių ir tranzitinių mašinų brezento.

Svarbiausi „Meno netradicinėse erdvėse“ tikslai: atgaivinti „mirusias“ Vilniaus erdves; ryškiai nuspalvinti baltas dėmes miesto žemėlapyje; skatinti miestiečių kūrybiškumą ir norą keisti savo aplinką; pasyvų stebėtoją paversti aktyviu urbanistinio detektyvo dalyviu; įtraukti visus norinčius į viešą kūrybos fiestą.

Kūrybinės raiškos formos neribojamos.

Visi kviečiami prisidėti prie Vilniaus veidą keičiančio projekto. Tai ne plastinė operacija, tai kūrybinė intervencija į netikėtas miesto erdves – gyvai!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis