Artėja pasaulio pabaiga! Kokia ji bus?

Susidūrimas su didžiuliu asteroidu, atominis karas, globalinis atšilimas – tai dažniausiai minimi apokalipsės variantai. Tačiau pasitelkus vaizduotę bei įvertinus šiuolaikinio mokslo pasiekimus, galime numatyti ir kiek „kūrybiškesnius“ būdus pasauliui išnykti.

Vieni jų – labai tikėtini, kiti – beveik neįmanomi, tačiau „M.E.“ rekomenduoja susipažinti su tuo, kas galbūt mūsų laukia.Gama spindulių smūgis

Jei mums lemta būti sunaikintiems gama spinduliavimo, tai atrodytų maždaug taip: dvi ne pačios tolimiausios suirusios žvaigždės susiduria, sprogsta ir pradeda skleisti gama spindulius, kurie yra pati aktyviausia elektromagnetinė radiacija.Šis kosminis išsiveržimas tampa pačiu šviesiausiu ir ryškiausiu įvykiu visatos istorijoje. Be to, ir pačiu mirtiniausiu.Tai užtruktų maždaug 10 sekundžių, kol galinga radiacija sudegintų atmosferą. Tada imtų nykti Ozono sluoksnis, be kurio mes liktume beginkliai.Tada mūsų motina Saulė išspinduliuotų žiaurius ultravioletinius spindulius, kurie sukeltų odos vėžį, išnaikintų visus mažus organizmus, išskiriančius deguonį, o „desertui“ žmones imtų varginti akių ligos.

Vienavertus: dingtų regėjimas, tačiau vis dar jaustume skonį, turėtume uoslę bei klausą.

Kitavertus: būtų tikrai tamsu...Juodosios skylės atsivėrimas

Juodoji skylė užklysta į mūsų kosminę areną ir įtraukia mūsų planetą. Žemę pasiutusiai gerai pamėto ir pavėto po Juodąją skylę, ir tai sukelia negrįžtamus klimato pokyčius (Lietuva virsta Jamaika, o Kuba – Sibiru).

Arba piktoji Juodi skylė mus tiesiog švysteli velniop iš saulės sistemos ir... mus ištinka amžina žiema.

Vienavertus: Svajonė nuskristi į Plutoną išsipildo.

Kitavertus: Tu vienintelis, kuris dar juokiasi, skrisdamas pro Uraną.Magnetinio lauko pasikeitimasVisiškai natūralu, kad žemės magnetinis laukas kinta. Jis nuolat keičiasi, o paskutinis pasikeitimas įvyko prieš... 780,000 metų.Vidutinis magnetinio lauko pasikeitimo intervalas yra 250,000 metų: Žemės laikrodis vis greičiau tiksi, o magnetinis laukas vis labiau silpsta – per paskutinius 100 metų jo galia sumažėjo net 5%.Jei magnetinis laukas išnyktų, mum tektų susidurti su Saulės kitų kosmoso kūnų dalelių audra. Šios audros sugadintų ozono sluoksnį, o mes liktume visiškai pažeidžiami.

Ištisos gyvūnų kartos prarastų galimybę orientuotis – pasiklystų paukščiai, nustotų daugintis, taip būtų sugriauta gyvūnijos maitinimosi ir vystymosi grandinė.Tuo tarpu organizmai esantys žemiausioje maisto grandinės dalyje – blusos, žiurkės, tarakonai – taps tikrais grobuonimis. Jie dauginsis kone akimirksniu ir tiesiog užplūs gyvenvietes, siekdami žūtbūt gauti maisto.Super karštas savaitgalisŽemės magnetinė energija susikaupia Saulės atmosferoje, o Saulės veikiama ji pajuda žemės link, taip sukeldama tikrą protonų audrą.Tačiau mūsų planetos magnetinis laukas drauge su atmosfera atlaiko šią ataką. Po to kitą. Tuomet saulė siunčia „super žybsnį“, kuris yra milijonus kartų galingesnis nei įprastas spinduliavimas. Mes nė nespėjame susivokti - subatominės dalelės sunaikina Ozono sluoksnį, ir ultravioletiniai spinduliai „iškepa“ visus gyvus organizmus.Vienavertus: Galėtum didžiuotis toookiu įdegiu, dėl kurio galėtumėt numirti.Kitavertus: Jūsų įdegis tikrai būtų toks, kad numirtumėte.Bazalto ugnikalnio patvinimasTai ne įprastinio vulkano išsiveržimas. Bazalto ugnikalnis – monstras, galintis užlieti didesniąją planetos dalį karšta lava.

Giliai iš po mūsų kojų išsiveržia žemės mantijos kamuolys, į orą „išspjaudamas“ tūkstančius kubinių kilometrų (taip taip, kubinių kilometrų!) uolienų, pelenų ir lavos į atmosferą.

Pakilę pelenai ir dūmai užtroškintų orą, uždengtų saulę ir labai sumažintų oro temperatūrą visame pasaulyje. Nederėtų pamiršti ir to, kad kylančios į dangų dujos sukeltų „rūgščias“ liūtis, o visur tyvuliuojanti karšta lava sunaikintų žemę paverstų ugnies kamuoliu.Vienavertus: lava sunaikintų tabako plantacijas, tabako sėklas ir visa kita, tad gydytojai nebesivargintų aiškinti, kad rūkymas kenkia, nuo dūmų rūkyti galėtum visą parą…Kitavertus: šiuos įspėjimus pakeistų kiti įspėjimai - apie sveikatai ir gyvybei pavojingą... kvėpavimą.Genetinio modifikavimo modifikavimasisPadavėja atneša kepsnį, ir jūs, tarsi būtumėte visiškas idiotas, pradedate šaukti: „Jūs norite pasakyti kad šis skaidulų rinkinys valgomas? Aš prašiau kepsnio, o gaunu antrarūšį kažką! O šios bulvės: jūs gal juokaujate? Tokia DNR seka gali patikti tik mano mamai!“Bet taip ir bus: genetiškai modifikuotas maistas bus toks, kad nepažinsite mėsos ar bulvių. Modifikuoti organizmai laikui bėgant gali įgauti atsparumą pesticidams, atsiras „ultra-kenkėjai“ ir „super-bakterijos“.Jie taps nebeįveikiami, užims aukščiausią vietą maitinimosi grandinėje, sugriaudami visą ekosistemą.Vienavertus: gal ir neblogai, nes genetiškai modifikuotų grūdų poveikis nenuspėjamas.Kitavertus: pagalvokite, kuo tuštinsitės valgydami „super-grūdus”?Nano technologinis košmaras„Mielas dienorašti! Klausi, ar neblėsta mano susižavėjimas nano technologijomis? Su jomis viskas baigta! Ką jos man žadėjo? Ko tik nežadėjo! „Zuiki, padarysiu, kad žmonės nesentų, kad žmogaus organai būtų amžini, kiekviename garaže bus po erdvėlaivį, kiekvienoje kišenėje - po super kompiuterį. Netgi nebus bado pasaulyje…“Kokia aš kvaila. Dabar viskas slysta iš rankų. Mano vaikino dalelės yra toksiškos ir jos plinta, viską paversdamos tokiomis pačiomis dalelėmis. Jam praėjus lieka kažkas pilko ir lipnaus... Šlykštu!

Maistas apgailėtinas, teroristai žino kaip valdyti pasaulį, o žmonės šneka, kad artėja pasaulio pabaiga. Tai gali būti mano paskutinis įrašas, prieš išnykstant biosferai. Iki. Susirašysim... Tikiuosi!“

Vienavertus: technologijos neatpažįstamai pakeis pasaulį.Kitavertus: pakeis taip, kad TIKRAI neatpažinsime.Saulės supernovaSaulės „mirtis“ yra vienas iš pačių tikėtiniausių įvykių. Po 5 milijardų metų Saulė taps „raudonuoju gigantu“: ji išsiplės Merkurijaus, Veneros Žemės link. Saulės tankis padidės dešimtis kartų ir ji (labai tikėtina) susprogs I rūšies supernovos būdu (supernova – užgesusios žvaigždės sprogimas). O tada jau mums galas…

Dangus griūva, dangus griūva...

Daugybė mokslininkų, bando įrodyti, jog būtent jų sukurtas pasaulio pabaigos scenarijus bus tas tikrasis.Nežinia, gal, artėjant paskutinei pasaulio akimirkai, jie nori garsiai, visai planetai girdint, sušukti: „Aš buvau teisus! Argi aš nesakiau?!“.

Geriau jau jie imtų ir išpranašautų, kada (o svarbiausia – kaip!) Afrikoje niekas nebebadaus, krikščionys nebesipjaus su musulmonais, ir visi pasaulio vaikai bus laimingi.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis