Trys dalykai, painiojami su meile

Tau atrodo, kad įsimylėjai. Negali nuo to žmogaus atitraukti nei rankų, nei akių. Prie jo tampi kitoks, susikaustai, prie jo kuklinies, kad nenusišnekėtum, prieš jį nori atrodyti geresnis, nei iš tiesų esi. Lengva supainioti šiltus jausmus su meile.

Daugelis porų, vos susikabinę rankomis, jau kalba apie amžiną neblėstančią, saldžią meilę… Tu vienas iš jų? O gal tau meilė reiškia daugiau nei žodžius ir pūkuotas dovanėles?Žmonės dažnai painioja meilę su kitais jausmais: su aistra, manija, pripratimu, baime būti vienam… Trumpai apie kiekvieną jų pasakoja about.com. Susipažinkite su meilės iliuzijomis.

Aistra

Pažįstamas jausmas... Tai nepaaiškinamas ir dažnai staigus fizinis potraukis žmogui, užvaldantis tave kaip religinė sektos propaganda.

Tai jausmas, kuris dažnai supainiojamas su „meile iš pirmo žvilgsnio“, tačiau iš tiesų tėra stiprus fizinis potraukis.Kai mus apima aistra, mes manome, kad įsimylėjom, ir ta meilė tobula: jausmas staigus ir stiprus, susidaro įspūdis, kad tai – lemtingas susitikimas.

Nors esate beveik nepažįstami, tu įsivaizduoji, kad tas žmogus yra tobulybių tobulybė. Aistra apakino tave, ir todėl tu matai tik tai, ką nori matyti. Apimti aistros žmonės negali atitraukti rankų vienas nuo kito, jie galvoja ir kalba vienas apie kitą 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Jei esi nepatyręs meilės reikaluose, tai gali nepastebėti, kad aistra yra labai paviršutiniškas jausmas.

Aistra skiriasi nuo meilės kaip naktis nuo dienos. Apimtas aistros, tu tarsi esi tamsoje, nematai, koks kitas žmogus yra iš tikrųjų. Jūsų santykiai tau atrodo labai gražūs, nes tu net nesigilini, kas jus išties sieja.

Tik tuomet, kai geriau pažinsi savo aistros objektą, pamatysi jo trūkumus, o ne tik privalumus, tada ir galėsi atsakyti į klausimą, ar tai meilė.

Kartais kai praeina ta aistros audra, žmogus atsimerkia ir pamato, kad jam visai nepatinka tas žmogus, kuriam juto tokią stiprią fizinę trauką. Tokiais atvejais santykiai nutrūksta staiga ir žmonės svarsto, kur gi dingo meilė.

Tačiau meilė yra žymiai daugiau nei tik fizinė trauka, nors ji ir yra svarbi bet kokiuose romantiškuose santykiuose. Jei jus sieja tik toks paviršutiniškas ryšys, tai nėra meilė.Kad iš tiesų pamiltum kitą žmogų, turi praeiti laiko, reikia ištvermės ir tai negali būti tik fizinė trauka. Kol gerai nepažįsti žmogaus, neįmanoma jo iš tiesų mylėti.

Manija

Įkyrūs jausmai ir kankinančios mintys apie vieną žmogų dažnai palaikomos meile. Žmogus mąsto taip: „Tai turbūt meilė, jei aš apie nieką daugiau negaliu galvoti“.Manija kažkuo primena aistrą, tačiau yra kur kas pavojingesnė ir žalingesnė. Jei aistra dažnai išnyksta geriau pažinus žmogų, manija išlieka net pamačius kito trūkumus ir netobulumą.

Be to, manija laikui bėgant tik stiprėja, tuo tarpu geismas nyksta. Meilė gali prasidėti nuo geismo, tačiau manija meilę visada nužudo. Kuo daugiau laiko ir pastangų yra įdedama į manija paremtą bendravimą, tuo daugiau žalos jis padaro.Manijos apimtas žmogus laikui bėgant tampa priklausomas nuo kito žmogaus ir bendravimo su juo. Netgi taip vadinama meilė be atsako gali tapti manija. Štai kur prasideda pavojai.Kai vienas žmogus tiki, jog porą sieja santykiai, kurių iš tiesų nėra, arba kai vienas daugiau laiko ir dėmesio skiria tarpusavio santykiams, tuomet atsiranda galimybė atsirasti manijai.

Kaip pažinti maniją? Jei visą laiką ir jėgas skiri tam, kad patenkintum kito reikmes, arba nuolat persekioji jį, rizikuoji būti apsėstas manijos. Tikra meilė maitina ir brandina žmogų, o manija tarsi pavagia sielą.Jei jautiesi tarsi praradęs save, jei nuolat trokšti įtikti partneriui, nors jis dėl tavęs visai nesistengia, jei visi tavo sprendimai pagrįsti tik kito žmogaus jausmais ir poreikiais, reiškia, jog esi apimtas manijos, o ne meilės.„Širdgėlos malšinimas“Tai santykiai, kurie dažniausiai yra užmezgami iš karto po išsiskyrimo. Tokie santykiai turi mažai ką bendro su meile, bet gali tapti gelbėjimosi ratu, skęstant vienatvėje.Net tie žmonės, kurie troško nutraukti ankstesnius santykius, gali „užkibti“ ant šio kabliuko. Tokius santykius galima supainioti su meile paprasčiausiai dėl to, kad toks žmogus nori būti įsimylėjęs. Toks žmogus įpratęs draugauti ir jaustis įsimylėjęs. Labiau nei bet ko kito, jis trokšta vėl tai patirti.Jie įtikina save, kad yra įsimylėję, nors iš tiesų jiems tiesiog trūksta to bendravimo, kurio ką tik neteko. Tai nebūtinai reiškia, kad jie nori susigrąžinti savo buvusį partnerį. Jie tiesiog trokšta bendrauti su kuo nors. Tas kažkas žmogui tokioje situacijoje gali būti iš tiesų, bet kas.Širdgėlos malšinimas yra pavojingas dalykas. Paprastai vienas žmogus iš poros būna tikrai įsimylėjęs. Jis labai skaudžiai nusivilia, kai galiausiai sužino, kad juo buvo pasinaudota, siekiant nesijausti vienišu, pamiršti savo buvusią meilę.

Tiesa yra ta, kad naujos meilės rasti neįmanoma, kol senos meilės padarytos žaizdos neužgyja, o tai neįvyksta per vieną dieną. Iš kur žinoti, kad praėjo jau pakankamai laiko nuo pasibaigusios draugystės ir galima pradėti naujus santykius?Atsakyti iš šį klausimą nėra paprasta, nes kiekvienas žmogus skirtingai išgyvena išsiskyrimą. Tačiau yra kai kurie požymiai, kurie parodo, kad tu dar nepasiruošęs naujiems rimtiems santykiams.Pavyzdžiui, jei tau nuolat iškyla mintys apie seną draugystę, jei dar liko neatsakytų klausimų, reiškia dar ne laikas pradėti naujus santykius.

Tikra meilė neatrandama tuomet, kai vis dar puoselėji šiltus jausmus senajai draugei ar draugui arba tiesiog trokšti su ja/juo kada nors vėl draugauti. Meilė gali ateiti tik tuomet, kai tavo širdis ir protas yra laisvi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis