Kaip uždirbti milijoną neišeinant iš namų?

Ne vienas, turbūt, dažnai pasvajojate apie greitą ir svaigų praturtėjimą. Apie tokį, kuomet paprasta, bet geniali idėja paverčiama šūsnimis šlamančiųjų. Dvidešimt vienerių Alexas Tew iš Didžiosios Britanijos tokią idėją „pagimdė“.

Truko ne daug – per 5 mėnesius vaikinukas pasiekė savo užsibrėžtą tikslą ir sąskaitą banke papildė milijonu JAV dolerių.

Dažnai juokaujama, kad paprasčiausias būdas tapti milijonieriumi – rasti milijoną durnių, kurie tau duotų po 1 litą. Alexas nebuvo toks tiesmukas. Jis norėjo, kad tai būtų kažkas išskirtinio. Tačiau apie viską iš pradžių.Vieną vakarą Alexas gulėjo lovoje ir kūrė verslo ar praturėjimo idėjas. Tiesą pasakius, jam labiausiai rūpėjo, iš kur gauti pinigų studijoms universitete (kurios Didžiojoje Britanijoje nėra tokios pigios kaip Lietuvoje).Tiesiog jis labai nenorėjo imti beprotiško dydžio paskolos. „Pažįstu žmonių, kurie studijų paskolas gražina jau penkioliktus – dvidešimtus metus po universiteto baigimo. Ne pati maloniausia mintis“, - nesunku išgirsti ironijos gaidelę Alexo žodžiuose.Taip jam keletą valandų besukant galą auksinė idėja tiesiog netyčia toptelėjo jam į galvą. Kokia ji? O gi elementari, bet tikrai auksinė: uždirbti 1 milijoną JAV dolerių parduodant 1 milijoną pikselių (taškų) po 1 JAV dolerių už kiekvieną. Kaip tarė taip ir padarė.

Unikali skelbimų lenta?

Projektą pavadinęs intriguojančiu vardu milliondollarhomepage.com (Alexo teigimu, pats pavadinimas sudarė nemažą dalį sėkmės) jaunuolis pradėjo savo kelią į milijoną. Atsidarius jo internetinį puslapį galima buvo išvysti 1000 x 1000 taškų dydžio lentelę, padalintą į 10 tūkstančių kvadratukų. Ir kiekvienas norintis galėjo įsigyti Alexo pikselių.

Tiesa, pardavinėjo jis juos po mažiausiai 100 (t.y. 10 x 10 dydžio kvadratukais), mat tai, ko gero, mažiausias plotas, kuriame galima sutalpinti bent kiek reikšmingą informaciją ar simbolį.Potencialius klientus jis ragino pirkti plotą savo puslapyje teigdamas, jog šis turėtų tapti savotiška interneto istorijos dalimi, be to – jis tikėjosi, jog milliondollarhomepage.com bus pakankamai lankomas, tad daugybė užklydusių pamatys vieną ar kitą „reklamą“ ir paspaudę ant nuorodos galės pateikti į reklamuojamą puslapį. Taigi, patalpinęs savo „kūrinį“ internete jis pradėjo laukti. Ir laukti ilgai neteko...

Neįtikėtina sėkmėUžsakymai sekė vienas paskui kitą, doleriai pradėjo kapsėti į Alexo studijų fondą, o jo internetinio puslapio populiarumas augo kaip ant mielių.

Vaikinas tesėjo savo pažadą ir plotą puslapyje pardavinėjo sąžiningai už pažadėtą kainą – 1 JAV doleris už tašką, t.y. mažiausia suma, už kurią galima įsigyti ploto buvo 100 JAV dolerių (pamenate, mažiausias dydis – 10 x 10 taškų). O kadangi geniali ir netradicinė idėja susilaukė didžiulio viso pasaulio žiniasklaidos susidomėjimo, tad ir klientų Alexui tikrai nereikėjo ieškoti su žiburiu.Praėjus maždaug penkiems mėnesiams nuo starto, Alexo sąskaitoje žėrėjo skaičiai – 999,000. Jaunuolis nusprendė surengti dar vieną atrakciją savo puslapio lankytojams: paskutinius likusius laisvus 1000 taškų jis patalpino eBay ir paskelbė aukcioną jiems įsigyti.

Per 2 savaites aukcioną aplankė daugiau nei 500,000 unikalių lankytojų, kurie paskutinio laisvo ploto kainą pakėlė į kosmines aukštumas – iki 160,000 JAV dolerių (gal ir neblogai, žinant, kad pradinė kaina buvo 1000 dolerių). Į aukciono pabaigą jų kaina kiek nukrito, o galiausiai Alexas įvertinęs tai, kad gali būti ir „netikrų“ pirkėjų, dirbtinai užkėlusių kainą, paskutiniuosius 1000 taškų pardavė „tik“ už 38,100 JAV dolerių. Taigi, penkių su trupučiu mėnesių darbas galiausiai atnešė 1,037,000 JAV dolerių. Per kiek laiko tiek uždirbtumėte Jūs?

Pavyduoliai bandė šantažuoti3066 pirkėjai, sužavėti Alexo idėja, susigundė patalpinti savo mažesnę ar didesnę „reklamą“ milliondollarhomepage.com. Pradedant fiziniais asmenimis, reklamuojančiais savo asmeninius puslapius, baigiant viso pasaulio moterų numylėtiniais „Chipendales“.Besibaigint pardavimams, puslapis susilaikė beprotiško populiarumo. Paskutiniąją 2005 m. savaitę jį aplankė 2 milijonai unikalių lankytojų, o pirmąją 2006 m. savaitę – dar 1,2 milijono.Tačiau kaip visada, yra ir tokių, kurie nebūna labai sužavėti kitų sėkme ir bando bet kokiu (net ir nelegaliu būdu iš to pasipelnyti). Apakinti Alexo sėkmės, kompiuteriniai nusikaltėliai „nulaužė“ jo milijoninį puslapį. Ir ne tik, kad „nulaužė“, tačiau ir pareikalavo 50,000 JAV dolerių išpirkos už tai, kad šis vėl grįžtų į interneto platybes.Tačiau viskas baigėsi gerai. Po 6 dienų neveikimo milliondollarhompage.com vėl atgijo, o Alexas džiaugsmingai pranešė: „Nesumokėjau nė cento tiems kompiuteriniams nusikaltėliams, kurie šantažavo mane ir siekė gauti 50,000 dolerių. Tikrai nė cento.Beje, kadangi mano puslapis yra patalpintas JAV, tai FTB ėmėsi tirti šį nusikaltimą ir tikiuosi jog tie hakeriai bus surasti – nors labai sudėtinga bus tai padaryti.“Beprotiškas žiniasklaidos dėmesysKaip teigia pats Alexas, po sėkmingos operacijos „Milijonas“, jis vis dar yra užsivertęs popieriais, sąskaitomis ir kitais techniniais reikalais, tačiau jau spėjo įvertinti, jog paties puslapio išlaikymas bei reklama jam atsiėjo apie 40 – 50 tūkstančių dolerių (ne taip ir daug žinant, kiek jis jam atnešė).

Tokią sąlyginai nedidelę sumą lėmė, Alexo manymu, tai, jog puslapis susilaukė beprotiško žiniasklaidos dėmesio. O už tai jis labiausi yra dėkingas Imal Wagner – viešųjų ryšių specialistei iš JAV, kurią Alexas pasamdė rūpintis puslapio populiarumu.Jos pastangos tikrai nenuėjo veltui (ne šiaip sau Alexas ją vadina „PR guru“): žinia apie projektą milliondollarhomepage.com neilgai trukusi apskriejo pasaulį, o apie jį rašė/kalbėjo JAV, Rusijos, Olandijos, Izraelio, Italijos, Švedijos, Ukrainos, Lenkijos, Kroatijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Naujosios Zelandijos, Singapūro, Hong Kongo, Kinijos, Brazilijos, Argentinos, Irano... Gerai, nebevardinsime, tačiau reikėtų dar pridėti kelių dešimčių šalių, kurių žiniasklaida atkreipė dėmesį į šį projektą, pavadinimus.Išliko toks patsUždirbęs savo pirmąjį milijoną pats Alexas atsidūrė pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre. Tačiau tikrai „nesužvaigždėjo“ ir kaip mat ėmėsi kurti tolimesnius verslo planus, rašyti knygą ir mokytis universitete.Tiesa, atsirado daugybė bandytojų pasinaudoti Alexo idėja ir tokiu pat būdu užsidirbti savąjį milijoną. Internete pridygo visokių „milliondollarweb’ų“, tačiau nei vienas jų nė iš tolo neprilygsta unikaliajam.„Jei norite kažką pasiekti – būkite originalūs. Nebandykite daryti milliondollarhomepage.com. Nebandykite daryti net nieko panašaus. Ne dėl to, kad man gaila, o dėl to, kad Jums nepasiseks. Tiesiog mano idėja buvo pirma, todėl ji ir suveikė. Jūs irgi galite sugalvoti kažką genialaus ir tuomet tai tikrai suveiks. Tuomet ir Jūs turėsite savo milijoną“, - užtikrina Alexas.

Naujausias jo projektas – dar ambicingesnis. Jis siūlo kiekvienam pabandyti jei ne uždirbti, tai bent laimėti milijoną! Suintrigavome? www.pixelotto.com - ir Jūs jau vienu žingsniu arčiau turto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis