Įrodyta - „žvaigždūnai“ pasikėlę

Kai per teliką pamatome saldžiai besišypsantį „žvaigždūną“, paburbame, jog jis tikrai yra pasikėlęs. Kai, neduok Dieve, tenka viešoje vietoje susidurti su tokiais veikėjais, nesunku įsitikinti, jog įžymybės jaučiasi tarsi „aukštesnioji rasė“.

Tačiau galbūt pats laikas visokiom Jagelavičiūtėm, Šemberienėm ir kitiem fainiausiem nusileisti ant žemės bei pažiūrėti į veidrodį – mokslininkai įrodė, kad žymūs žmonės yra kur kas didesni savimylos ir gerokai labiau susireikšminę nei paprasti mirtingieji.Daktaras Drew Pinsky, dirbantis radijo laidoje, ir jo kolega psichologas Markas Youngas dviem šimtam garsenybių, dalyvavusių laidose, pateikė užpildyti psichologinį klausimyną, pavadintą „The Narcissism Personality Inventory“ („Narcizo asmenybės aprašymas“). Rezultatai parodė, jog įžymybės yra kur kas labiau linkę save aukštinti nei vidutinis pilietis.Žinomi žmonės kur kas labiau rūpinasi savo išvaizda ir „gali pasigirti“ didžiu susireikšminimu. Kuo mažiau įžymybė gyvena normalų gyvenimą, tuo labiau susireikšminusi ji yra.„Žvaigždės“ serga

Du Los Andželo psichologai pateikė pirmąjį mokslinį pagrindimą, jog dauguma įžymybių nuoširdžiai tiki, jog yra kur kas geresni už visus kitus. Psichologų išleistoje knygoje teigiama, jog nemaža dalis dabartinių popkultūros dievukų tokiu savo elgesiu patys kasasi sau duobę.

Markas Youngas ir Drew Pinsky naudojo matematinę formulę, kuria vertino žmonių savybes: ekshibicionizmą ir tuštybę, kurie ir yra narcisizmo pagrindas.

Psichologų teigimu, vyrai labiau nei moterys yra linkę pasirodyti. Tačiau tarp įžymybių moterys yra kur kas didesnės savimylos ir gerokai labiau didžiuojasi savo išvaizda nei eilinės silpnosios lyties atstovės.

Televizija sureikšminaĮžymybės kone stovi eilėje prie Drew Pinsky studijos durų, norėdamos sudalyvauti ypač populiarioje laidoje „Loveline“, tad Youngas ir Pinsky turėjo retą galimybę išsiaiškinti viską apie daugybę žvaigždžių. Jie paprašė dviejų šimtų įžymybių, dalyvavusių laidose, užpildyti minėtą klausimyną. „Žvaigždūnų“ buvo klausiama, kaip jie save vertina, kaip jaučiasi girdėdami komplimentus (ar jie yra pelnyti, ar trikdo) ar mano, jog visose gyvenimo situacijose turi būti gerbiami.Apklausos dalyviai nebuvo atskleisti, tačiau radijo laidos svečių sąraše puikuojasi tokie celebričiai kaip Renée Zellweger, Jessica Simpson, Jimas Carrey ir grupės Duran Duran nariai.

„Aktoriai, muzikantai ir realybės šou dalyviai – šie žmonės pasirodė esą patys didžiausi savimylos bei labiausiai susireikšminę“, - pasakojo Pinsky. „Kuo mažiau normalaus gyvenimo patirties jie turėjo, tuo labiau atsiskleidė jų noras išlaikyti sau nuolatinį dėmesį“.Anot šių dviejų psichologų, „labai svarbiais save laikantys žmonės nuolat trokšta dėmesio, yra pernelyg savimi pasitikintys, stokoja užuojautos ir gali elgtis labai permainingai“, tačiau dažnai yra labai žavūs.Lietuvoje taip pat blogai?

Žvilgtelėjus į Lietuvos televizijų repertuarus, vėliau – į tautos gyvenimą atspindinčią spaudą, o galiausiai – paskaičius internetinius naujienų portalus, braukiame ašarą: lietuviški „žvaigždūnai“ ne ką skiriasi nuo tarptautinių.

Galbūt jie negali sau leisti tiek daug kaip užsienio žvaigždės, tačiau susireikšminimo jiems tikrai netrūksta. Tačiau kaip yra iš tikro: ar televiziją ir žurnalus pseudo žvaigždės yra okupavusios dėl to, jog pačios trokšta nuolatinio dėmesio, ar vis tik noras knaisiotis po žmonių kišenes, lovas bei pinigines lietuvaičiams yra toks nenumaldomas, jog iš paprastų lašokų yra padaromos žurnalų bei TV žvaigždės?

ME viliasi, jog teisingas yra pirmasis variantas. Stop karui keliuose ir dirbtinių žvaigždžių garbinimui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis