Neonacizmas Lietuvoje

Ši grupuotė dažnai kelia pavienes muštynes bei išpuolius prieš kitataučius, makabriškai mini nacizmo pradininko A. Hitlerio gimtadienį, kurį tradiciškai pažymi užsieniečių krauju, bet taip „giriasi“.Aplinkinių teigimu, „skinai“ Klaipėdoje tėra eiliniai chuliganai, bandantys save kaip nors ir kur nors realizuoti. „Neonacizmą, skustagalvių kultūrą Lietuvoje manau galima vadinti mados, visų pirma išplitusios Vokietijoje, vaikymusi,“- teigė studentė Agnė.

Klaipėdoje tiek žiemą, tiek vasarą apstu užsieniečių, todėl skustagalvių gaujoms čia naudinga būriuotis. Kitataučiai į jūros miestą atvyksta kruiziniais laivais ir tęsia studijas Klaipėdos universitete pagal „Erasmus“ programą bei išbando save LCC aukštojoje mokykloje.

Patikimų šaltinių teigimu, „skinai“ dažniausiai būriuojasi ten, kur gyvena bei lankosi įvairių tautų, rasių ar religijų piliečiai. Klaipėdoje tam tinkamiausia vieta – aukštosios mokyklos LCC bendrabutis, esantis Karklų gatvėje bei pagrindiniai miesto restoranai, dažniausiai netradicinės virtuvės.

Klaipėdiečiai, save vadinantys nacionalistais, dažnai baugina pavienius užsieniečius, ypač juodaodžius, apstumdo Dovydo žvaigždę ant kuprinės nusipiešusius moksleivius ar išlieja neapykantą svastikomis apipaišydami sienas.Išniekinti žydų kapai, holokausto vietos rodo, kad mūsų šalyje, ypač Klaipėdoje, nacių daugėja.

Sumušti kitataučiai

Vis dažniau klaipėdiečiai šneka, jog tokie rasistiniai išpuoliai gali išbaidyti turistus iš užsienio. Mat jau ne vienam kitataučiui nuo nacionalistų yra tekę „atsiimti savo duoklę“. Nuo neonacių nukentėjęs somalietis G. Abdiazizas pasakojo, kaip buvo sumuštas „skinų“ netoli „Klaipėdos“ viešbučio.

„Klaipėdos“ viešbutyje boulingo klube vaikinas su dar keliais užsieniečiais stebėjo krepšinio rungtynes „Lietuva – Slovėnija“. Prie jų priėjo keli lietuviai ir pradėjo somaliečiui priekaištauti dėl jo odos spalvos.

Vyrai „apsimėtė“ keliais necenzūriniais žodžiais, tačiau tuo viskas nepasibaigė. Rasistas lietuvis puolė G. Abdiazizui į atlapus ir smarkiai jį sumušė. Kaip buvo pažymėta jauno vyro medicininėje kortelėje, jam buvo diagnozuotas smegenų sutrenkimas, kelių šonkaulių lūžiai.Jaunuolis, beveik laisvai kalbantis lietuviškai, pabrėžė, jog kai kuriuos Lietuvos pareigūnus taip pat būtų galima pavadinti nacionalistais, kadangi jam, nuvažiavus į vieną iš Klaipėdos policijos komisariatų, nebuvo suteikta jokia pirmoji pagalba ir dar somalietis apkaltintas vagyste, kadangi vyriškis per muštynes nuplėšė laikrodį nuo rankos vienam iš „skinų“.

Šiuo metu G. Abdiazizas gyvena Palangoje. Kaip pats vaikinas minėjo, jis ten jaučiasi saugiau, mat iš palangiškių jam dar nėra tekę sulaukti nieko panašaus.LCC aukštosios mokyklos direktorė A. Motiekaitienė minėjo, jog Klaipėda yra pavojingas kitataučiams miestas. Dar pavasarį neonaciai užpuolė keturis LCC studentus Karklų gatvėje, o prieš kelerius metus buvo pasityčiota iš Zimbabvės pilietės bei Mažvydo alėjoje dienos metu suduota į veidą Ugandos tautiečiui.Nacionalistai traukia į LietuvąKadangi Lietuva maža valstybė, užsienio neonaciai taip pat vis dažniau žvalgosi į ją: patikimi šaltiniai teigia, jog užsienio nacionalistai ketino leisti nacistines propagandas skleidžiantį laikraštį, tačiau jų lūkesčius tuoj pat išsklaidė Lietuvos saugumo tarnybos.Šalyje galima rasti ir labiau organizuotų nacionalistinių idėjų skleidėjų. Tikruoju nacionalsocialistu save laiko šiaulietis M. Murza, tačiau ir šis iki šiol tėra pasižymėjęs vien chuliganišku elgesiu, bet vyras neslepia brandinąs planus apie Trečiojo reicho atgaivinimą.Išsklaidys nesantaiką

Keletas Klaipėdos universiteto studentų bei moksleivių teigė nebiją taip vadinamųjų „skinų“, kadangi jie išpažįsta tą patį tikėjimą kaip ir neonaciai bei yra baltaodžiai.

Nors apklausa rodo ką kita: net 15% jaunimo ( 14 – 29 metų) iš šimto apklaustųjų yra nors kartą tekę susidurti su „skinais“, o 3% jaunuolių – skaudžiai nukentėti nuo nacionalistų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis