Klaipėdoje daugiausia rūkančių „žolę“

Rūkančiųjų „žolę“ skaičiumi Klaipėdos moksleiviai lenkia ne tik Kauną ir Vilnių, bet ir daugelį Europos miestų.

Tai atskleidė apklausos rezultatai. Tyrime, kuriame dalyvavo didžiųjų Lietuvos bei kitų Europos šalių miestų – Helsinkio, Oslo, Reikjaviko, Rygos, Sofijos ir Sankt Peterburgo – paaugliai, klaipėdiečiai atsidūrė prasčiausioje vietoje.

Paaiškėjo, kad situacija uostamiestyje verčia sunerimti. Trečdalis 15-16 metų mokinių kasdien neapsieina be cigarečių.

Penktadalis apklaustųjų prisipažino bent kartą per mėnesį prisigeriantys. Tyrimo metu 28 uostamiesčio mokyklose apklaustas 2341 dešimtosios klasės moksleivis.

Tyrėjai nustatė, kad paaugliai dažnai jaučiasi vieniši, palikti tėvų, todėl yra linkę vartoti kvaišalus. Klaipėdos šešiolikmečiai su tėvais praleidžia mažiausiai laiko, palyginti su kitų miestų bendraamžiais.

Uostamiesčio moksleivių tėvai prasčiausiai žino, kur ir su kuo jų atžalos leidžia laisvalaikį.

Nepilnamečiai prisipažino nesulaukiantys iš tėvų šilumos ir rūpesčio, blogai jaučiasi mokykloje, beveik nedalyvauja sportinėje veikloje.

Klaipėdiečiai paaugliai dažniau nei kitų Lietuvos ir Europos miestų moksleiviai po pamokų ir savaitgaliais pramogauja ne namie, o mieste.„Apklausos rezultatai nuliūdino. Akivaizdu, kad visuomenė pasimetusi, tėvai sunkiai prisitaiko prie nuolat besikeičiančių gyvenimo sąlygų, todėl kenčia vaikai. Tenka pripažinti, kad tėvai skiria per mažai laiko ir dėmesio vaikams, o šie jaučiasi atstumti“, – sakė Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jolanta Navickienė.

Per kelias savaites pagalbos tarnybų bei valdžios institucijų atstovai ketina parengti programą, kuria sieks atkreipti visuomenės dėmesį į paauglių problemas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis