Mįslingasis devynetas Džono Lenono gyvenime

Džono artimiausi draugai manė, kad dainininkas magiškąjį devynetą tiesiog susigalvojo. O Džonas Lenonas tvirtai tikėjo, kad šis skaičius lemia sėkmes ir nesėkmes jo gyvenime. Džonas Lenonas gimė 1940 metų spalio 9-ąją Liverpulyje, name, pažymėtame 9-uoju numeriu.

Džonas buvo siaubingas vaikas, būdamas paauglys subūrė chuliganų gaują. Atrodė, jog jam gresia arba kalėjimas, arba benamių prieglauda, tačiau su tokiais pat padaužom draugais - Polu Makartniu ir Džordžu Harisonu - įkurė roko muzikos garsiausia pradininkę – grupę “The Beatles”.

Muzikantų koncertai buvo sausakimši. O jie patys buvo apdovanoti ne tik tūkstančių gerbėjų dėmesiu, bet ir Britų imperijos ordinais.

Kai Džonui buvo trisdešimt penkeri, 1975 spalio 9-ąją dieną gimė jo jauniausias sūnus Šonas. Kai kurių dainininko biografų teigimu, Džonas ir jo žmona medikų prašė pagreitinti gimdymą. Tai tik patvirtina, kokį dėmesį Džonas skyrė lemtingiems ženklams ir mistiškiems skaičiams.

Su savo būsimąją žmona Yoko Ono dainininkas susipažino 1966 metų spalio 9-ąją dieną.

1970 metų gruodžio 9 dieną Džonas išleido savo geriausią albumą, kuriame tarsi atlieka visą savo gyvenimo išpažintį. Tai dainos apie paklydimus, ir ieškojimus, tai tarsi atsisveikinimas su vienu gyvenimo tarpsniu ir perėjimas prie kito.“The Beatles” ir devynetasSkaičius 9 buvo svarbus ne tik Džonui, tačiau ir visiems “The Beatles” grupės nariams. Su savo būsimuoju prodiuseriu grupė susipažino 1962 –ųjų lapkričio 9 dieną., o praėjus metams gegužės 9-ąją muzikantai pasirašė labai svarbią sutartį su viena garsiausių įrašų studijų.1964 metų vasario 9 dieną „The Beatles” debiutavo Amerikos televizijoje – laidoje “Edo Sulivano šou”. Grupės koncertą prie ekranų stebėjo 73 milijonai amerikiečių, be to, laidos metu JAV nebuvo užfiksuotas nė vienas nusikaltimas. Dar niekad iki tol toks gausus gerbėjų būrys taip nesikraustė iš proto dėl muzikos.Gastrolių metu „The Beatles” nariai visada apsistodavo apartamentuose su numeriu 9. Net keliose jo dainose įamžintos šis skaičius – “Kartą po 9:09”, “Revoliucija Nr.9”.Jų žymiąją dainą “Numeris 9” klausant atbulai, tarp beprasmiško garsų šurmulio galima išgirsti žodžius „Turn me on, dead man”.

Pradėjus solinę karjerą, dainininkas neapleido devyneto galia. Albume „Sienos ir tiltai” yra daina „Svajonė nr.9devintoje dainininko solinėje plokštelėje.Pitagoro nuosprendis

Džonui buvo labai svarbu ir tai, kad jo ir jo žmonos varduose (John Ono Lenon ir Yoko Ono Lenon) raidė “o” pasikartoja devynis kartus.Džono mirtis taip pat paženklinta paslaptingo devyneto. Džonas buvo nušautas 1980 metų gruodžio 8-ąją, 23 val. Niujorko laiku. Tuo pat metu jo gimtinėje, Didžiojoje Britanijoje tuo metu jau buvo gruodžio 9 dienos rytas. Mirtinai sužeisto dainininko kūnas buvo nugabentas į ligoninę Devintojoje aveniu.Pagal numerologiją sudėję Džono Lenono mirties datos skaičius: 1+9+8+0=18, 1+8=9. Vėl lemtingai kartojasi devynetas.Didysis matematikas, filosofas, numerologijos pagrindų kūrėjas Pitagoras skaičių 9 vadino didžiu žinių ir absoliutaus abejingumo skaičiumi.

Ar ne toks buvo Lenonas? Dar visiškai jaunas dainininkas pelnė stulbinančią šlovę, o vėliau Indijoje mokėsi, kaip netapti aistrų vergu.Saulės sistemą sudaro devynios planetos. Skandinavų mitologijoje pasaulis dalinamas į devynias žemes, o islamo religijoje – į devynias sferas.

Graikai šlovina devynias mūzas, judėjams devynetas – tiesos skaičius. Senų jūrininkų papročiu devintoji banga yra pati stipriausia ir pavojingiausia.Patyrę didžiausią palaimą sakome – “Esu septintame danguje”, o tuo tarpu britai turi posakį – “Devintasdebesėlis”. Kas žino, gal ten, virš Didžiosios Britanijos, plaukiojančiame debesėlyje rado ramybę ir Lenono siela?

Aiškiaregio perspėjimas

Įsimintina vieno mėgėjo daryta fotografija 1980-aisiais dainininko namuose Niujorke. Joje buvo matomas Džonas, duodantis autografą gerbėjui, kuris vėliau tapo dainininko žudiku. Vos po poros valandų šis nušovė Lenoną, išeinantį iš namų.

Džonas taip ir neįsidėmėjo, kad aiškiaregys, su kuriuo jis bendravo prieš pora mėnesių, buvo teisus, patardamas vengti žmonių, turinčių vardus Bilas, Ričardas ar Markas. Susitikimas su gerbėju Marku Deividu Čepmenu buvo lemtingas.

Panašu, kad Džonas ir pats kažką nujautė. Iki žūties likus trims savaitėms, jis pasakė: “Nereikia man jokių apsauginių, jei mane norės nužudyti, vis tiek taip padarys”.Džonas pasidavė lemčiai ir nuolankiai laukė jos sprendimo. Antroji Lenono žmona Yoko taip pat buvo nerami dėl vyro gyvybės, ji nuolat bendravo su aiškiaregiais ir atkakliai stengėsi sužinoti, kas laukia Džono.Dainininko dainoje “Padėkit man padėti pačiam sau” skamba pranašiškos eilutės: “Labai noriu išlikti gyvas, bet Mirties angelas visur mane persekioja. Padėk man, Viešpatie, padėk”.1980-ųjų gruodžio 8 dieną Markas Deivydas Čepmenas žengė prabangaus namo Centriniame Parke link. Rankinėje jis laikė „koltą”. Žmogžudys lūkuriavo pora valandų. Pagaliau iš laiptinės išėjo gerai nusiteikęs Džonas Lenonas. Markas kiek padelsė. Lenonas atsisuko į jį ir pažvelgė nuostabos kupinu žvilgsniu: nugriaudėjo šūvis, nusviedęs jį prie sienos…Maniakiškas fanatizmas

Džono Lenono gyvenime lemtingas buvo ne tik devynetas. “The Beatles” žvaigždę, jaunimo numylėtinį persekiojo daugybė keistų įvykių, nepaaiškinamų sutapimų. Pats keisčiausias ir tragiškiausias buvo jo žudiko Marko Deivydo Čepmeno likimas.Jaunasis bitlomanas Markas savo išvaizda šiek tiek priminė dainininką. Jis visaip stengėsi pabrėžti savo panašumą į žvaigždę: tokie patys apvalūs akinių rėmai, tokia pati šukuosena, toks pats aprangos stilius. Jis buvo tiesiog Džono Lenono karikatūra. M. D. Čepmenas uoliai ieškojo savo ir Džono Lenono likimo sąsajų, o jų nerasdamas, kūrė savo gyvenimą tokį pat, kaip Džono.Norėdamas būti panašus į savo dievuką, M.D. Čepmenas taip pat vedė japonę Gloriją Abę, kuri taip pat buvo vyresnė už Marką. Panašiai kaip ir Yoko, ji tvarkė šeimos finansinius reikalus. Aplinkiniai Glorijos išvaizdą tapatino su Yoko.

Sunku pasakyti, ar mėgdžioti Džono Lenono žmoną Gloriją vertė vyras, ar tai tebuvo sutapimas. Čepmenas metė darbą ir gyveno tik iš japonės žmonos uždarbio. Dž. Lenono dainos buvo vienintelė vyro paguoda.

Aistringam dainininko gerbėjui labiausiai rūpėjo dvasinis bendrumas su savo herojumi. Dž. Lenonas buvo jam sielos dvynys. Tačiau Markui D. Čepmenui buvo skaudu matyti, kaip Džonas išduoda jų idealus. Tad nelaimingasis šizofrenikas, nusprendė, kad jo dievas netikras ir vertas mirties.(Parengta pagal Eglės Kulvietienės straipsnį)

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis