Užrakinta meilė

Amžinos meilės receptas: nusipirkti spynelę, išgraviruoti ten įsimylėjėlių inicialus, gal dar kelis meilius žodelius, pakabinti tą spynelę ant tilto, o raktelį švystelti į upę. Neįtikėtina, daug kas pasakytų, kad banalu. Bet jei žmonės tiki, kad juoda katė neša nelaimes, taip pat normalu manyti, kad “užrakinta” meilė bus ilgaamžė kaip metalinė spyna.

Viltis, kaip sakoma, - durnių motina, bet spynomis nukabinėti tiltai byloja, kad romantiškas meilės simbolis vis populiaresnis ir mūsų šalyje. Kas tai? Naujas prasimanymas ar prigyjanti tradicija?Gražu, bet ...Nepaneigsime, jog tai ir atrodo, ir skamba gražiai.Vos praėjus Užupio tiltu, ir pamačius gausybę spynelių, širdyje pabunda šiokie tokie sentimentai...

Žmonės dega noru įamžinti savo meilę ir paskelbti apie ją visiem, tačiau tai nėra pati maloniausia atrakcija Vilniaus miesto savivaldybės atstovų akims.

Pasak jaunuolių maždaug kas pusmetį vyksta Užupio tilto „valymas“ ir jo metu visos spynelės yra pašalinamos. Pasipiktinę įsimylėjėliai teigia, jog neradę pirmosios savo meilės „saugotojos“ jau pasikabino antrąją.Tuo tarpu tilto „valytojai“ ginasi, jog tiltų apkabinėjimas – miesto tvarkos pažeidimas, tai neestetiška. Be to jei „valymų“ nevyktų po poros metų isimylėjėliai neturėtų kur įbrukti ar prisukti naujų spynelių.Kas tai sugalvojo?Manoma, jog ši tradicija atkeliavo iš Vengrijos arba Italijos, nes abejose šalyse tradicija gyvuoja jau apie 20 metų.Tačiau tikroji „spynelių ant tilto“ pradininke laikoma Vengrija. Ten apie 1980-uosius metus jaunuoliai pradėjo kabinti spyneles ne tik ant tiltų, bet ir ant tvorų.

Štai Italijoje viskas prasidėjo nuo vienos ekranizuotos knygos „Ho Voglia de Te“ (Federico Moccia), kurios ekranizacijoje pora pakabino spynelę ant tilto ir prisiekė vienas kitam meilę.Po šio filmo įsimytlėję italai pradėjo kabinti spyneles ne tik ant tiltų, bet ir ant žibintų stulpų. Be to, jie ne tik kabina spyneles ant vieno ar kito objekto, bet ir įsiamžina prie jų bučiuodamiesi ar tiesiog šiltai apsikabinę.Pakvaišę italai net sukūrė internetinį portalą, kuriame gali išsirinkti savo meilės spynelę, susigalvoti žodžius, kurie puikuosis ant jos (www.lucchettipontemilvio.com)…Vestuvių tradicija

Lietuvoje meilės spynelių bumas sparčiai tampa nauja vestuvių tradicija. Lietuviai sėkmingai perėmė šį meilės receptą iš Vengrų, ir šiuo metu spynelėmis išpuoštų tiltų galime rasti ne vieną.

Tačiau mūsų šalyje ši tradicija alsuoja kitokia dvasia. Italijoje ši atrakcija populiariausia tarp paauglių,o štai Lietuvoje tarp jaunavedžių. Jaunikis, pernešęs jaunąją per tiltą, kartu su ja ant to tilto užkabina jų meilę amžinai sergėsiančią spynelę. DELFI Gatvės korespondentai kur buvę kur nebuvę nulakstė visus Vilniaus tiltus, nuskaitė meilės prisipažinimus ir, pasigavę spyneles bekabinančius, jaunuosius, paklausė:

DELFI Gatvė: Iš kur sužinojote apie „meilės spynelių“ tradiciją?

Laura: Spyneles pamačiau, nes kirpykla, kurioje lankausi yra šalia Užupio tilto. Iš tikrųjų tai dar anksčiau girdėjau, kad Italijoje yra įsimylėjėlių stulpas, prie kurio visi kabina spyneles… Kiek žinau, paskui tradicija ėmė plisti ir Lietuvoje, net ir mažesniuose miestuose žmones pradėjo kabinėti spynas.

Laura kartu su vyru, per neseniai vykusias jų vestuves, paliko savo meilės įrodymą ant Užupio tilto.

DELFI Gatvė: Ar tirai tikite, kad ši tradicija gali išsaugoti meilę ?

Laura: Aišku tikiu, kitaip nebūčiau kabinusi. Bet iš tikrųjų, mano manymu, tai - dviejų žmonių, kurie myli vienas kitą, simbolinis meilės įamžinimas, nes spynos raktai išmetami į Vilnelę. Juos nusineša srovė.DELFI Gatvė: Kodėl šovė į galvą būtent kabinti spynelę ant tilto, ir ką ant jos užrašėte?

Laura: Spyną kabinau, nes tai - graži nauja tradicija, ir vėlgi tikėjimas, kad tai padės išsaugoti meilę.

Ant spynos užrašėm vardų pirmąsias raides ir datą.

Sakoma, kad visi prietarai pildosi tik tada, kai jais tiki.

Galbūt žmonės, kurie savo spyneles išmargino banaliais žodžiais, sentencijomis ar tiesiog inicialais, tikrai begalo tiki savo meile…

Ant spynelių galime rasti įvairiausių užrašų: “Tave, zuikuti, mylėsiu amžinai“, “Man atrodo aš tave įsikliopinau“ arba „Meilė yra ne tada, kai randi su kuo gyventi, o tada, kai randi be ko negali gyventi”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis