Veganizmas – tai gyvenimo būdas, išrankumas maistui ar sekimas Jėzumi?

Veganizmas propaguoja alternatyvas, kurios būtų naudingos žmonėms, gyvūnams ir aplinkai. Veganai nevartoja jokių gyvulinės kilmės produktų, tokių kaip mėsa, žuvis, kiaušiniai, želatina, pienas, medus ir kt.

Veganai taip pat nenešioja rūbų iš odos, kailio, šilko, pūkų, pasisako prieš eksperimentus su gyvūnais bei gyvūnų naudojimą pramogoms“. Kyla daug klausimų?

Mums nuo mažens buvo kalama į galvas, kad žmogus iš prigimties yra mėsėdis, tačiau veganai tam prieštarauja. Jų įrodymai: gyvūnai turi ilgas, lenktas iltis bei nagus, trumpą virškinimo traktą, o žmonės turi plačius, lanksčius nagus, bei dantis (vad. „canine“), kurie palyginus su mėsėdžių yra labai maži.

Žmonių dantys yra labiau pritaikyti kąsti daržoves, vaisius bei grūdus, nei plėšti mėsą ar kailį. Taip pat, veganai teigia, kad mėsos vartojimas sukelia daug sveikatos problemų: širdies ligas, širdies smūgį, vėžį, diabetą, nutukimą bei daugelį kitų.

Jų manymų, žmonės gali gauti visas jiems reikalingas naudingas medžiagas iš augalų. Tai, kad žmonės žudo milijardus gyvūnų dėl savo sveikatos ir aplinkos gerovės yra visiškai nepateisinama, rašo goveg.com.

Daugelis gyvūnų žudo vieni kitus, tai kodėl ir žmonės neturėtų jų žudyti?

Veganai teigia, kad dauguma gyvūnų, kurie žudo dėl maisto, nežudydami kitų gyvūnų paprasčiausiai negalėtų išgyventi. Žmonėms šis atvejis yra netaikomas, nes netgi mūsų artimiausi primityvieji „giminaičiai“ yra žolėdžiai.

Jėzus – vegetaras?

Dauguma veganų tiki, kad net Jėzus buvo vegetaras. Jie teigia, kad Jėzus nužengė į žemę, kad atneštų meilės ir gailestingumo žinią. Gyvūnų žudymas prieštarauja Jėzaus ideologijai.

„Gyvūnai yra Dievo kūriniai, ne žmonių nuosavybė, nei nauda, nei ištekliai, nei prekės... Krikščionys, kurių akys krypsta į žiaurų Jėzaus nukryžiavimą gali suprasti žiaurų, negaltą kentėjimą,“ rašo Andrew Linzey.

Argi jūros gyvūnai jaučia skausmą?

Pasirodo, kad taip. Mokslininkai, be jokių abejonių, įrodė, kad omarai, žuvys, krabai bei kiti jūros gyvūnai jaučia skausmą. Omarų kūnai yra sudaryti iš „chemoreceptorių“, todėl jie yra labai jautrūs aplinkai.

Normali omarų temperatūra yra tarp 38 – 42 laipsnių Fahrenheito skalėje. Pavyzdžiui, šaldant omarus, kartais jie kaukši savo žnyplėmis tam, kad palaikytų kūno šilumą. Taip pat daugelis žmonių gali paliudyti, kad metant omarus į verdantį vandenį, jie visomis savo pastangomis stengiasi išlipti iš puodo, sukeldami klaikų jų žnyplių brūžinimosi į puodo kraštą garsą.

Tačiau argi karvės nėra reikalingos dėl pieno?

Veganai yra įsitikinę, kad karvės, kaip ir visi žinduoliai, tampa nėščios ir todėl gamina pieną. Pieninės karvės negali būti nėščios kiekvienais metais, todėl jos yra naudojamos pastoviam pieno tiekimui.

Visame pasaulyje yra normalu, kad mamos gamina pieną savo kūdikiams, tai kodėl žmonės atskiria veršiuką nuo karvės ir geria jam skirtą pieną goveg.com?

Tai ką gi veganai valgo?

Veganų maisto racionas turi būti daug spalvingesnis ir įvairesnis nei tas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka mėsa. Daugelis veganų naudoja etninių virtuvių receptus, pavyzdžiui, kinų, tailandiečių, meksikiečių, indų.

Veganai valgo vaisius, daržoves, grūdus, ankštinius augalus bei grybus. Šiomis dienomis rasti veganams skirto maisto yra labai paprasta. Jie gali įsigyti būtent veganams skirto sūrio, šokolado, dešrelių, majonezo ar net veganiško škotų nacionalinio patiekalo („Haggis“).

Tačiau reikia turėti omenyje, kad visiškai nevartojant gyvulinės kilmės produktų, arba vartojant jų labai mažai, organizmui pradeda trūkti gyvybiškai būtinų medžiagų. Didėjant geležies, cinko, vitaminų ar baltymų deficitui gali sutrikti žmogaus medžiagų apykaita, perspėja medikai ir goveg.com.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis