Ką veiksim per šventes?

Tyrimų mes nemėgstame, nes netikime, kad jie tikrai parodo tikrąjį visuomenės veidą. Vis tik aš padariau tyrimą. Kokia tema? Apie Kalėdas. Galvoji, tai banalu... Na, iš dalies. Bet ne mintis banali. Banalūs mes. Ką jaunimas veikia per šventes?

Nieko įdomaus. Kodėl? Todėl, kad dabar švenčių neįsivaizduojame be dovanų, jos visos tampa vienodos kaip rudas alaus butelis...

Apie ką mąsto jaunimėlis prieš Kalėdas, nusprendžiau pasidomėti vietiniame internete. Kas dedasi forumuose?

Mano nustebimui - ogi nieko... Visi kalba tomis pačiomis temomis: sportas, vakarėliai, laivalaikis, renginiai. O kur Kalėdos, tradicijos? Tiesa, radau viename jaunimo forumų diskusiją apie šventines dienas. Ten diskutuojama, kaip švęsti, kada ir kur. Suplojau rankomis. Na? Ir nieko... „Kaip visada su tėvais, bus nuobodu. Tada lėksiu pas draugus linksmintis“. Kaip linksmintis? „Kaip visada. Laukiu tik Naujųjų...“

Ausys nuleipo... Alumi pakvipo. O juk Adventas. Nejau be alkoholio ir be siautimo išgėrus nebežinome, ką veikti? Nepraradau vilties ir toliau ieškojau visagaliame internete. Ir mano maldos buvo išklausytos. Radau forumą, kur merginos diskutavo apie Kalėdų ir Kūčių burtus, apie tai, kaip burtis su draugėmis ir spėti savo ateitį per šį stebuklingą laikotarpį.

12 vaikinų vardų

Pasidarykite 12 kortelių. Ant 6 kortelių surašykite pažįstamų vaikinų vardus, ant kitų - 6 nepažįstamųjų vardus. Pavalgiusios Kūčių vakarienę geriau nekalbėkite, eidamos miegoti sumaišykite visas 12 kortelių su vardais, pasidėkite jas po pagalve. Rytą tuoj pat pabudus ištraukite vieną kortelę iš po pagalvės. Koks vardas užrašytas? Toks ir turėtų būti tavo būsimojo vyro vardas.

Ar greit ištekėsi?

Kūčių vakarą reikia paimti batą ir atsistoti nugara į duris, meskite batą per petį. Jei bato nosis atsisuks į duris - tai greit ištekėsi, jei ne - negreit.

Šunų lojimas

Kūčių vakarą mergina turi išeiti į kiemą ir klausytis, kurioje pusėje šunys loja. Iš kurios pusės lojimą išgirs - iš ten jaunikis atvyks.

Kokios bus Velykos

Jei per Kalėdas stipriai pasnigę - per Velykas žolė bus sužaliavusi.

Kokia bus vasara?

Jei per Kalėdas miške medžiai apšarmoję, bet šiaip lauke nelabai šąla - vasara bus lietinga, gali tikėtis stiprių perkūnijų.

Ar šiais metais susirasi mylimajį?

Reikia pasiimti saują kūčiukų ir juos skaičiuoti. Jei saujoje lyginis skaičius - taip, šiais metais susirasi mylimąjį, jei nelyginis - deja, teks laukti kitų Kūčių. Burtis galima tik per Kūčias. Skaičiuotus kūčiukus, žinoma, rekia suvalgyti.

Kaip sužinoti ar tave myli artimas žmogus?

Pirmiausia reikia žvakės. Prisiskink gėlių iš lauko ar šakų ir sudėk aplink tą žvakę. Paskui kartok mylimo žmogaus vardą 5 kartus ir užpusk žvakę. Ją pasidėk savo kambaryje. Po savaitės vėl ją uždek ir pažiūrėk į veidrodį. Jai apsisuks galva tai tave myli, jei nieko nepajusi nemyli.

Sapnas

Kučių vakarą prieš einant miegoti, prisipilk vandens į kokį nors indą ir ryte pabudus stenkis kuo greičiau prisiminti, ką sapnavai. Jei prisiminsi sapną greičiau, nei pažvelgsi į langą - sapnas išsipildys. Tik būkit atsargios - prieš naktį nežiūrėkit siaubo filmų.

Šiaudas

Ruošiant Kūčių stalą, po staltiese reikia padeti šiaudų. Tada Kūčių vakarą reikia traukti po vieną šiaudą iš po staltiesės. Kuo ilgesnis šiaudas, tuo ilgesnis bus tavo gyvenimas.

Obuolio žievė

Kūčių vakarą reikia atsargiai peiliu nulupti obuolio žievę ratu taip, kad ji nesutrūktų. Ją reikia mesti per galvą atgal. Kaip nukritusi žievė susiraitys ant žemės, taip skaitykite pirmąją mylimojo/-osios vardo raidę.

Žiedas

Kūčių vakarą pasiimkite dubenėlį su vandeniu ir auksinį, geriausia vestuvinį, žiedą. Atsisėdusios prieš veidrodį prietemoje žiedą tris kart pamirkyte vandenyje ir žiurėkite per jo vidurį. Turėtumėte pamatyti busimą savo vyra ar žmoną.

Būrimas veidrodžiu

Kūčių naktį prieš einant miegoti, po pagalve pasidėkite veidrodį. Viskas, ką tą naktį susapnuosi, išipildys.

Kad kiti metai būtų skalsūs...

Kūčių vakarą, kai visa šeima ruošiasi sėsti prie šventinio stalo, reikia į lėkštę įsidėti 12 patiekalų ir su ta lėkšte apeiti aplink namą, kuriame yra valgoma šventinė vakarienė, 3 ratus, po to tuos patiekalus suvalgyti. Mūsų senoliai tikėjo, kad toks „ritualas” skalsina kitus metus.

Malkų glėbys

Kūčių vakarą į namus reikia atsineši glėbį malkų. Jei jų skaičius lyginis - ištekėsi ar vesi šiais metais, jei nelyginis - vadinasi dar metus liksi netekėjusi arba nevedęs.

Ateinantys metai pagal šešėlį

Burtui prireiks lapo popieriaus, nedegaus ir atsparaus karščiui paviršiaus. Tam puikiai tinka ir apversta keptuvė. Kad susidarytu šešėlis, reikalinga blanki šviesa, pavyzdžiui iš kito kambario.

Suglamžytas popierius ant nedegančio paviršiaus (keptuvės) turi būti padėtas taip, kad nuo popieriaus kristų šešėlis. Padegite popierių ir palaukite, kol sudegs ir tik rusens. Tada stebėkite šešėlį. Jis turėtų parodyti ateinančius metus. Pasitelkite vaizduotę ir interpretuokite šešėklio formas.

Pastaba: Kadangi naudojamas degantis popierius, burtas turi būti atliekamas tik su suaugusiais.

Vaško piešinys

Burtui prireiks indo su vandeniu ir žvakės. Uždegtą žvakę laikykite palenkusios, kad vaškas lašėtų į indą su vandeniu. Žvakės stenkitės nejundinti. Lašinama tol, kol ant vandens pasirodo koks nors piešinys, kuris turėtų atspindėti ateitį.

10 norų po pagalve

Kūčių vakarą, prieš pat einant miegoti, ant kiekvieno iš 10-ies lapelių reikia užrašyti po vieną norą (geriau realų). Tris lapelius galima palikti ir tuščius, kad žinotumėt, jei kažkuriam/-iems iš norų nelemta išsipildyti. Tuos 10 lapelių reikia sumaišyti ir padėti po pagalve. Kalėdų rytą nežiūrėdamos ištraukte 3 lapelius. Tie trys norai (ar mažiau, jei pasitaikė tuščias) turėtų išsipildyti iki kitų Kalėdų.“

Štai ką galima veikti su draugais per Kalėdas. Ačiū Die, radau Gretoską, kuri domisi burtais ir skatina diskutuoti apie tradicijomis kvepiančias Kalėdas. Dėkoju jai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis