Meilė ateina pro nosį

Jau nuo seno manoma, kad nuo kvapo priklauso, ką laikome patraukliu. Dabar mokslininkai iššifravo kvapnųjį meilės kodą ir gali išpranašauti, kurie žmonės „susiuostys“, o kurie – ne. Kai kurie žmonės vienas kito neužuodžia, o štai kiti jaučia magišką trauką ir nesupranta kodėl. Priežastis paprasta: pasąmonėje kvapas nulemia, ką laikome patraukliu, o ko ne.

JAV neseniai buvo įkurta pažinčių agentūra, poros klientui ieškanti pagal kūno kvapą. Čia reikia ne tik, kaip tokiose įstaigose įprasta, užpildyti klausimyną, bet ir palikti seilių mėginį. Remiantis genų analize pora parenkama taip, kad idealiai papildytų kits kitą.

Bostone įsikūrusi kompanija „Scientific Match“ partnerio ieškantiems žmonėms žada ne tik daugiau sėkmingų pažinčių, bet ir kur kas daugiau pasitenkinimo suteikiantį lytinį gyvenimą, ištikimybę ir vaisingumą.

Mokslinis šios firmos krikštatėvis – Lozanos universiteto profesorius Clausas Wedekindas. Jis pirmas nustatė genetines reiškinio, kodėl vieni žmonės traukia vienas kitą, o kiti – ne, priežastis. Tai lemia viena vienintelė molekulė.

Tai patvirtinęs marškinėlių bandymas buvo aprašytas ne kartą. Apie vyrų patrauklumą moterys sprendė iš jų marškinėlių kvapo. Juos vyrai turėjo dėvėti tris naktis iš eilės atsisakę dezodorantų ir kitokios kvapnios kosmetikos. Geidžiamiausias pasirodydavo tas, kurio genų rinkinys geriausiai papildydavo moters rinkinį.

Neseniai šiomis pėdomis nuėjo dar viena mokslininkų grupė. Jie nustatė, kad persileidimo rizika tuo didesnė, kuo moters genų rinkinys artimesnis partnerio. Tačiau vartojami hormonai, pavyzdžiui, kontraceptinės tabletės, gali pakeisti moters potraukį.

Vis dėlto „Scientific Match“ tikslas – ne skleisti mokslo žinias, o gerai uždirbti. Norint būti įtrauktam į duomenų bazę per metus teks sumokėti per 4,5 tūkst. litų. Kol kas ši pažinčių tarnyba veikia tik Bostone. Kitų miestų gyventojams telieka pasikliauti savo nosimi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis