Jaunimas prieš seksą

Prieš kelias savaites naršiau internete ir pamačiau įdomią antraštę „AOL AIM Today“ internetiniame puslapyje. Antraštės pradžia - „Paaugliai teigia, kad gerbia...“ - patraukė mano dėmesį. Tikėjausi, kad toliau bus rašoma apie naujausias madas, tačiau, kai spustelėjau ant nuorodos, pamačiau kai ką, kas mane maloniai nustebino.

Pasirodo pagal naujausią apklausą, vyresniųjų klasių mokiniai gerbia… seksualinį skaistumą. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Amerikos paaugliai mano, jog būti skaisčiu yra mažų mažiausia - „gerai“.

Tai perskaityti gan keista. Nesaugus paauglių seksas yra viena iš reikšmingiausių problemų Amerikoje šiuo metu. „Ligų kontrolės centro“ duomenimis, maždaug pusė mokyklas lankančių paauglių jau yra turėję lytinių santykių. O ketvirtadalis jų turi didelių galimybių užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.

Nepaisant niūrių prognozių, mano jau minėtas tyrimas, kurį atliko žurnalas „Seventeen“ ir Kaizer šeimos fondas, suteikia šiek tiek vilties. Tyrimo duomenimis, daugiau nei 9 iš 10 paauglių vertina skaistumą. Daugiau nei 90 proc. apklaustų paauglių lytinio gyvenimo pradžia atidėtų dėl savigarbos, pagarbos tėvams, tikros meilės ir religinių įsitikinimų.

Beveik 80 proc. apklaustųjų paminėjo bijantys lytiškai plintančių ligų bei nėštumo. Lytinio gyvenimą paaugliai sieja ir su gėda prieš draugus.

Nepaisant vis labiau populiarinamo sekso šiuolaikinėje visuomenėje, Amerikos paaugliai nusprendė, kad skaistumas turėtų būti vertinamas.

Vis dėlto skaistybę vertina tie, kurie jau yra ją praradę. Kas penktas apklaustas paauglys prisipažino nekaltybės praradęs, būdamas apsvaigęs nuo narkotikų ar alkoholio. Be neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių ligų, seksas paauglystėje gali turėti skaudžių emocinių pasekmių. Beveik pusė paauglių prisipažino besigailintys, kad nepalaukė kol bus labiau subrendę seksui.

Daugelis tradiciškai mąstančių žmonių įsitikinę, kad lytiniai santykiai yra intymus ryšys tarp dviejų vienas kitą mylinčių žmonių. Paaugliams tai tėra viena iš laisvalaikio praleidimo formų.

Ši apklausa parodė, kad Amerikos jaunimas mano, jog susilaikymas yra teigiamas dalykas.

Nereikėtų pamiršti, kad nors pusė Amerikos paauglių yra turėję lytinių santykių, kita pusė – nėra jų turėję. Nors daugelis žmonių nerimauja dėl šiandieninio jaunimo moralės, tačiau atsiranda ženklų, kad jaunimas grįžta prie tradicinių vertybių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis