9 patarimai, kaip mobilųjį telefoną naudoti kūrybiškai

Jei esi normalus moksleivis, tikriausiai dievini savo mobilųjį telefoną. Jis tau padeda susisiekti su draugais, tėvais ir mylimaisiais. Tačiau ar žinai, kad mobilusis telefonas gali labai pasitarnauti, ruošiant pamokas ar atliekant buitinius darbus? Ne? Tai gal numanai, kaip mobiliuoju telefonu atrakinti mašiną?

1. Mobilusis telefonas ir laiko planavimas

Priminimas ir žadintuvas yra dažniausiai naudojamos telefono funkcijos, nors - mažiausiai vertinamos.

Dauguma telefonų turi funkciją, leidžiančią nustatyti žadintuvą konkrečiam laikui arba konkrečiai datai. Tad galima nustatyti žadintuvą, kad kasdien primintų, kada laikas ruošti namų darbus – kad nepraplepėtum internetu viso laiko, skirto namų darbams. Gali nustatyti, kad kas vakarą 19 val. telefonas supypsėtų.

Tai pat gali naudotis kalendoriaus priminimo funkcija, kad tave įspėtų, kai artėja užduočių atlikimo terminas. Puiku gauti priminimą, kad po 3 dienų turi atiduoti rašinį… Tai kur kas geriau nei panikuoti, likus vos vienam laisvam vakarui…

2. Grupės bendravimas

Jei tenka vykdyti projektus grupėse arba ruošdamas/-a namų darbus nori pasitarti su keliais draugais, išmėgink konferencinio skambučio funkciją, kuri įdiegta daugumoje telefonų.

Galbūt tu net nežinai, kad tavo telefonas turi šią funkciją, tad gali truputį paeksperimentuoti. Iš pradžių paskambink vienam draugui ir įsitikink, kad jūs sujungti. Tada telefono klaviatūra surink kito draugo numerį ir paspausk „Skambinti“.

Jei tavo telefonas turi konferencinio skambučio funkciją – liksi sujungtas su pirmuoju pašnekovu ir girdėsi antrojo pašnekovo kvietimo signalą. Jei norėsi, kad tave vėl sujungtų su pirmuoju pašnekovu – dar kartą paspausk „Skambinti“.

3. Mobilusis telefonas kaip diktofonas

Kai kurie mobilieji telefonai turi garso įrašymo funkciją. Šis išradimas tau labai pravers, jei esi užmaršus/-i. Diktofonu naudokis, jei nenori pamiršti namų darbų užduočių, jei nori įsiminti terminus, mokytis užsienio kalbos tarimo ir pan.

Tai puiki priemonė žmonėms, kurių atmintis girdimoji. Jei tavo telefonas neturi garso įrašymo funkcijos, daugelį iš šių užduočių gali atlikti atsisiųsdamas/-a sau balso žinutę.

4. Nuotraukos ir iliustracijos

Pasirodo, vis daugiau telefonų turi paveikslėlių siuntimo funkciją. Tai svarbu, nes paveikslėliais ir nuotraukomis galima iliustruoti pranešimus ir pristatymus. Jei esi bibliotekoje ar tiesiog šiaip vaikštinėji ir matai vaizdą, kuris tiktų projektui, tiesiog nufotografuok jį mobiliuoju telefonu. Paveiksliuką lengvai galėsi patalpinti skaidrėse.

Yra keletas būdų, kaip galima išsaugoti ir perkelti nuotraukas. Priklausomai nuo mobiliojo telefono, gali naudoti atminties kortelę, „Bluetooth“ technologiją arba USB laidą, kuriuo savo telefoną gali sujungti su kompiuteriu.

5. Parsisiuntimui skirti garso ir vaizdo įrašai („Podcast“)

Šiuo metu daugelio mobiliųjų telefonų prieiga prie podcast’ų yra gana brangi ir nepatogi, nes dažniausiai būtina atlikti tarpinę procedūrą – parsisiųsti podcst’ą į kompiuterį. Tačiau technologijos gana sparčia tobulėja. Pasirodžius mobiliojo telefono ir MP3 grotuvo hibridui, podkast’ų siuntimosi perspektyva tapo prieinamesnė.

6. Mobilieji telefonai ir elektroninės knygos

Jei tavo telefone įdiegta interneto naršyklė, vadinasi, tavo rankose – visa biblioteka! Jei tavo telefonas turi interneto prieigą, geriausiose svetainėse gali skaityti internetines knygas.

7. Pinigų siuntimas

„PayPal Mobile“ iš egzistuojančios „PayPal“ sąskaitos gali siųsti ar gauti pinigus. Jei įstrigtum kelyje keliaudamas, tavo tėvai lengvai galėtų atsiųsti tau pinigų kelionės bilietui. O tu tekstine žinute gali siųsti pinigus draugams arba pirkti internetu.

Šiai funkcijai įdiegti gali prireikti šiek tiek laiko ir pastangų, todėl verčiau patikrink ją dabar, kol dar neiškilo reali būtinybė ja pasinaudoti.

8. Jei pasiklydai

Bijai paklysti? Tau gali padėti „Google“ žemėlapiai. „Google Mobile Web“ svetainė siūlo gausybę paslaugų taip pat išsamius nurodymus, kaip nuvykti į konkrečią vietovę – pateikiamos palydovinės nuotraukos ir žemėlapiai. Tai dar viena funkcija, kurią vertėtų patikrinti ir išmėginti iš anksto!

9. Nuotolinio atrakinimo funkcija

Galiausiai, niekam nelinkėtume užtrenkti raktelių mašinoje. Tačiau jei taip atsitiko – nenusimink, nes yra išeitis net iš tokios beviltiškos situacijos.

Kai kurie mobilieji telefonai gali perduoti nuotolinio atrakinimo signalą. Procesas yra toks: savo mobiliuoju telefonu paskambink žmogui, kuris turi tokį patį mašinos užrakinimo pultelį. Tačiau būtinai skambink į to žmogaus mobilųjį telefoną.

Paprašyk jo nuspausti mygtuką „atrakinti“, pultelį nukreipus į mobilųjį telefoną. Tuo pat metu tu laikyk savo telefoną už kokių 30 cm nuo automobilio durelių. Signalas gali atrakinti mašiną!

Atmink, šis triukas suveikia ne su kiekvienu pulteliu ir telefonu, tačiau išmėginti verta. Patikrink iš anksto, ar veikia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis