Į biblioteką su džiaugsmu

„Biblioteka – tikrai ne ta vieta, kuri kaip magnetas trauktų jaunimą. Biblioteka prilygsta bažnyčiai. Čia paprastai jaunimas nesibūriuoja,“ - pasakojo Christine Lind Hage, bibliotekos direktorė.

Keisčiausia, kad Mičigano centrinė biblioteka šiuo metu neatsigina paauglių. Jie miniomis traukia į biblioteką, kad galėtų bent trumai pasėdėti prie kompiuterio.

Kas traukia jaunuolius į dulkėmis dvokiančią biblioteką, kuri prikausto tik pensininkų dėmesį? Ogi kompiuterinių žaidimų kolekcija. Bibliotekoje surinkti net 1823 kompaktiniai diskai su kompiuteriniais žaidimais. Kasdien paaugliai peržiūri iki 1300 kompiuterinių žaidimų.

Viena bėda ne bėda. Bibliotekų darbuotojai jau pusmetį stebisi jaunimo susidomėjimu miesto bibliotekomis. Iš pradžių buvę patenkinti jaunimo dėmesiu, dabar bibliotekų darbuotojai negali jais atsikratyti… Triukšmas bibliotekose tapo nepakenčiamas. Ypač šį mėnesį.

Nuo vasario 9 dienos JAV valstijoje, Mičigane, vyksta konpiuterinių žaidimų turnyrai, kurie kartais organizuojami ir bibliotekose. Kompiuterių salėse visada treniruojasi daugiau nei 30 jaunuolių, žaidžiančių „Guitar Hero" arba „Dance Dance Revolution" žaidimus.

„Tai didžiulis įvykis mieste. Aš čia susipažinau su daugybe žmonių. Šie konkursai išties „veža“, - sakė septyniolikmetis kompiuterinių žaidimų mėgėjas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis