Išsipildžiusi siaubo fantastika

Pasakos, mistika, mokslinė fantastika: vienus ji verčia drebėti, o kitiems kelia juoką. Dėl skonio nesiginčijama, tačiau ar tai vien skonis ar tušti pramanai? Teisybė slypi kažkur giliai vandeny....

Howardas P. Lovecraftas (Howard Phillips Lovecraft) dvidešimtojo amžiaus mokslinės fantastikos genijus, įkvėpimo sėmęsis iš nesibaigiančių, visą gyvenimą rašytoją persekiojusių košmariškų sapnų.

Tapęs vienu garsiausių dvidešimtojo amžiaus siaubo literatūros rašytojų, Howardas P. Lovecraftas atgulė į istorijos puslapius, tačiau vėl netikėtai buvo prisimintas mokslininkų, kai jo aprašytasis fantastinis siaubo miestas R'lyeh staiga „atgijo“..

Lovecraftas savo siaubo istorijose aprašė daugybę realių žemės vietų, iš kurių viena – Ramiojo vandenyno gelmės, o tiksliau - R'lyeh. Tai rašytojo pramanytas miestas, pirmąkart paminėtas istorijoje „The Call of Cthulhu" (1928).

Fantastinis miestas apibūdinamas kaip „baisi monolitinė tvirtovė“, kurioje yra įkalintas siaubūnas Cthulhu. Žmonės yra baimingai pagarbūs šiai bekraščio miesto didybei - jo panorama yra milžiniškų akmeninių angelų statulos. Aprašytas miestas - per daug didingas, kad jo architektais būtų žemės gyventojai.

Tai, bedieviškas, išmargintas siaubingais atvaizdais ir raštais statinys. Miesto geometrija yra nenormali ir pasibjaurėtinai nepanaši į žmonėms įprastą.

„Košmariškasis R'lyeh, miestas-lavonas, <..> buvo pastatytas daugybę erų prieš žmonijos istorijos pradžią, šlykščiomis formomis, kurios prasismelkė iš žvaigždžių. Ten tūno didysis Cthulhu su savo būriais, paslėptais žaliuose gleivėtuose skliautuose...“ (H. P. Lovecraft, "The Call of Cthulhu")Siaubūnas Cthulhu prieš milijonus metų į žemę atvyko iš tarpžvaigždinės erdvės. Palyginus su kitais padarais, jis šiek tik panašus į žmogų: žvynuotas jo kūnas šiek tiek primena žmogišką, bet galva panaši į aštunkojo ar kalmaro; pagrindinę jos dalį sudaro daugybė besirangančių čiuptuvų, o iš pakaušio išdygę du didžiuliai sparnai.

Pasirodę žemėje Cthulhu ir jo išperos pastatė šlykštųjį R'lyeh miestą ten, kur dabar yra Ramusis vandenynas. Per kažkokią nežinomą prieštvaninę katastrofą R'lyeh nugrimzdo į jūrą ir įkalino Cthulhu su jo pakalikais.

Remiantis romanu, čia jie ilsisi ligi šiol: nemirę, tik sapnuojantys. Juos garbina ne tik išsigimę Žemės sektantai, bet ir šlykščios būtybės, gyvenančios dingusiuose miestuose, kurie sėte nusėję vandenynų dugną visame pasaulyje

R'lyeh, pagal Lovecraftą, dunkso pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje (48°9′S, 126°43′W), ši vieta yra netoliese vadinamojo Ramiojo vandenyno „Nepasiekiamojo polio“ – taško, esančio toliausiai nuo bet kokių žemės krantų.

Bloop’as

Bloop’as(angl. The Bloop) – tai nežinomos kilmės ypač žemo dažnio povandeniniai garsai, aptikti JAV Nacionalinės Okeanijos ir Atmosferos Administracijos 1997 metų vasarą, rašo Oceanexplorer.noaa.gov.

Jie sklido pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje, netoliese Lovecrafto aprašyto fantastinio R'lyeh‘o miesto (50° S 100° W), kuriuos keliskart užfiksavo Ramiojo vandenyno tyrimų stoties įrenginiai.

Pasak tyrinėtojų aprašymų garsas pakyla staiga, maždaug vienos minutės dažniu, ir yra girdimas net 5000 km spinduliu. Nors tai atitinka gyvos būtybės skleidžiamus garsus, tačiau toks padaras nėra žinomas mokslininkams, nes jis turėtų būti didesnis net už Baltąjį banginį.

Čia galite išgirsti 16 kartų pagreitintą

 • paslaptingąjį garso įrašą .

  Kadangi milžiniškasis padaras yra nežinomas mokslininkams, telieka spėlioti kas tai ir tikėtis, jog tai nėra Lovecrafto susapnuotas siaubūnas, atkeliavęs į žemę gerokai seniau už žmogų.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis