Rasti ir vėl pamesti projektai - „Lost and found“

„Šįryt, bevažiuodamas metro palikau savo priešpiečius. Jeigu netyčiomis kas rado mano dežutę, grąžinkite - ten buvo itin retas kumpis“. Tokio stiliaus pranešimus galima rasti viename nepakartojamame Niujorko menininkų grupės „Illegal art“ projekte – „Lost and found“ .

„Lost and found“ yra meninis, atrakcinis projektas, vykdomas nuo 2006 metų. Jo principas paprastas - jeigu pametei daiktą, turi teisę jį susigrąžinti. Prie projekto prisijungę žmonės tau padės tai padaryti.

Tiesiog imi ir skambini specialiu telefono numeriu, palieki žinutę apie savo netektį ir lauki – gal kas atsilieps… Toks pats principas galioja ir rastiems daiktams nuo raktų, pinigų iki nekaltybės...

Visi praradimai ir radimai yra skelbiami internete, ten gali pasitikrinti – gal kas rado tavo priešpiečius. Aišku, gali apsilankyti svetainėje vien tam, kad pasidžiaugtum kiek daug daiktų žmonės pameta…

Tačiau, kaip elgtis, kai ant suoliuko randi paliktą pliušinį žaisliuką su lentele ant kaklo: „Labas, aš esu keliaujantis žaislas, mano ID toks ir toks užregistruok mane ir pažiūrėk gal gali įvykdyti vieną iš mano misijų“. Tai projektas-žaidimas „Toy voyagers“ .

Šia veikla užsiimančių žmonių šūkis: “Neleisk jiems sėdėti lentynose“. Taip, tai - žaislai, kurie vaikystėje buvo minkomi, draskomi, niurkomi ir paliekami gatvėse. Šio projekto iniciatoriai sukūrė žaislų kelionių projektą, kuriame gali dalyvauti kiekvienas.

Jei randi „iš įpročio“ paliktą žaislą be šeimininko, prašantį atlikti jo misiją, pirmyn... Tai „Toy voyagers“ („Žaislai keliautojai“).

Kiekvienas žaislas, užregistruotas svetainėje toyvoyagers.com turi savo misiją, kurią sugalvoja žaislo savininkas. Pavyzdžiui, apsilankyti pilyje arba susipažinti su įžymybėmis. Jeigu tu radai žaislą keliauninką, turi pasistengti įgyvendinti jo tikslus.

Tai žaidimas, pasklidęs po visą pasaulį. Vis labiau jį pamėgsta suaugę žmonės, siekdami pabėgti nuo pilkos kasdienybės.

Jeigu žaislo misija - nufotografuoti žaislinę bezždionėlę, kopiančią į „Empire State Building“ – tau neįgyvendinama, tai tiesiog supažindink žaislą keliauninką su savo aplinka, nuvesk į zoologijos sodą, surenk arbatos vakarėlį su savo pliušiniais žaislais. Supažindink su draugais ar lankytinomis vietomis.

Tai žaidimas, pasklidęs po visą pasaulį. Vis labiau jį pamėgsta suaugę žmonės, siekdami pabėgti nuo pilkos kasdienybės.

Žaislai keliauninkai – ne vieninteliai po pasaulį keliaujantys daiktai su savo misijomis. Štai keliaujančių dienoraščių projektas „1000 journals“ atsirado, siekiant užpildyti 1000 tuščių dienoraščių. Kuo? Pasaulio gyventojų įrašais…

Jei radai vieną šių dienoraščių, palik jame, ką tik nori: įklijuok savo nuotrauką, aprašyk tau reikšmingą ar nereikšmingą įvykį, juokelį, nupiešk ką nors… ir siųsk toliau. Šio projekto autorius tikisi, kad iš 1000 dienoraščių, grįš bent vienas į jo rankas, ir jis turės progą surengti nepaprastą parodą.

Tokių projektų yra nemažai: keilaujančios knygos, keliaujantys pinigai... Kiekvieną dieną panašių projektų daugėja. Žinoma, tai nereiškia, kad vis daugiau žmonių ką nors pameta, tai reiškia, kad kasdien visai netikėtai tu gali nudžiugti, pažvelgti į pasaulį kitomis akimis, praleisti dieną kitaip, nei esi įpratęs/-usi. Gal ir tau kils mintis pradėti kokį nors nepakartojamą, vienintelį pasaulyje keliaujančių daiktų projektą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis