Namų kodas - Feng Shui

Feng Shui vadovaujasi daugybe dėsnių, kurie nurodo, kaip tinkamai įsikurti namuose, palaikyti kambariuose malonią atmosferą ir išvengti nepageidaujamos neigiamos energijos. Ši filosofija turi daugybę tabu, bei vadovaujasi tam tikrais dėsniais, kurie galbūt pasitarnaus ir jums, kuriant savo kambarių jaukumą.

Keliai

Keliais riedantys automobiliai sukuria labai greitą či energiją, kuri sudrumsčia aplinkos harmoniją. Kuo judresnis kelias netoli namų, tuo aktyvesnis či srautas jame ir tuo labiau drumsčiama namų energija.

Gyvenantiems prie kelio reikia sulėtinti, prislopinti per daug intensyvią či energijos tėkmę, o tai galima padaryti keliais būdais: tarp kelio ir namo prisodinkite vešlių krūmų, ant lauko sienos pasikabinkite kokių nors objektų, atspindinčių nepageidaujamą energiją, pvz. veidrodį ar blizgančią plokštelę, o prieškambaryje arba lauke pasikabinkite vėjo varpelių, nes jie skaidrina ir valo triukšmo sukeltą chaosą.

Kaip išvengti ginčų?

Jei jūsų namuose dažnai kyla barnių, gali būti, kad pietinėje namo pusėje yra iškyša, skatinanti karščiuotis, tad ją reiktų neutralizuoti.

Pietų či energijos elementas yra ugnis, kurią galima prislopinti žemės energija. Iškyšoje padėkite juodos spalvos, žemių, molinių ar žemės pripildytų daiktų – pvz., plokščią molinę vazą, gėlių vazoną, su plačiai kerojančiais augalais.

Kadangi su žemės energija siejama geltona spalva, ypač tinka geltonai žydinčios gėlės. Taip pat ir indas su anglimis.

Namai šalia mokyklos, bažnyčios, kapinių

Feng Shui įspėja, kad prie mokyklų kaupiasi nerimą kelianti energija, tad šalia gyvenančius erzina stresas, prasideda kivirčai šeimose, kamuoja nuovargis, emocinis išsekimas.

Patartina uždengti vaizdą į mokyklą: ant langų pakabinkite storas užuolaidas, pasisodinkite gyvatvorę, įrenkite fontaną ar apsitverkite aukšta tvora.

Nors iš bažnyčių sklinda nemažai teigiamos energijos, tačiau probleminė energija kaupiasi prie tų, kuriose daugiau laidojama, rengiama pamaldų už mirusius, kitų liūdnų apeigų. Kad namus lankytų harmonija, aplinkiniai turėtų imtis tų pačių priemonių, kaip ir gyvenantys šalia mokyklų.

Kapinėse susikaupia daug Yin energijos, kuri plūsta į greta esančius namus, keldama gyventojų nerimą.

Geras sprendimas – už lango pastatyta grotinė pertvara su gėlėmis ar vijokliais. Jei kitų priemonių negalite imtis, ant lango pakabinkite citrinos ar kitų linksmų spalvų žaliuzes.

Kambariai

Yra daug būdų kaip tinkamai išdėstyti kambarius. Nors daug kas priklauso nuo jūsų poreikių bei troškimų, asmeninių savybių ir kitų aplinkybių, tačiau Feng Shui yra priskirtos tam tikriems kambariams palankiausios kryptys:

Šiaurė: miegamasis, meditacijų, poilsio, televizoriaus kambarys, sandėliukas.

Šiaurės rytai: žaidimų kambarys, sandėliukas.

Rytai: virtuvė, darbo kambarys, valgomasis, vaikų miegamasis, vonia, prieškambaris.

Pietryčiai: virtuvė, darbo kambarys, valgomasis, miegamasis, vonia, prieškambaris.

Pietūs: svetainė, darbo kambarys, prieškambars.

Pietvakariai: svetainė, laisvalaikio kambarys.

Vakarai : miegamasis, valgomasis, svetainė.

Šiaurės vakarai : darbo kambarys, valgomasis, tėvų kambarys, prieškambaris.

Prieškambaris

Reikėtų vengti veidrodžio priešais įėjimo duris, nes visos jėgos, visa energija, kurią atsinešame su savimi namo, atsispindi ir išnyksta. Tačiau veidrodis čia labai pravartus, tad pasistenkite jį pakabinti skersai durų, tik venkite, kad neatsispindėtų namų laiptai.

Kad šis kambarys pritrauktų šviesią, teigiamą energiją, reiktų jį įrengti jaukiai, pvz. sienas nudažyti šviesiai, įrengti kelis šviestuvus, vazą gėlių, kuklių mėgiamų dekoracijų.

Miegamasis

Kaip ir prieškambaryje, taip ir miegamajame su veidrodžių išdėstymu reiktų elgtis apdairiai, ypač jei tai tėvų kambarys. Miegančio žmogaus atspindys veidrodyje naikina jo energiją (ypač blogai, jei atsispindi ne visas žmogus, o tik jo dalis).

Be to, manoma, kad jei draugiški sutuoktiniai „dvejinsis“ tikrovėje ir veidrodyje, tai gali sugriauti jų harmoniją ir į gyvenimą įleisti meilužius ar meilužes.

Dvigulė lova būtinai turi turėti vientisą čiužinį, kitaip santykiuose gali atsirasti įskilimas. Be to, jei vienas iš sutuoktinių turi miegoti prie sienos, tegu miega vyras – tai padės išsaugoti jo meilės aktyvumą daugeliui metų.

Jei miegamasis yra šalia paradinių durų, gyventojus kamuos žemiški rūpesčiai. Kad gerai miegotumėte, perkelkite miegamąjį kuo toliau nuo tokių durų ir dar galite išorinėje miegamojo durų pusėje pakabinti veidrodėlį ar tarpduryje pakabinti krištolo dirbinį.

Virtuvė

Virtuvėje ugnies (viryklė) ir vandens (plautuvė, indaplovė, skalbimo mašina) stichijos būtinai turi būti atskirtos viena nuo kitos spintute ar stalu ar kitokiu baldu, kitaip šeimai gresia barniai.

Jei šaldytuvas laikomas tuščias, jis gali išvylioti sėkmę iš namų, o turtingi pietūs, ypač jei stalas atsispindi veidrodyje, jūsų namams atneš perteklių. Taip pat svarbi stalo forma – gerai jei jis apvalus, daugiakampis ar ovalus. O štai tradicinis kvadratas ar keturkampis ant keturių kojų sukelia nesantaiką.

Romantiška nuotaika

Romantišką miegamojo atmosferą galima sustiprinti keliais būdais:

Spalvomis: sumaniai panaudota raudona ar purpurinė – meilės ir aistros spalvos – gali duoti pageidautiną rezultatą. Pamėginkite pastatyti vazą su raudonomis gėlėmis arba pakabinkite ant sienos kilimą su purpuriniais akcentais. O kad poveikis būtų dar stipresnis, pietinėje kambario dalyje pastatykite kokį nors purpurinį daiktą, o vakarinėje – raudoną.

Dekoratyviniais akcentais: rinkdamiesi juos miegamajame pagalvokite apie psichologinį jų poveikį. Jei pasirinksite tokius motyvus, kurie jums įkvėpia mintis apie meilę ir aistrą, greičiausiai tokios mintys aplankys ir jūsų antrąją pusę.

Poriniais daiktais: įvairių daiktų poros stiprina tarpusiavio ryšius. Tai gali būti pora panašių statulėlių, du tokie patys augalai ar dvi vienodos žvakės.

Žvakėmis: jos stiprina ugnies energiją, bet eidami miegoti jas užgesinkite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis