Pasaulį užkariauja kišenių turinys (foto)

Nesigilinant į visokias konspiracines meno teorijas - atitikimų nenuginčysi. Net ir logiškai nepaaiškinami dalykai, tokie kaip žmogaus asmenybė, tampa suprantami, jei tinkamai juos pavaizduosi... Pristatome kelis naujus meninius ir ne tik projektus.

 • „Face your pockets“ yra vienas tokių paslaptingų projektų. Pradėtas Rusijoje - paplitęs po visą pasaulį (didžiai „ačiū“ internetui).

  Šis projektas suburia žmones, nebijančius parodyti, ką jie turi savo… kišenėse. Nėra ko bijoti. Viskas atliekama neskausmingai. Tereikia veidą prispausti prie skenerio stiklo, o visą šlamštą iš kišenių išdėlioti aplink… Štai ir nepaneigiamas didmiesčio menas…

  IPod’as, figūringos cigaretės, metro bilietai, nuotraukos, pakabukai, kawaii Japonijos elementai... Daiktai pasakoja veido istoriją… Gali ir pats išbandyti kažką naujo. „Face your pockets“ – nauja jaunimo mada atskleisti save ir tik su viena nuotrauka papasakoti savo meilės istoriją, interesus, svajones, gyvenimo būdą, net prisipažinti, jog… ką nors pavogei.

 • Nuotraukas galite pamatyti čia.

  „The shoe project“ yra norvegų foto projektas. Jo esmė – nei daug nei mažai – batai ir veidas.

  Čia vienas tų projektų, tinkančių „fifoms“, kurios mano, kad pagal batus - veidą renkiesi… Ar atvirkščiai – tai nelabai svarbu.

  Gal gilesnės prasmės čia ir nerasi, bet šiokio tokio ryšio tarp batų ir veido yra. Kokio? Pabandyk rasti panašumų…

 • Nuotraukas galite pamatyti čia.

  Kitas drąsių atitikimų projektas yra kuriamas vieno žmogaus - Joelle Jensen. Ji nuotraukose

 • atkartoja savo vaikystę.

  Ji žaidžia su laiku, bet nesistengia sukelti nostalgijos jausmo. Ji konstatuoja, kad viskas gali grįžti, kad viskas tarsi taip pat ir kartu negrįžtamai toli…

  Joelle Jensen nuotraukos – tai dabarties ir praeities atitikimas, kuris pasakoja savitą žmogaus gyvenimą… Kodėl tau nepabandžius grįžti į vaikystę?

  O ką apie žmogų pasako dribsniai ar riebi kiaušinienė? Jonas Huckas atitikimus perkėlė į pusryčių projektą.

  Principas kaip ir toks pat… Veidas ir pusryčių lėkštė. Ką apie mus pasako pusryčiai, o ką jie byloja apie gyvenimo būdą? Visa galybė interpretacijų… O gal autorius paprasčiausiai iš pavydo mėgsta žiūrėti į svetimas lėkštes…

  Jonas Huckas yra surengęs dar vieną nepakartojamą atitikimų projektą. Jis fotografavo visas savo pažįstamas poras, bandydamas surasti panašumų tarp vienas kitą traukiančių asmenybių.

  Kad ir kiek nepanašūs atrodytų bulvianosis vyriškis su griežta panele, vis tiek įmanoma įžvelgti dalykų, kurie juos vienija, pavyzdžiui – jie turi veidą...

 • Nuotraukas galite pamatyti čia.

  Keista, tačiau tokių projektų – gyva galybė… Nejučiom suvoki, kad gal iš tiesų gyvenime yra slaptas ryšys tarp mūsų ir mūsų daiktų, tarp mūsų ir žmonių, kurie mus supa, tarp mūsų ir mūsų kišenių turinio… Susimąstykite.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis