Kaip pamiršti išsiskyrimą su antąja puse

Kiekvienas žino, koks bjaurus jausmas apninka išsiskyrus su mylimaisiais. Skauda galvą nuo ašarojimo, kaklą spaudžia nemalonus gumulas, nervai „nelaiko“, o apie kitą meilę nesinori nė galvoti… Staiga visi kitos lyties atstovai tampa panašūs į slibinus, niekingi, negarbingi suvedžiotojai…

Jei draugystė buvo ilga ir tu buvai be galo įsimylėjęs/-usi, išsiskyrimas su mylimu žmogumi tave gerokai prislegė.

Dabar viskas kitaip: niekas nebelaukia tavęs prie namų ar mokyklos, niekas tau nekalba švelnių žodžių, nerašo SMS naktimis.

Kartais net nesvarbu, kuris iš jūsų inicijavo išsiskyrimą – tu ar tavo mylimasis/-oji – vienatvės skausmas nuo to nemažėja. Jautiesi apgailėtinai, kad tavo santykiai nenusisekė, kai tuo tarpu kiti laimingai draugauja. Imi kaltinti save ar aplinkinius dėl jūsų meilės nesėkmės.

O dar blogiau jautiesi, kai draugai ir šeimos nariai tau nuolat kartoja: „Tai ne pasaulio pabaiga, pamirši, viskas praeis…“ Tuo metu tau tikrai neatrodo, kad viskas bus gerai, tu net nenori, kad tavo liūdesys praeitų - trokšti viską išgyventi, išverkti ir… niekad daugiau to nepajausti.

Vis dėlto yra keli metodai, kaip pagerinti savijautą, kaip pasijusti vertu laimės po išsiskyrimo su mylimais žmonėmis. Yra daugybė būdų išgyventi šį sunkų laikotarpį.

Kai kurie draugai, vos tau pradėjus šniurkščioti, gali pasiūlyti susirasti ką nors naujo, kokią „šviežią“ auką trumpam laikui, vieni kalbės apie vienos nakties nuotykį, kiti apie vakarėlį, kiti apie išvyką į gamtą…

Bet patirtis rodo, kad paprastai tokia ex pamiršimo taktika nepasiteisina. Permiegojęs/-usi su pirmu pasitaikiusiu asmeniu geriau nepasijusi. Nes vos baigsis trumpalaikė euforija, slegiantys jausmai ir atsiminimai sugrįš.

Visų pirma tau reikia suvokti, kad santykiai su mylimuoju/-ąja pasibaigė. Nuoširdžiai suvokęs/-usi tai, pajusi palengvėjimą. Pabandyk pasidalinti savo išgyvenimais su artimu bičiuliu – išsipasakojimas visada padeda.

Nors kai kurie mano, kad savo asmeninį gyvenimą ir ypač nesėkmes dera slėpti. Jie viską laiko savyje tačiau tai nepatartina. Jei visą skausmą laikysi užspaudęs/-usi savyje, bus tik dar blogiau.

Galvosi apie praeitį visą laiką, apie tai, ką padarei ne taip. Kaltinsi save, ieškosi būdų, kaip susigrąžinti tai, kas nutrūko… Tačiau turi suprasti vieną dalyką – praeities pakeisti negali, pakeisti gali tik savo ateitį, ir tik nuo tavęs priklauso, kokia ji bus.

Išsiskyrimas nėra gyvenimo pabaiga. Tai tikra tiesa. Sakoma, kad tokiu metu labai gerai yra užsiimti veikla, kuria visada svajojai užsiimti – pavyzdžiui, išmokti šokti. Dabar yra tinkamiausias laikas permainoms ir naujiems patyrimams.

Be to, yra galimybė, kad sutiksi toje veikloje įdomių žmonių, tačiau geriau sąmoningai nesiekti naujų pažinčių. Nauja meilė būtinai ateis tada, kai būsi nepasiruošęs/-usi jai ir nesitikėsi.

Merginoms puikiausia terapija po išsiskyrimo - geras apsipirkimas. Po jo jausies ne tik pavargusi, bet ir laiminga bei atsinaujinusi – pasiruošusi naujam gyvenimo etapui.

Mintys apie praeitį nebevargins tavęs, nes galėsi mąstyti apie daugybę kitų dalykų.

Nueik į vakarėlį, pasilinksmink, paplepėk su pažįstamais, susitik su senais draugais, su kuriais jau ilgą laiką nesimatei.

Tiesiog kuo daugiau laiko praleisk tarp žmonių, kurie tau patinka, ir pasistenk negalvoti apie prarastą mylimąjį. Draugams apie jį/ją gali papasakoti, taip tau palengvės.

Gali pradėti vaikščioti į sporto klubą ar užsiimti kokiu nors netradiciniu sportu. Tai duos dvejopą naudą: tu ne tik turėsi naudingą užsiėmimą, bet ir atrodysi geriau bei būsi sveikesnė.

Taip pat yra tikimybė sporto klube sutikti naujų žmonių, gal net naują meilę. Pagrindinė taisyklė yra stengtis kuo mažiau būti namie. Nauji įspūdžiai, nauja veikla visada padeda. Sakoma, kad išsiskyrus geriausia išeiti atostogų, aplankyti kokį draugą kitame mieste.

Aplankyk kokią nors egzotišką vietą, nueik į teatrą. Išpildyk savo svajones.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis