Grožio karas: liesa prieš liesesnę? Mada atsisuko pati prieš save (foto)

Nesu iš tų, kurie žavisi Amerikos supermodelių gyvenimu, kur savimi patenkintos pernelyg liesos vargšelės kovoja su tokiomis pačiomis varžovėmis. Jos vertinamos sarkastiškų, save įsimylėjusių buvusių modelių, kurios nekenčia kiekvienos atrankos dalyvės vien dėl to, kad šios jaunesnės už jas.

Neseniai Didžiojoje Britanijoje rodytas „Padaryk mane supermodeliu“ sezonas, kuriame dalyvavo modelis Jen Hunter (nuostabi jauna motina, nešiojanti 40 dydžio drabužius), laidos prodiuseriai leido teisėjams šaipytis iš „storos, tingios ir godžios“ Jen.

Kvaili perkarusių manekenių fabriko valdytojai… Žiūrovų vertinimas buvo visiškai priešingas - komisijai teko nusileisti, Jen patekdavo vis į kitą turą.

Būtent Jen svoris ir tapo jos koziriu, o piktos nulinių dydžių konkurentės krito viena po kitos kaip musės.

Jen, kuri iškrito po maudymosi kostiumėlių rungties, tapo pirmąja tokių apimčių moterimi, kurią pasikvietė pasaulinio lygio „Cape Model“ agentūra.Nors Jen ir toliau susiduria su pašaipomis dėl savo svorio, ji išsaugo ne tik savo orumą, bet ir formas.

Lieknumas ne visada buvo madingas. Anksčiau grožio etalonu laikytos apkūnios moterys, kurių kūno formos simbolizavo sveikatą ir vaisingumą.

Mados pramonė, kurios verslas yra parduoti drabužius, o ne propaguoti grožį ir sveikatą, atsisakė įprastų dydžių modelių ir perėjo prie liesų modelių, kurie nekrinta į akis ir gražiau „neša“ drabužį... Kitaip tariant, reikėjo modelių, kurie labiau primintų pakabas.Net buvęs supermodelis Twiggy, vadinama žirafa, gina stambesnius modelius. 57 metų pop žvaigždė, kreipėsi į mados žurnalus, prašydama uždrausti nesveikai liesiems modeliams demonstruoti drabužius.

Lesley Hornby, teigia buvusi liesa iš prigimties. „Kai būdama 16-20 metų dirbau modeliu, mane kaltino, kad būdama tokia liesa rodau jaunimui blogą pavyzdį. Tačiau aš valgiau viską, tiesiog mano medžiagų apykaita labai greita, tad vis tiek buvau liesa,“ – teigė ji.Šiandien daug modelių, aktorių ir šiaip viešumoje dažnai besirodančių moterų, yra numetusios nemažai svorio. Twiggy sako, kad jas lengva atpažinti.

„Jei žmogus nėra natūraliai lieknas, jei jų galva yra per didelė palyginus su kūnu, reiškia, kad jos greičiausiai per mažai valgo,“ – sako Twiggy.Europoje pradėta reikalauti, kad drabužiai būtų kuriami įvairesnių dydžių. Prieš mėnesį Milane dėl liguisto liesumo buvo „iš rinkos“ pašalinti trys modeliai. Toks poelgis turėtų tapti pavyzdžiu kitiems dizaineriams ir kaip tona plytų užgriūti tuos, kurie drįsta pavadinti Liv Tyler stora.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis