Ar nesi yuppie’s? Karjeristų subkultūra (+Testas)

Jei anksčiau daugeliui aukštasis mokslas buvo tik svajonė, šiandien daugelis ne tik vynioja diplomą po diplomo, bet ir dirba, sparčiai lipa karjeros laiptais. Tik ne visi yra vienodai gabūs, vienodai ambicingi.

Jei tu, būdamas dvidešimties, jau esi kokios nors įstaigos vyriausiasis padėjėjas ar net vadovas, uždirbi šūsnį pinigų, pardavinėdamas programas ar idėjas, tada tikėtina kad tu yuppie’s ?

Tu tikriausiai jau seniai seniai būsi pamiršęs, ką reiškia praplyšę džinsai ir marškinėliai su mėgstamos muzikos grupės nuotrauka, o tavo spintoje – vien solidūs kostiumai, kaklaraiščiai ar rankinės kiekvienai dienai. Gal tu sergi yuppie‘zmu.

Yuppie’s (young urban proffesional) – jaunas, ambicingas profesionalas, reklamuojantis savo gyvenimo būdą kaip sėkmingo gyvenimo ir verslo receptą.

Šie žmonės nepriklausomi ir savimi pasitikintys biznieriai. Nepriklausomi todėl, kad turi gerą padėtį visuomenėje ir, žinoma, pinigų. Yuppie’s yra darboholikas, dažnai net pats to nesuvokdamas jis atsisako asmeninio gyvenimo.

Darbas – jų aistra, pasitenkinimas ir, aišku, pinigai. Tik tuomet, kai nė minutėlės neatlieka artimam žmogui, yuppie’s supranta, kad laikas pailsėti. Nors tikriausiai ilsėtis nedirbdamas jis ir nemoka.

Yuppie’s leidžia savo vaikus mokytis tik į geriausias privačias šalies mokyklas, nors 75% yuppie’ų porų - bevaikės.

Yuppie moteris (yuppette) – solidi, dažniausiai vyriška ir pagiežinga, „prisižiūrėjusi“, uždara asmenybė. Jos namų šaldytuve dažniausiai vien nekaloringas maistas. Ji puikiai suvokia, kad solidi ir būtinai nepriekaištinga išvaizda irgi lemia sėkmę versle.

Yuppie’ai atrieda atidunda

Amerikoje yuppie’ai pasirodė dar devintajame dešimtmetyje, kupini ne tik ryžto siekti karjeros aukštumų, bet ir protingi, vertinantys savo profesionalumą kaip didžiausią vertybę.

Manoma, kad jie perėmė geriausias hipių – politinių ir kultūrinių maištautojų ir preppie – jaunimo, itin vertinančio padėtį ir turtus – geriausias savybes. Deja, (o gal ir ne deja) dažnai yuppie’ų paveikslas visuomenėje piešiamas tamsiomis spalvomis.

Su yuppie’ų pasirodymu visuomenėje knygynus užplūdo įvairiausios knygos, brošiūrėles, analizuojančios jų gyvenimo būdą, moralę... („Diary of yuppie“, 1986; „The Yuppie Handbook“, 1984; „Less than zero“, 1985; „Bright Lights, Big City“).

Yuppie’ai išsiskyrė ne tik kitokiu požiūriu į gyvenimą, bet ir kitokiomis vertybėmis, ne muzikiniu skoniu. Populiarėjanti jų kultūra paskatino ir New Age muzikos iškilimą bei vystymąsi – impresionistines džiazo improvizacijas, akustinę bei klasikinę muziką...

Populiariausi devintojo dešimtmečio atlikėjai, kuriuos buvo pamėgę yuppie’ai: Steve’as Halpernas, Jerry Goodmanas, Vangelis ir Kitaro.

Kino juostoje apie yuppie’ų atėjimą į visuomenę („The Big Chill“) pasakojama apie tai, kaip hipiai virto yuppie’ais, apie kintančią vertybių sistemą, prarastą galimybę mylėti. Yuppie’ų gyvenimas taip pat buvo analizuojamas televizijos seriale „Northern Exposure“.

Kaip sužinoti, ar tu nesi yuppie’s?

Jei:

· Labiau mėgsti kapučino negu alų;

· Niekada nekeistum savo „Mercedes’o“ į motociklą;

· Niekada nevalgytum mėsainių greito maisto užkandinėje;

· Teigi, kad saugai gamtą, nors tavo mašina „ryja“ 10 l ir nuolatos šiukšlini;

· Tavo turtas neproporcingas darbe praleistoms valandoms (parduodi idėjas);

· Pinigai yra pagrindinis tavo gyvenimo siekis;

· Jauti neapykantą visoms žemesnėms socialinėms klasėms;

· Neturi nė vieno ne dizainerio kurto rūbo;

· Net tavo baldai kurti dizainerių;

· Mėgstamiausia tavo pokalbio tema „nėra laiko“;

· Frazė „nėra laiko“ apibrėžia tavo gyvenimo būdą;

· Turi „New York“ stiliaus butą su galinga vaizdo ir garso aparatūra;

· Dievini naujausius kompiuterius ir visus brangius elektroninius niekučius;

· Tau šešiolika, o tu įtari save esant yuppie’u.

Tai visai nereiškia, kad tu esi yuppie’s. Vis dėlto – tai pirmieji yuppie‘zmo simptomai. Žinia, vien mėgti prabangą neužtenka. Tu dar turi būti be galo protingas, išmoningas ir visoks kitoks bei turėti planų ateičiai.

Kaip nesusirgti yuppie’ų gripu

Net jei nesi pasiekęs svaiginamų karjeros aukštumų, nepardavinėji idėjų ir nesižavi prabanga, tik daug daug dirbi ar pavargsti tiesiog nuo nieko neveikimo - yuppie’ų gripas arti tavęs.

Ši liga kitaip vadinama tiesiog chroniško nuovargio sindromu. Tai nėra įprastas pavargimas, kai tiesiog labai daug dirbi. Jam gali nebūti priežasties, o mieguistumas – nuolatinė tavo būsena, tau dažnai skauda galvą, tavo raumenys įsitempę, sunku susikoncentruoti, turi tik trumplaikę atmintį.

Pagrindiniai ligos simptomai: nuovargis, nuolatinis nuovargis, nuovargis su pertraukomis, nuovargis dėl perdėtų pastangų ir visoks kitoks visokių rūšių nuovargis. Ir tai nėra paprasčiausia liga, kuriai gydyti pakaktų kelių dienų poilsio ir ramybės. Yuppie’ų gripą išgydyti gali prireikti ir subalansuotos dietos ir netgi vaistų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis