Ankstyvas seksas ir kvaišalų vartojimas - susiję

Jaunuoliai Didžiojoje Britanijoje sąmoningai geria alkoholį ir vartoja narkotikus tam, kad pagerintų savo seksualinį gyvenimą. „BMC Public Health“ žurnale buvo publikuoti apklausos rezultatai iš devynių šalių. Buvo apklausti 1 341 jaunas žmogus.

Trečdalis apklaustų 16–35 m. vaikinų ir 23 proc. merginų prisipažino, kad geria alkoholį, siekdami padidinti savo seksualinį pajėgumą.


Apklausa parodė, kad girti ir nuo kvaišalų apsvaigę jaunuoliai paprastai buvo linkę elgtis rizikingai, o vėliau gailėdavosi dėl seksualinių nuotykių.

Tyrimo rezultatai taip pat skelbia, kad jaunuoliai vis dažniau nenaudoja apsaugos priemonių sueities metu, kai būna apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų.

Tyrėjai pareiškė, kad seniai žinoma, jog alkoholio ir narkotikų vartojimas skatina rizikingą seksualinį elgesį. Tačiau šis tyrimas skelbia sensacingus rezultatus - dauguma jaunų žmonių tikslingai daug geria alkoholinių gėrimų ir vartoja narkotikus. Jie tiki, kad šios medžiagos padės jiems „sublizgėti“ partnerio lovoje.

Tyrėjai apklausė jaunus žmones devyniose šalyse: Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Graikijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Slovėnijoje. Visi šie jaunuoliai buvo nuolatiniai barų ir naktinių klubų lankytojai. Visose šalyse ankstyvas paauglių, ypač mergaičių, alkoholio vartojimas glaudžiai susijęs su seksualiniais santykiais iki 16 m.

Apytikriai pusė apklausos dalyvių Vienoje (Austrija) gėrė alkoholį ir mylėjosi dar nesulaukę 16 m., tokių žmonių Venecijoje (Italija) buvo 36 proc., Palmoje (Ispanija) – 37 proc., o Liverpulyje – 30 proc.

Jaunuoliai, kurie yra linkę vartoti alkoholį paprastai turi penkis ar daugiau partnerių per mėnesį. Mylėtis be apsaugos priemonių ir gailėtis po sekso, apsvaigus nuo alkoholio ar kvaišalų – jų dažna būsena.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis