Aplinkos tvarkymo akcija subūrė 10 tūkst. moksleivių

10 tūkstančių moksleivių – tokią armiją jaunųjų aplinkos tvarkytojų subūrė „IKI“ prekybos tinklo akcija „Mes kviečiame gyventi gražiau 2008“, organizuojama jau aštuntus metus iš eilės. Iš viso moksleiviai visoje Lietuvoje šiemet surinko apie 570 tonų šiukšlių.

Akcijos dalyviai sutvarkė net 35-ių šalies miestų problematiškiausias vietas ir sunaudojo per 10 tūkstančių porų pirštinių bei keliasdešimt tūkstančių maišų. Iš juos atskirai buvo rūšiuojamas popierius, plastikas bei kitos atliekos.

„Šiemet organizuodami akciją sulaukėme itin didelio aktyvumo. Akivaizdu, jog jaunoji karta tampa vis sąmoningesnė ir supranta, jog kiekviena surinkta šiukšlė – tai žingsnis link aplinkos, kurioje gyventi būtų malonu visiems“, - sako Tomas Vaišvila, „IKI“ komunikacijos direktorius.

Anot jo, pastebėta, jog tvarkydami aplinką, moksleiviai patys mažiau šiukšlina ir sudraudžia kitus – tai įrodo sumažėjęs surinktų atliekų kiekis. Nepaisant išaugusio akcijos dalyvių skaičiaus, šiemet šiukšlių buvo surinkta mažiau nei prieš du metus, kai į šiukšlių maišus nukeliavo 720 t. atliekų.

Iš viso per aštuonis metus akcijoje dalyvavo 62 tūkst. moksleivių, kurie surinko apie 10 tūkst. tonų šiukšlių.

Pagrindinis parkus, skverus ir kitas apšnerkštas vietas švarinusių moksleivių „grobis“ šiemet buvo plastikiniai buteliai, antra pagal „populiarumą“ atlieka - plastikiniai maišeliai, taip pat surinkta kalnai stiklinių butelių, padangų, maisto likučių.

Tarp surinktų šiukšlių pateko ir gana originalūs daiktai – moksleiviai rado išmestą ir likimo valiai paliktą lovą, aplūžusį fotelį, pakrūmėn numestą dviratį, vaikišką vežimėlį, į šiukšlių maišą nukeliavo net ne pirmo šviežumo tortas.

Po intensyvaus darbo tvarkant aplinką moksleiviai buvo pamaloninti staigmena – kiekviename mieste surengtu „Kelio į žvaigždes" geriausiųjų koncertu bei diskoteka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis