Projektas „Free hugs“: nemokamas apkabinimas mokamam pasauliui (video)

Pasirodo, norint pasaulį paversti bent kiek gražesne vietele gyventi, per dieną reikia tris kartus apkabinti. Daug nekainuoja, o šalutinis poveikis nenustatytas. Projektas „Free hugs” („Nemokami apkabinimai“) sėkmingai plinta po visą pasaulį, neaplenkdamas ir Lietuvos.

Kaip tik gegužės mėnuo – projekto gimtadienis. Lygiai prieš septynerius metus, mirus mamai Josephine Hunter, jos sūnus – Jasonas, prisimindamas savo motinos begalinį gerumą, išėjo į gatvę, rankose laikydamas lentelę su užrašu „Free hugs”.

Jauna mergina, pamačiusi lentelę be jokių klausimų apkabino vyruką, o tai pastebėję kiti stojo į eilę glėbesčiuotis. Norit pasakyti, kad to nepakanka pasauliniam projektui prasidėti? Pasirodo pakanka.

Apkabinimais patenkintas Jasonas toliau tęsė savo veiklą, o kiti, užsinorėję apkabinimo, tuoj pat pasirašydavo „free hug‘ų“ lentelėje ir laukdavo saldaus bei nuoširdaus apkabinimo.

Ši netradicinė akcija tapo socialinės nelygybės sprendimu. Nesvarbu, tu verslininkas, mokesčių mokėtojas, ašarotas vaikis ar ponia Rožytė – teisės į nemokamą apkabinimą visiems vienodos. Apkabinimai dalinami visur ir juos dalinti taip pat gali bet kas, darbuotojai - darbdabiams, suaugę - vaikams, juodaodžiai – baltiesiems...

Deja, visą šį gražų reikaliuką užtemdė iš kažkur atsiradęs biznis. Atsirado žmonių, sugalvojusių sukurti specialius marškinėlius su „Free hugs” ženklu. Žmonės įkūrė tinklalapį, kuriame skelbiamos visos akcijos vietos, marškinėlių spalvos, kainos ir pan. Taigi, „free hug‘ai“ jau komercijos rankose. Idėjos autorius - vienas iš tų rankų savininkų.

Sakykit, ką norit, ranka užrašytas tekstas ant paprasto kartonėlio atrodo šimteriopai mieliau, nei vienodi marškinukai ant kiekvieno, norinčio apsikabinti, krūtinės. Marškinėlių pirkimas užgožia idėją: šilumą ir toleranciją. Dabar idėja kainuoja 17 eurų.

Kaip tai atsitiko? Pasirodo, atsirado antras individas, kuriam labai reikėjo šiltų apkabinimų. Tai Juanas Mannas. Jo istorija panaši į Jasono. Anksčiau Juanas, gyvenęs Sidnėjuje, buvo išvykęs į Londoną, tačiau staiga jam vėl prireikė į Australiją. Tik deja, jo niekas ten nelaukė.

Rankose lagaminas pilnas drabužių, o prieš akis nežinia. Vyras, susiradęs kartoną bei „markerį“, padarė lemtingą žingsnį - užrašė „Free hugs”. Tik tada jis sulaukė šilumos savo šalyje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis