Kaip žinoti, ar tai - meilė?

„Kaip suprasti, ar aš įsimylėjau?“ Dažnai kylantis klausimas, į kurį nelengva atsakyti. Tai, ką vienas žmogus vadina meile, kitam galbūt yra tik aistra, trauka ar paprasčiausias susižavėjimas. Vieni žmonės dažnai įsimyli ir greitai jų jausmai atšąla, kitų jausmai panašesni į nuolatinį geismą, o ne meilę.

Kai esi paauglys, meilė yra tavo gyvenimas. Tačiau labai sunku ją apibūdinti, suprasti. Kartais jaunuolius meilės sąvoka gąsdina, nes skamba labai rimtai…

Tave staiga užgriūna nauji jausmai, jauti, kad privalai elgtis kažkaip kitaip, žmonės iš tavęs ima tikėtis naujo vaidmens – ne vienišio, tačiau susiporavusio, mylinčio žmogaus.

Viskas painu ir sudėtinga. Kas yra meilė? Kodėl meilė atsiranda būtent su tuo žmogumi, o ne kitu? Kaip širdis išsirenka partnerį? Kodėl meilė baigiasi? Į šiuos klausimus nelengva atsakyti.

Dažniausiai su meile painiojamas geismas. Tai be galo intensyvi ir galinga fizinė trauka. Geismas yra seksualinės prigimties jausmas – trauka yra paviršutiniška ir pagrįsta seksualiniu patrauklumu, o ne tikru prisirišimu ar žavėjimusi asmenybe.

Dažnai geismą jaučiame žmonėms, kurių gerai nepažįstame, tačiau apie kuriuos malonu fantazuoti. Labai lengva šį jausmą supainioti su meile. Kodėl? Jie geismas susijęs su seksu, kaip santykiai įmanomi be sekso?

Paaugliai dėl to kankinasi, nes geismą jie dažnai suvokia kaip kažką smerktino. Tačiau geismas visgi nėra toks blogas dalykas. Geismas yra fizinė trauka ir jis pagrįstas vien tik fizine trauka. Tai papildo meilę, tačiau meilė yra daug daugiau.

Dauguma paauglių (ir, reikia pripažinti, suaugusiųjų taip pat) intensyvų seksualinį potraukį dažnai painioja su meile. Paaugliams ypač sunku atskirti šiuos du jausmus, nes priešingos lyties trauka yra jiems dar gana naujas reiškinys, be to, populiarioji kultūra meilę ir seksą pristato kaip vieną produktą.

Geismas tikrai nėra meilė. Meilė yra daugiau nei fizinė trauka. Žinoma, geismas yra viena iš meilės sudedamųjų dalių, tačiau meilė daug gilesnis jausmas.

Meilė pagrįsta rūpinimusi kitu žmogumi, draugyste, atsidavimu ir pasitikėjimu. Kai esi įsimylėjęs/-usi, jautiesi taip, lyg šalia būtų geriausias draugas, kuriuo labiausiai pasitiki taip pat tu jauti jam/jai fizinę trauką. Tai geriausia, kas gali būti šioje žemėje!

Meilė atsiranda tada, kai du žmonės jaučia abipusius jausmus ir rūpinasi vienas kito laime. Meilė neturi nieko bendro su pavydu, konfliktavimu, jausmų tikrinimu.

Meilė – pozityvus jausmas. Jei jis turi nepasitikėjimo, pavydo, nesaugumo ar pagiežos atspalvį – tai nėra tikroji meilė, o tik blankus jos atspindys.

Kai iš tiesų myli, visiškai atiduodi savo širdį kitam žmogui, nes žinai, jog jis/ji pasirūpins ja geriau ne tu. Mylėdamas žmogus turi jaustis gerai, o ne blogai. Mylintis žmogus nori tapti geresniu, meilė niekada neskatina destruktyvių veiksmų.

Meilė nereikalauja atiduoti sielos, bet pakylėja dvasią, kuri ima švytėti. Meilė yra teigiamas jausmas. Geismas, stipri draugystė ar trauka nėra meilė.

Taigi, kaip nuspręsti, kad iš tiesų esi įsimylėjęs/-usi?

Nėra lengvo būdo suprasti savo tikruosius jausmus ar kito žmogaus jausmus, tačiau egzistuoja keli požymiai, kurie išduoda, kad meilė pražydo (ar žydi). Jei sutinki su 7 iš 9 teiginių – greičiausiai esi įsimylėjęs/-usi.

1. Tu žinai, nes tavo išrinktasis/-oji prisipažino, kad jūsų jausmai yra abipusiai.

2. Tavo susižavėjimo objektas verčia tave jaustis ypatingu/-a ir geru/-a.

3. Kai jauti pavydą, visada žinai, jog tai tik laikinas jausmas, nes iš tiesų pasitiki savo partneri/-e ir žinai, kad jis/ji niekada neįskaudins tavęs ir neišduos jūsų santykių.

4. Kai esi šalia savo mylimojo/-osios, jauti vidinę ramybę.

5. Net jei susipyksti su savo partneri/-e, dažniausiai susitaikote po kelių valandų, nes abu žinote, kad nieko nėra svarbesnio už jūsų abiejų sugebėjimą išreikšti tikruosius jausmus (net jei kartais dėl to kyla konfliktas).

6. Tavo partneris/-ė niekada nepateikia ultimatumo – arba jis/ji, arba tavo šeima ar draugai. Jei tu pasirenki jį/ją, o ne juos – tai tik tavo sprendimas, kurį priimi savo valia.

7. Nei tu, nei tavo partneris/-ė nejaučiate poreikio tikrinti vienas kito jausmus.

8. Labiausiai jautiesi savimi būdamas/-a su partneriu/-e nei su kuo nors kitu.

9. Seksas jūsų santykiuose egzistuoja (jei egzistuoja) tik abipusiu noru ir sutikimu, be menkiausio spaudimo ar įkalbinėjimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis