Populiariausias pasaulyje smegenų plovimo būdas - reklama (video)

Kuo toliau, tuo labiau reklama žengia į privatų žmogaus gyvenimą. Iš pradžių laikraščiuose, televizijos ekranuose, pašto dėžutėse šmėžuojančios reklamos vis ima veržtis į žmonių lovas, į santykius, į šeimas bei draugų ratą…

Skrajutės užkišamos už mašinų langų valytuvų, kišamos į rankas. Labiausiai siutina, kai užvertęs galvą į niekam nepriklausantį dangų pamatai, oro balioną, kuris, „siūlo“ alų…

Tikriausiai reklama ne tik neatsiejama gyvenimo dalis, mes patys tapome gyvenimo būdų, idėjų, daiktų reklama… Kokie keisčiausi, populiariausi ir išskirtiniausi reklamos būdai? Kiek kainuoja dar vienas brainwash’as?

Reklamavimo būdai

Patys populiariausi reklamos būdai žinomi kiekvienam. Kasdien skaitant laikraštį, naršant internete, klausat radijo ar žiūrint televizorių, akį patrauks reklama. Tačiau kai kurie reklamavimo būdai gali užgniaužti kvapą.

Reklaminis šūkis užrašomas danguje (lėktuvu, ar kokiu kitu skraidančiu objektu, kuris leidžia specialius lėtai besisklaidančius dūmus), tai vadinama „Skywriting’u“ (rašymu danguje) arba „Skytyping’u“.

Šiuo reklamos būdu reklamuojami tokie prekių ženklai kaip „Coca- cola“, „Nicorette“, „History Chanel“, „Aqua Fresh“. Stulbinanti reklama, tačiau greit dingsta. Tikriausiai už reklamos plotą danguje nereikia nė mokėti.

Užslėptos reklamos. Tokio pobūdžio reklamos būna visuose filmuose. Veikėjas giriasi naujais „Converse“ bateliais, geria neapsakomai daug to paties gėrimo, renka tam tikrų internetinių puslapių pavadinimus. Pavyzdžiui, filme „Die Another day“ reklamuojama degtinė, laikrodžiai, mašinos ir t.t.

Net dvidešimt kompanijų pasinaudojo šiuo filmu ir įtvirtino jame savo produktus.

Žmogus – afiša. Jau gana populiarus būdas reklamuoti produktus iš žmonių „padarant“ skelbimų lentas. Žmogui uždedama dvipusė lenta, arba įteikiama lentelė su užrašu.

Vaikščiojimas minioje su užrašais - veiksminga reklama. Pamatyti, kaip žmonės panaudojami reklamai Londone, galite

 • čia.

  Miesto šauklys. Iš tiesų itin senas reklamos būdas, atsiradęs XVI amžiuje. Tuo metu, miesto šaukliu galėju būti bet kuris, kuris turėjo stiprų balsą bei mokėjo skaityti. Miesto šauklys nemokantiems skaityti skelbdavo apie renginius, cukraus ar kitų produktų kainas bei jų savybes.

  Šiomis dienomis miesto šauklius išsaugojo itin mažai šalių. Populiariausias jų gyvena Londone. Šis apsivilkęs raudonu kostiumu padailintu auksiniais apsiuvais ir rankoje laikąs varpelį kviečia turistus (ir ne tik juos) aplankyti žymiausias Londono vietas.

  Lipdukai ant vaisių. Ant vaisių užklijuojami lipdukai su reklama, kuri pastebima namuose, vaisius plaunant. Štai ant banano pastebėję lipduką „Got milk?“ („Turi pieno?“) nenustebkite, jums nesivaidena, tai tik pieno reklama.

  Štai dar keletas

 • linksmų reklamų, naudojamų žurnaluose, laikraščiuose, internete ar
 • miesto erdvėse.

  Brangiausios reklamos

  2007 metais televizijos ekranus okupavo pati brangiausia reklama, kainavusi per dešimt milijonų svarų sterligų (~43mln.litų). Tokią sumą paklojo airių alaus kompanija – „Guinness“.

  Airiams į pagalbą atlėkė Didžiosios Britanijos reklamos agentūra AMV BBDO. Reklamą režisavo Nicolai Fugsligas, anksčiau palikęs pėdsaką „Sony Bravia“ reklamoje.

  Reklamoje naudojamas domino efektas ne tik su paprastomis domino kaladėlėmis (kurių klipe buvo 6000), dar panaudotos knygos, dažų dėžės, padangos, degančios šieno kupetos, šaldytuvai, lagaminai ir mašinos. Veiksmas vyksta netgi ne Europos šalyje, o Argentinos kaimelyje. „Geri dalykai ateina pas tuos, kurie laukia“.  Kita, viena iš brangiausių reklamų pasaulyje – „Honda Accord“ reklama. Reklamai sukurti prireikė 6 milijonų dolerių (~12 mln. litų), 606 dublių, o rezultatas matomas buvo tik po trijų mėnesių.  Įdomybės

  „Sony Bravia“ reklamavo televizorius, pasitelkdama spalvų gamą. Štai reklamoje „Bouncing Balls“, panaudota apie dvidešimt penki tūkstančiai spalvotų, šokinėjančių kamuoliukų. Po reklamos filmavimo dar apie mėnesį San Francisko gyventojai į kišenes įsimesdavo kamuoliukus, o kai kurie jų buvo pardavinėjami Ebay internetinėje parduotuvėje.

  2007 metais populiariausia reklama tapo „Cadbury“ šokolado reklama, kurioje pasirodo bezdžionė grojanti būgnais (bezdžionė – aktorius Garonas Michaelas). Po savaitės, kai reklama buvo patalpinta youtube.com, ji peržiūrėta daugiau nei 500 tūkstančių kartų. Taigi išleisti 6 mln. svarų sterlingų, išmesti ne į jūrą. • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis