7 gero pasimatymo taisyklės

Sutikai simpatišką vaikiną, kuris tavimi domisi. Sveikinam! Tačiau nepamesk galvos. Tinklalapis about.com pateikia keletą patarimų, kaip turėtum elgtis ir ko vengti, norėdama nesugadinti pasimatymo ir pradėti sėkmingą draugystę.

1. Susitikinėk su žmonėmis, kuriuos pažįsti ir kuriais pasitiki

Žinoma, ne visada pavyksta susidraugauti su žmogumi, su kuriuo ketini susitikti. Tačiau pamėgink geriau pažinti savo simpatiją. Tai gali padaryti, lankydama būrelį, kurį lanko jis, dalyvaukite bendrame projekte, kalbėkite internetu, pakviesk jį į dvigubą pasimatymą.

Taip pamatysi, kaip tavo būsimasis bendrauja su kitais žmonėmis ir ko galima iš jo tikėtis.

Jei iki pirmojo pasimatymo negali su juo susitikti akis į akį, pamėgink pasikalbėti telefonu.

Daugiau pabendravę prieš susitikdami, išvengsite tylos pauzių, nes jau žinosite pagrindines kito žmogaus gyvenimo gaires. Greičiau sugalvosite, ko klausti.

2. Saugokis internetinių pažinčių

Jei žmogų, su kuriuo nori susitikti, susiradai kokiame nors pažinčių portale, į pirmąjį pasimatymą neik be draugo/-ės. Norėdama įsitikinti, kad žmogus, su kuriuo susitiksi, yra būtent tas žmogus, su kuriuo kalbėjai internetu, užduok kuo daugiau klausimų.

Pasikliauk savo instinktu: jei dėl ko nors kyla abejonių, jei jauti spaudimą atsakyti į kokius nors klausimus, nesuteik tam žmogui jokios asmeninės informacijos ir nedelsdama atsisveikink.

3. Pasikalbėk su tėvais

Niekada neik į pasimatymą prieš tai nepranešus apie tai kam nors. Net jei tai ir šiek tiek erzina, pasakyk, kada išeini į pasimatymą, mamai, tėčiui ar kitam suaugusiajam. Pasisakyk su kuo ir kur eini, kada ketini grįžti.

Šioje situacijoje pravers mobilusis telefonas. Palik asmens, su kuriuo susitiksi, telefono numerį savo tėvams, dėl viso pikto.

Pasiruošk netikėtumams: gali taip atsitikti, kad tave reikės parvežti namo, pasirūpink grynais pinigais, kas ten žino, koks nevykėlis tau paklius.

4. Žinok ribas

Prisimink savo asmenines vertybes ir lūkesčius. Įsitikink, kad žmogus, su kuriuo susitinki, žino, kas tau patinka ir ko pasimatymo metu norėtum išvengti: sekso, alkoholio ar aštrių patiekalų. Tegu jis žino, ko tu norėtum. Tuo pat metu nepamiršk gerbti ir pasimatymo kolegos norų.

Jei situacija verčia tave nejaukiai jaustis, sakyk „ne“ aiškiai ir kategoriškai. Visada gali apsigalvoti. Jei jam patinki ir jis tave gerbia, jis supras.

Neišgyvenk: jis vėl norės su tavimi susitikti. Jei tavo pasimatymo partneris negerbia tavo sprendimo, nesivelk į konfliktą, o ramiai išeik.

5. Venk svaigalų

Narkotikai ir alkoholis sukausto tavo gebėjimą daryti protingus sprendimus ir išvengti pavojingų situacijų. Jie verčia tave rizikuoti, daryti dalykus, kurių paprastai nedarytum. Svaigalai neleidžia pažinti, koks iš tiesų yra žmogus, su kuriuo susitikinėji.

Jei jauti, kad per pasimatymą ar vakarėlį privalai išgerti, visuomet sek savo taurę: daugelis paauglių yra seksualiai išnaudojami po to, kai į taurę įpilama stiprių raminamųjų ar migdomųjų.

Atsispyrimas alkoholio potraukiui yra geriausias būdas apsisaugoti nuo problemų ar nepageidaujamų lytinių santykių pasekmių.

6. „Nesitrink“ be tikslo – pasimatymus leisk turiningai

Visuomet smagu eiti į pasimatymą, ypač jei tai pirmas pasimatymas su kuo nors. Saugiausia susitikti – viešose vietose, pavyzdžiui, restorane, kavinėje ar kino teatre.

Tačiau smagiausia, kai per pasimatymą patiri naujų įspūdžių, pamatai naujų dalykų ir apsilankai nematytose vietose. Turiningas laiko leidimas, o ne šiaip „trynimasis“ neaiškioje vietoje, parodo, kad žmogus, su kuriuo esi, tau yra ypatingas.

Jei norit pabūti tik dviese, reikėtų nueiti dar bent į kelis pasimatymus ir nustatyti buvimo dviese taisykles. Net jei jis norės pasivaikščioti tuščiame parke arba pasikalbėti mašinoje, neprivalai to daryti. Pasikliauk savo nuojauta ir nebijok sakyti „ne“ ar palinkėti gero vakaro.

7. Skirk smurto ir prievartos ženklus

Su pasimatymuose patiriama prievarta paaugliai susiduria itin dažnai. Net jei tavo partneris yra labai žavus ir mielas, stebėk jį ir turėk omenyje brutalaus elgesio požymius, pavyzdžiui:

· Jis norės tave izoliuoti nuo draugų ir šeimos;

· Jis pasižymės pykčio protrūkiais;

· Dėl savo bėdų jis kaltins kitus;

· Ginčų metu jis tau grasins;

· Jis be priežasties bus pernelyg pavydus;

· Jis netinkamai elgsis su gyvūnais ar vaikais;

· Jis menkins tavo vertybes ir smerks tavo mintis.

Jei tokius įspėjamuosius signalus gali pritaikyti savo „išrinktajam“, stabtelk ir iš naujo įvertink savo santykius.

Jei nežinai, kaip elgtis, ir tau reikia pagalbos, mokykloje pasikalbėk su socialiniu darbuotoju, auklėtoju, mokytoju ar skambink į paauglių pagalbos liniją. Tu nesi vieniša!

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis