Naujausi žaislai ne tik vaikams (foto)

Visada pamačius kažką genialaus man kyla klausimas, kas tai sukūrė.

Dizaineriai apibūdina žaislų kūrimą kaip meninę išraišką, jiems kurti žaislus tas pats kaip kitiems tapyti ar lipdyti. Žaislų kolekcionieriai, žaislų gaminimo meno fanai, patvirtina, kad žaislais susidomi vis daugiau suaugusiųjų.

Žaislų dizainą kuria žymūs menininkai, iliustratoriai… Galbūt tu negali įsigyti menininko tapybos darbo, kainuojančio tūkstančius eurų, tačiau gali įsigyti jo sukurtą žaisliuką kur kas pigiau.

Žinoma, gali kilti idėja, kad tu taip pat gali būti ne ką prastesnis iliustratorius. Prašom! Dar prieš dešimt metų buvo sukurti pirmieji vadinamieji platforminiai žaislai.

Tai tik balta žaislo forma, kurią kiekvienas gali spalvinti, teplioti, paišyti – apipavidalinti. Ši galimybė ne vieną menininką supažindino su žaislų iliustravimo pasauliu.

O dabar mes supažindinsime jus su pačiais įspūdingiausiais ir keisčiausiais žaislais, pavergusiais tūkstančių žmonių dėmesį visame pasaulyje.

 • „Qee“ (tariama „kei“, angl.k..) kompanijos „Toy2r” pristatytas 2001 metais. Tai balta, jokio dizainerio nemarginta figūrėlė. Jei nuoširdžiai tiki, kad tavo žaislo dizainas unikalus ir kad jis galėtų patikti ir kitiems „Qee“ gerbėjams, gali savo apipavidalinimą siųsti
 • į kompaniją. Ką gali žinoti, galbūt jis patiks pačiam Raymondui Choy, kompanijos įkūrėjui, ir tavo sukurtas charakteris netrukus stovės galerijų lentynose tarp kitų originalių „Qee“.  Šis žaislas - tai yra bene labiausiai atpažįstama figūra, kurią jau yra apipavidalinę tokie žinomi meninkai kaip Gary Basemanas, Coop, Frankas Kozikas ir kiti. Tai viena labiausiai kolekcionuojamų figūrėlių.

  Kiti itin populiarūs „platforminiai” žaislai yra „Kubrick“ ir

 • „Be@rbrick“, sukurti kompanijos „MediCom Toy” Japonijoje.

  „Kubrick“ - žaisliukas, sukurtas pagal Stanley’o Kubricko filmo „Prisukamas apelsinas” logotipą. Įdomu tai, kad suskaidžius žodį „kubrick” į „ku” ir „brick” dalis, gauname kitų žodžių reikšmes.

  Japonų kalboje „ku” reiškia „devyni”, o šis skaičius yra naudojamas žaislų industrijoje kaip nurodantis figūros sudedamasias dalis: rankas, kojas, galvą, kūną. Na, o „brick” anglų kalboje vartojamas kaip žargonas, apibūdinantis lego detales.

  Kitas ne mažiau susidomėjimo sulaukęs žaislas – „Be@rbrick“. Nuo 2001 metų jis yra gaminamas 4, 5, 28 ir 70 cm aukščio figūrėlėmis, kurios yra leidžiamos serijomis po 18, jų yra sukurta 10. Dažniausiai jie yra pardavinėjami „aklinomis dėžutėmis” (blind box), tai reiškia, kad pirkdamas nežinai, kurią figūrėlę, iš kokios serijos gausi. Azartas – nieko nepridursi.  „Kidrobot” kompanija įkurta 2002 metais menininko-verslininko Paulo Budnitzo. Šiuo metu tai - viena didžiausių ir sėkmingiausių žaislų gamintojų pasaulyje. Būtent jie ir sukūrė žaislus „Munny“ ir

 • „Dunny“.

  Šie žaislai taip pat pardavinėjami „aklai“, tad gali netyčia nusipirkti ir menininko apipavidalintą žaisliuką.

  Viniliniai žaislai yra itin jautrūs karščiui. Nepatartina jų laikyti ant palangės, nes saulės šiluma, o žiemą radiatoriaus karštis gali deformuoti figūrą. Jei skrendate lėktuvu, tai pasirūpinkite, kad žaislas turėtų kuo „kvėpuoti“. Aš rimtai. Oro stygius kenkia žaislui.

  Kai kurie vinilinių žaislų kūrėjai ieško naujų medžiagų, nes vinilas jiems pabodo, jie yra numatę gaminti žaislus iš metalo, medžio ir net sojos pagrindu sukurtos medžiagos.

  Smagaus apipavidalinimo, kolekcionavimo, žaidimo ir daug naujų atradimų.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis