Kvailiausios mirtys žmonijos istorijoje

Mirtis – dalykas rimtas ir toli gražu visai ne juokingas. Tačiau kai kurie iškeliavimai Anapilin tokie absurdiški ir kvaili, kad tiesiogine prasme verčia juoktis pro ašaras.

Tikriausiai kiekvienas nejučiomis nusišypsos išgirdęs apie tai, jog kartais žmogaus gyvybė gali užgesti vien dėl to, kad jis laiku nenuėjo į tualetą arba jį užmušė erelis, užmetęs ant galvos...vėžlį.

Nosis žudikė

Kaip teigia monster-island.org, garsusis klajoklių hunų vadas Atila, užkariavęs milžiniškus Azijos plotus ir nusiaubęs bei apiplėšęs šimtus kaimų ir miestų, mirė savo vedybinę naktį, nukraujavęs iš nosies.

453 m. Atila vedė jauną merginą, vardu Ildico. Nors mūšio lauke garsusis vadas buvo žiaurus ir išalkdavo akimirksniu, tačiau didelėse puotose nepuldavo prisikimšti pilvą ar nusitvoti kaip įmanoma greičiau.

Jausti saiką paprastomis dienomis yra sveikintinas dalykas, tačiau kas galėtų susilaikyti prabangiame vestuvių vakarėlyje? Per savo vestuves, Atila tarytum nutrūko nuo grandinės ir savo skrandį prikimšo sklidiną, žinoma, viską „užpildamas“ alkoholiniais gėrimais.

Kartais naktimis žiaurusis valdovas kentėdavo nuo kraujavimo iš nosies. Šventinę naktį, deja, jis buvo per daug girtas, kad pastebėtų prasidėjusį kraujavimą. Kitą rytą Atilą rado negyvą, užlietą savo paties kraujo.

Mirtis dėl etiketo

Kai gamta šaukia, jos nevalia ignoruoti. Tikriausiai toks moralas tiktų vainikuoti kitą absurdišką mirtį, pasiglemžusią garsaus XVI a. danų astronomo Tycho Brahe’o gyvybę. Beje, šio mokslininko tyrimai paskatino anglų fiziką Izaoką Niutoną sukurti visuotinės traukos dėsnį.

Bet verčiau grįžkime prie netradicinių T. Brahe’o mirties aplinkybių. Tais amžiais didžiuliu netaktu buvo laikomas toks gestas - palikti banketo stalą, nepabaigus valgio.

Astronomas garsėjo besaikiu įvairių gėrimų vartojimu, o prieš vienus įmantrius pietus jis neapsilankė ten, kur karaliai pėsti vaikšto.

Prasidėjus valgymo ceremonijai garsusis danas gėrė nesivaržydamas ir nėjo į tualetą (ką žmonės pasakys!) kol galiausiai sprogo jo šlapimo pūslė. Po šio įvykio astronomas dar kankinosi 11 dienų, po kurių paliko šią ašarų pakalnę.

Galas TV laidoje

Pasak interneto svetainės moronland.net, tikra likimo ironija galima pavadinti amerikiečio Jerome’o Irvingo Rodale’o, organinio maisto pionieriaus bei propaguotojo, mirties istoriją.

J.I. Rodale’as mėgo kartoti: „gyvensiu 100 metų, nebent būsiu partrenktas nuo cukraus pamišusio taksi vairuotojo“.

Likimui akivaizdžiai nepatiko tokios pagyrūniškos sveikuolio kalbos. 1971 m. šis natūralaus maisto fanas buvo pakviestas dalyvauti pokalbių šou „Dick Cavett Show“.

Vos įpusėjus interviu, J.I. Rodale’as susmuko kėdėje. Mirties priežastis trumpa ir aiški – širdies priepuolis. Tikriausiai nenustebsite sužinoję, jog ši laida taip niekada ir nepasirodė eteryje. O juk reitingai būtų tikrai nežemi...

Nevykęs eksperimentas

Vienas reikšmingiausių XVI a. pab. „protų“, filosofas, rašytojas, valstybės veikėjas ir mokslininkas Francis Baconas norėjo išbandyti galimai naują konservavimo būdą, bet viskas pasibaigė jo laidotuvėmis.

Niekuo neišsiskiriančią 1625 m. popietę, pūgai šėlstant, F. Baconui į galvą šovė geniali mintis: galbūt sniegas gali būti naudojamas kaip druska, norint kuo ilgiau išlaikyti mėsą šviežią?

Pasiryžęs tai trūks plyš išsiaiškinti, rašytojas netoliese esančiame kaime nusipirko viščiuką.

Greitai pastarąjį nugalabijęs, šis veikėjas pradėjo į jį grūsti kiek įmanoma daugiau sniego, kad viščiukas užšaltų. Tačiau viščiukas taip ir neužšalo, o F. Baconas - sušalo.

Po šio „bandymo“ filosofas susirgo sunkia plaučių uždegimo forma ir po kelių mėnesių mirė. Ką gi, dabar nors žinome, kad viščiuką kimšti sniegu lauke nėra gera idėja.

Vėžlys į pakaušį

Graikų tragedijos tėvu vadinamam Aischilui tikriausiai nė sapnuose nesisapnavo tragiška paties mirtis. Remiantis pasakojimais ir legendomis, išalkę ereliai pasičiupdavo keletą vežlių, o šių šarvus paukščiai sutraiškydavo numesdami gyvūnus ant uolų.

Kadangi poetas buvo plikas, ereliai sumaišė jo galvą su uola ir atsiuntė „dovaną“ iš aukštybių – mirtiną smūgį su vėžlio šarvu.

Amen bėgimo take

Jo bestseleris „Universali bėgimo knyga“ 8 dešimtmetyje sukėlė visuotiną bėgiojimo maniją ir fitneso revoliuciją JAV. Tai Jimas Fixxas.

Stumbleupon.com teigimu, vyriškis, aktyviai propagavęs sveikos gyvensenos idėjas ir nuolatos sportavęs, mirė darydamas tai, ką labai mėgo, - bėgdamas.

Atliktas skrodimas parodė, kad viena jo vainikinių arterijų buvo 99% užsikimšusi, o likusios dvi užblokuotos 80% ir 70%. Štai ir tikėk jei labai nori sveikos gyvensenos poveikiu organizmui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis