Kuo skiriasi Amerikos paplūdimiai nuo Palangos?

Vasara… Ledukai gėrime, pavėsio ar kokio prūdelio paieškos – nebloga išeitis. Bet taip - tik Lietuvoje. Atitrūkite nuo gimtinės ir bent svajonėse išsitieskime po palmės šakele. Po kokia dar palme? Žinoma, geriausiuose pasaulio paplūdimiuose.

Apdainuotasis, karštasis Copacabana paplūdimys. Nesumaišykite, šiandien kalbėsime ne apie Kroatijos miesto paplūdimiuką, o apie garsiąją linksmybių vietelę Rio de Ženeire (Brazilija).

Keturis kilometrus besitęsiantis pliažas turistams ir vietos gyventojams siūlo ne tik gulėti „bambas išvertus“, bet ir pramogauti ar net pasiklausyti pasaulinio garso atlikėjų koncertų.

Taigi, pasiruošę leistis į malonumus? Pirmiausia nenustebkite, jei ramiai besidegindami saulėje būsite užklupti įvairiausių prekiautojų. Šie jums siūlys gaivinančius gėrimus ananase ar ne tokius romantiškus daiktelius: apyrankes, marškinėlius, net rankšluosčius.

Norite tatuiruotės ar pamatyti magiškų triukų – ne bėda. Copacabana - gera galimybė praturtėti Rio de Ženeiro gyventojams. Šie darys viską, kad tik įtiktų turistui ir kad piniginę papildytų šlamantys. Jie tau pastatys įspūdingą smėlio pilį, sušoks capoeira ar atliks triukus, kokių tikrai nesitikite.

Prekiautojai siūlantys savo paslaugas puikiai supranta žodį „ne“, tad nesijaudinkite – vargo su jais nebus. Pailsėti nuo prekiautojų - laiko atrasite. Galėsite ramiai vaikščioti paplūdimiu, maudytis žydrojoje jūroje, žaisti tinklinį ar futbolą. Turbūt vargiai atsispirsite pamiklinti kojeles, užgrojus salsos muzikai.

Tik mažas priminimas – turtus nešiotis geriausia su savimi, niekada nežinai, ar grįžęs po linksmų maudynių rasi daiktus ten, kur palikai.

Išsipuošti einant į paplūdimį – nepatartina. Jei pavargote nuo tokios gausios pasiūlos – metas atsipūsti. Nueikite į lauko kavinę, ramiai pavalgysite egzotiško maisto ir, žinoma, pasimėgaukite vasariškais Copacabanos kokteiliais.

Tie, kurie atvyks laiku į Copacabana, džiaugsis koncertais, kurie drebina Atlanto vandenyno pakrantę. Paplūdimyje jau ne vieną kartą viešėjo Lenny Kravitzas. Savo pėdsakus smėlyje paliko tokios žvaigždutės kaip „Rolling Stones“, Pharell Williams ar Macy Gray.

Pamiršę rūpesčius, homoseksualiųjų viešai reiškiamus jausmus (tai Copacabanoje natūralu) ar prekiautojų įkyrias grimasas, pasitiesite savo rankšluostuką ir galėsite ramiai pailsėti.

Garsusis Majamio paplūdimys

Pasiilgote naktinio gyvenimo, pašėlusių naktų – Pietų paplūdimys Majamyje (Florida) kaip tik jums. Vos tik saulė nusileidžia, atgyja paplūdimys, Majamio gyventojai ir, žinoma, turistai.

Klubų, vakarėlių, renginių gausa stebins ne vieną lankytoją. Pasirinkimas irgi nemenkas. Galėsite išsirinkti vieną iš 150 klubų ir jame leisti visą naktį iki pat paryčių.

Tik pasirinkite teisingai (nepatingėkite atsiversti skrajutės, pasiklausinėkite pažįstamų), nes viena naktis jums kainuos nuo 20 iki 60 dolerių.

Prasmuksite visai nepastebėti, jei turėsite įtakingų pažįstamų, „įsisukusių“ į vakarėlių verslą. Pasibaigus nakčiai – nenusiminkite. Grožėtis galėsite ne tik naktiniu, bet ir dieniniu Pietų paplūdimio vaizdu.

Maudynės, žaidimai, poilsis ir, žinoma, smaguriavimas užsienio virtuve. Čia galėsite paskanauti visko nuo Kubos iki Floridos skanėstų.

Deginantis paplūdimyje, sutikti merginą „topless“ – nemenka galimybė. Paplūdimys bendras, tačiau niekas neprieštarauja, kad merginos nori lygaus įdegio (kur tau kas prieštaraus...).

Akis paganyti galima ne tik į pusplikes merginas. Majamio paplūdimys siūlo pasižvalgyti į pritrenkiančius statinius. Pirmosios, būtinos pastebėti – gelbėtojų būstinės.

Šios išsiskiria savo spalvomis, nudažytos ne viena, o keliomis, ryškiomis spalvomis. Viešbučiai, galerijos, kavinės taip pat neatsilieka nuo gelbėtojų štabų. Netoli Pietų paplūdimio išsidėstę pastatai primena senovę.

Ore tvyrantis bohemijos kvapas, primena ketvirtą dešimtmetį, įtraukiantį turistus ir vietos gyventojus į rumbos ritmą.

Taigi, pats metas iš svajonių grįžti į Lietuvėlę ir nulėkti išsimaudyti šaltam ežerėly.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis