Pasirink spalvą pagal nuotaiką

Ar žinojai, jog Vakarų šalyse vestuves simbolizuojanti balta spalva Rytų kultūroje reiškia gedulą ir mirtį? Galbūt yra tekę girdėti, jog mėlynai išdažytuose kambariuose žmonės dirba greičiau ir geriau, o itin protingi asmenys labiausiai mėgsta geltoną spalvą?

Kaip bebūtų keista, tačiau nestabilios psichikos asmenys labai dažnai derina geltonos ir juodos spalvų drabužius.

Jei manai, kad spalvos gyvenime mažai ką reiškia - labai klysti. Kiekviena spalva turi tam tikrą reikšmę ir kiekvieną jų žmogaus akys suvokia kaip ženklą, turintį skirtingą prasmę.

Maža to, kai kurios spalvos mus veikia fiziškai. Štai pavyzdžiui, raudona spalva didina kraujospūdį, greitina pulsą.

Laimės spalva

Sensationalcolor.com teigimu, be minėtųjų savybių, raudona spalva taip pat padidina žmogaus pasitikėjimą savimi. Vilkint raudonos spalvos drabužius, dingsta baimė ir nerimas. Jas pakeičia meilė, aistra ir energija.

Kai kuriose tautose kraujo spalva žymi tyrumą, džiaugsmą ir šventes, o Kinijoje tai laimės ir gerovės spalva, naudojama norint į savo pusę palenkti fortūną. Tikriausiai dėl to ir nuotakos Rytų Azijoje mielai dėvi raudonos spalvos sukneles.

Visgi Pietų Afrikoje situacija visiškai kitokia. Raudona ten - laidotuvių spalva. O po 1917 m. Rusijoje ir pasaulyje ji tapo ir daug kraujo praliejimo pareikalavusios bolševikų revoliucijos ir teroro simboliu.

Rami kaip Barbė

Barbiška rožinė spalva yra ne kas kita kaip labai šviesi raudona spalva. Kai kam ji meilės ir romantikos spalva, tačiau rožinė aplinka, daiktai ir apranga, skirtingai nuo jos artimiausios „giminaitės“ raudonos, turi raminamąjį poveikį.

Vienas iš rožinės spalvos atspalvių yra naudojamas kalėjimuose, siekiant nuraminti kalinius. Na, o sporto komandos dažnai išpaišo savo priešininkų rūbines šia spalva norėdamos juos paversti pasyviais ir pavojaus nekeliančiais žaidėjais.

Sekso pranašė

Visiška raudonos spalvos priešingybe laikoma žalia. Gamtos spalva veikia raminančiai, gerina nuotaiką bei yra sveikatos garantas, tvirtina about.com. Neatsitiktinai daugelio TV stočių pastatuose įrengti „žalieji kambariai“, kuriuose prieš pasirodymus programose laukia jų dalyviai.

Mokslininkai taip pat yra pastebėję, jog ši spalva padeda skaityti. Užtenka ant skaitomos knygos lapų patiesti permatomą žalią plėvelę, kad paspartėtų skaitymo greitis ir teksto suvokimas.

Be to, žalia spalva daug šimtmečių laikyta vaisingumo simboliu. XV a. šios spalvos suknelėmis dažnai dabindavosi nuotakos. Na, o mūsų dienomis kai kurie žmonės tvirtina, jog žalias saldainis „M&M's“ gali būti panaudotas kaip seksualinio pobūdžio užuomina.

Darbo spalva

Mėlyną dangaus, vandens ir 10-ties litų spalvą psichologai vertina kaip taiką, ramumą ir saugumą skatinančią spalvą. Ji yra mėgstama daugelio žmonių, tačiau pirmenybę jai teikia vyrai.

Be raminamo poveikio mėlyna spalva gali sukurti liūdesio bei vienatvės nuotaiką. Nepaisant to, ji dažnai pasirenkama biurų sienų apdailai, nes tyrimais įrodyta, jog mėlynoje aplinkoje žmonės dirba daug produktyviau.

Jei raudona spalva tavo kraujospūdį padidina, tai mėlyna jį sumažina, be to, nežymiai sumažina ir kūno temperatūrą.

Lengvas aristokratijos dvelksmas

Violetinė spalva - tai turtų, valdžios, išminties, ambicijų ir prabangaus bei nepriklausomo gyvenimo ženklas. Ši spalva jungia raudonos spalvos energiją ir mėlynos spalvos stabilumą.

Dažnas žmogus violetinę spalvą vadina egzotiška arba dirbtine. Iš tiesų, gamtoje karališkos spalvos nėra dažnai pasitaikančios.

Protingi renkasi geltoną

Kaip teigia color-wheel-pro.com, geltona spalva daugumai mūsų pirmiausia yra vasaros ir saulės simbolis. Tai džiaugsmo, laimės ir energijos spalva.

Be šių malonių savo savybių ji turi ir dar keletą ypatingai naudingų charakteristikų. Geltonumas stimuliuoja smegenų aktyvumą ir raumenų energiją.

Geltona spalva pati efektyviausia, norint patraukti dėmesį. Vilkis ja norėdamas/-a pabrėžti svarbiausias savo stiliaus detales.

Galiausiai, geltona simbolizuoja išmintį, tad neturėtum nustebti, jog tyrimų duomenimis, žmonės su aukštu IQ lygiu šią spalvą tiesiog dievina.

Apelsininis entuziazmo pliūpsnis

Sumaišę geltoną su raudona išgausime vakarėjančio dangaus ir morkos spalvą - oranžinę. Ji laikoma energijos spalva. Kai pamatome ją, į mūsų galvą pradeda plūsti susijaudinimo, entuziazmo bei vidinės šilumos pojūčiai.

Kaip ir geltona oranžinė spalva lengvai patraukia dėmesį, todėl ji populiari reklamose.

Baltas būties lengvumas

Po geltonos vasaros saulės ir raustelėjusio rudens visada atkeliauja šalta, balta žiema. Sniego spalva - tai tyrumo ir nekaltumo ženklas. Taip pat ji laikoma tobulumo spalva.

Dėl savo šviesumo balta spalva sudaro erdvės pojūtį, todėl yra rekomenduojama mažose patalpose. Tačiau nors nudažyti baltai kambariai atrodys erdviai, atsiras ne itin malonus jausmas.

Balta spalva sukuria tuštumo, šaltumo ir nedraugiškumo atmosferą. Kai kuriems žmonėms ši spalva atrodo pernelyg sterili.

Europoje balta spalva tradiciškai yra ir džiugios šventės, vestuvių, simbolis. Tačiau kas vakariečiams - džiugesys ir laimė, tas budistams - netektis bei gedulas. Šios religijos atstovų laidotuvėse balta spalva yra pagrindinis akcentas.

Raganiškai gundo. Kas?

Priešprieša erdvei ir tyrumui, žinoma, yra tamsa. Su naktimi ir burtais siejama juoda spalva mums neatsiejama nuo pavojaus ar blogio įvaizdžio.

Daugelyje pasaulio kultūrų juoda yra mirties bei gedulo spalva. Tačiau senovės egiptiečiams atrodė visiškai priešingai. Jie juodumą tapatino su gyvenimu ir atgimimu.

Be to, net ir mūsų kultūroje juoda spalva asocijuojasi ne tik su praradimu ir liūdesiu. Ši spalva simbolizuoja formalų stilių, rafinuotumą ir seksualumą. Maža to, šviesą traukianti spalva ypač mėgstama mados industrijoje dėl formas ploninančio efekto.

Tvirtas kaip medis

Dar viena tamsi spalva, ruda, žmogų psichologiškai veikia gerokai pozityviau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Medžio spalva suteikia tvirtumo įspūdį, o mintis užlieja komforto ir saugumo jausmas. Tačiau tokias mintis greitai gali pakeisti liūdesys ir vienatvė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis