Ką apie žmones pasako spalvos

Prancūzas P. Hadesas nusakė pagrindinius asmenybės bruožus, remdamasis spalvomis. Tai tik viena iš daugelio spalvų psichologijos teorijų.

Šiame straipsnyje pateiksime ką, psichologas ištyrė apie skirtingas spalvas mėgstančius žmones.

Spalva – tavo asmenybė

Pagalvok, kokias tu renkiesi dažniausiai spalvas ir susipažink su jų charakteristikomis.

Balta spalva. Ją mėgsta žmonės, kurie turi lakią vaizduotę, yra religingi, mėgsta taiką ir ramybę. Jiems būdingos itin prieštaringos savybės: artumas – atitolimas, užuojauta – atsiskyrimas. Tai žmonės, kurie daug svajoja, yra linkę į kraštutinumus. Jie siekia nugalėti pavydą ir kitus žemus potraukius.

Raudona spalva. Tai aistros žmonės. Jiems patinka dominuoti, lyderiauti. Jie yra ambicingi, užsispyrę. Moka įgyvendinti savo norus. Mėgsta azartą – medžioklę, sportą, automobilių lenktynes.

Rožinė spalva. Tai asmenys, kurie linkę būti iliuzijų pasaulyje, laukiantys stebuklų. Jie dažnai yra atsipalaidavę, švelnūs, užsisvajoję apie meilę, mėgsta komfortą ir jaukumą. „Rožiniai akiniai“ jiems pakeičia realybę, leidžia išlaikyti ramybę. Jie daugiau žada, nei gali padaryti.

Ryškiai mėlyna spalva. Turi išvystytą intuiciją, pasaulio pajautimą. Siekia žinių. Tai artistų spalva, lengvai pasiekiančių pripažinimą, tikslus ir turtus. Jie myli gyvenimą, save.

Ruda spalva. Tai žmonės, kurie išlaiko pusiausvyrą. Jie yra tvarkingi, santūrūs ir myli vienatvę bei ramybę. Pasižymi ištverme, atidumu, valdžios siekimu. Šie asmenys tvirtai stovi ant žemės. Jais galima pasitikėti sunkią valandą. Meilėje aktyvūs ir dėmesingi. Moka save kontroliuoti, užsispyrę siekia savo tikslo, randa problemų sprendimus.

Šviesiai mėlyna spalva. Tai svajotojai, romantikai, mėgsta keliones, gamtą. Turi daug draugų, yra komunikabilūs. Šie žmonės moka duoti, bet tiek pat nori ir gauti. Mėgsta saugumą ir stabilumą.

Pilka, tamsiai pilka spalva. Šie asmenys mąsto logiškai, domisi mokslais ir menais, geba išspręsti pačias sunkiausias problemas. Tai tvarkos mėgėjai. Jie gali analizuoti savo ir kitų elgesį. Daug pasiekia įvairiose srityse. Yra itin kūrybiški. Jei kas nuvilia, sugeba greitai atsigauti.

Šviesiai pilka spalva. Tai protingi, apsiskaitę, greitai mąstantys, nepakenčiantys apribojimų, vengiantys sukumų ir problemų žmonės. Jie turi daug idėjų. Pasižymi intelektualumu ir komunikabilumu. Kartais atrodo abejingi kitiems, bet iš tiesų taip nėra.

Žalia, tamsiai žalia. Tai užsispyrę, įkyrūs, mėgstantys žemiškus malonumus, solidūs ir perspektyvūs asmenys. Myli gamtą, ramybę, jautrūs grožiui. Jiems būtina suprasti, kad ir kiti turi savo nuomonę. Tai stiprios valios asmenybės.

Šviesiai žalia spalva. Tai paslaugūs, vertinantys partnerystę, švelnūs asmenys. Jiems būdingas teisingumas, geranoriškumas ir draugiškumas. Tai labai pareigingi ir protingi žmonės, mokantys sakyti tai, ko iš jų laukia kiti, bet nemokantys klausyti.

Violetinė spalva. Jie siekia laisvės ir nepriklausomybės, aukštų vertybių. Jų gyvenimas pilnas vingių. Juos traukia paslaptis, mistika, nežinomybė. Ši spalva rodo įgimtą aukštą intelektą, ji nepatinka paprastiems žmonėms.

Geltona spalva. Jie yra malonūs, šilti, kupini gyvenimo energijos, kūrybiški, stiprios valios, mokantys koncentruoti jėgą ir nukreipti ją norima linkme. Tai asmenys, kurie siekia valdžios. Šie asmenys gražūs ir dosnūs, turi kitų asmenų pripažinimą.

Juoda spalva. Šie asmenys visada pasiruošę kovai. Jausmai ekstremalūs. Jie linkę protestuoti ir griauti. Šie asmenys ne visada teisingai įvertina situaciją, todėl pralošia ir kenčia. Jie moka mylėti ir yra mylimi.

Gal šis trumpas spalvų aptarimas padės geriau pažinti save ir kitus. Negalima teigti, kad viskas, kas parašyta absoliučiai tikra, visuomet gyvenime yra begalės išimčių. Spalva ir mūsų apranga labai svarbios asmenybės detalės. Linkiu nebijoti eksperimentuoti.

Sėkmės, meilės ir kantrybės.

Visada Jūsų ir su Jumis

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis