Kaip susirasti draugų?

Nesvarbu, ar pradėjai lankyti naują mokyklą, ar ieškai sau poros, susitikimas ir susipažinimas su naujais žmonėmis gali būti ne itin malonus. Tai gali būti iššūkis. Ypač jei esi drovesnis nei aplinkiniai.

Vis dėlto šis procesas gali būti visai nesudėtingas, jei žinai, kaip tinkamai elgtis susipažinimo metu. Pritaikęs/-iusi kelis žemiau pateiktus patarimus ir pamėginęs/-usi elgtis pagal taisykles, suprasi, kad nauja pažintis gali nekelti streso.

1. Klausykis ir klausk

Visiems patinka, kai jų klausosi, kai jų mintys yra vertinamos. Būdamas/-a geru klausytoju, kitiems parodysi, kad tau yra svarbu tai, ką jie sako. O kam tai gali nepatikti?

Kaip tinkamai klausyti? Svarbiausia - akių kontaktas. Kol nepažįstamieji kalbės, nenuleisk akių nuo jų, o paskui iškart užduok klausimą, susijusį su pokalbio tema.

Jei pokalbis tęsis, paprašyk pašnekovo/-ės telefono numerio ar elektroninio pašto adreso. Taip galėsi derinti tolimesnius susitikimus arba pratęsti pokalbį.

2. Sakyk komplimentus

Kiekvienam patinka, kai yra glostoma jų savimeilė. Tinkamas komplimentas yra puikus būdas pradėti pokalbį ar užmegzti draugiškus santykius.

Sakydamas/-a komplimentą būk nuoširdus/-i ir atviras/-a. Net pagirdamas/-a kažkokią smulkmenėlę, pavyzdžiui, asmens batų spalvą, tikėtina, jog tai bus įvertinta. Galbūt ir pats/-i sulauksi komplimento!

3. Atsiribok nuo technologijų

Jei nuolat tikrinsi savo elektroninio ar balso pašto dėžutę, skaitysi žinutes, greičiausiai nepastebėsi, kad kažkas tavimi domisi. Nepaleisdamas/-a mobiliojo telefono iš rankų ar naršydamas/-a internete parodai kitiems, jog esi nepasiekiamas/-a.

Paslėpk mobilųjį telefoną ir dažniau apsidairyk. Kas „skaldo“ neblogus juokelius? Su kuo iš patalpoje esančių dar nesikalbėjai? Kieno dėmesį atkreipia tavo mintys? Pasistenk įsidėmėti tave supančių žmonių veidus.

4. Tapk būrelio ar komandos nariu

Turintys bendrus pomėgius žmonės dažniau turi apie ką šnekučiuotis. Visai nesvarbu, ar tas pomėgis bus skaitymas, regbis ar rokenrolas, bendravimas su bendraminčiais bus smagus ir leis tau pasijusti artimu/-a.

Pašniukštinėk, kokių būrelių yra tavo mokykloje. Peržiūrėk užklasinės veiklos programą, apsilankyk vietos užimtumo centre ar kitose panašiose vietose. Suburk roko grupę, įsteik skaitovų klubą arba ieškok bendraminčių internete. Kaipmat įsigysi draugų!

5. Būk savanoriu/-e

Noras padėti kitiems patinka daugumai žmonių. Nesvarbu, ar ieškoma tik draugo, ar poros. Savanoriškumas yra puikus būdas susipažinti su kitais, stiprinti santykius bei siekti bendrų tikslų.

Gali būti savanoriu pagalbininku savo mokykloje, bendruomenės centre ar net maldos namuose. Daugelis paauglių palaiko švarą parkuose, moko jaunesnius mokinius, padeda veterinarams, gydytojams, užkandinių savininkams.

Ne pelno organizacijoms taip pat visada reikalinga savanorių pagalba. Greitai įsitikinsi, jog įvairių amžių grupių savanoriai yra nepaprastai mieli pašnekovai.

6. Susirask darbą

Pusės etato darbas įstaigoje, kurioje dirba kiti paaugliai, yra dar vienas būdas susipažinti ir siekti bendrų tikslų. Visai nesvarbu, ar lankstysi megztukus, ar valysi tualetus - tikrai turėsi kuo pasidžiaugti, ar nusiskųsti. Tavo bičiulių gretos kaipmat padidės.

7. Suburk grupę

Ar tavo matematikos mokytoja užduoda super sunkias namų darbų užduotis? Ar tavo anglų kalbos mokytojas nuolat „pradžiugina“ apklausomis?

Pasiūlyk keliems klasiokams kartą per savaitę susitikti ir papildomai pasimokyti. Paprašyk dalyko mokytojo užsiminti apie tavo grupę kitose klasėse.

Savo grupelėje galite diskutuoti ne tik mokslo temomis, bet ir apkalbėti mokyklos naujienas ar klasiokus. Sužinok, kurių mokytojų jie nemėgsta labiausiai.

Drauge pasigaminkite paruoštukes, pasitikrinkite įsisavintą medžiagą. Atsineškite užkandžių, pasidalinkite kita įdomia asmenine informacija. Nė mirktelėti nespėsi, o jau turėsi naujų draugų.

8. Juokis

Juokis kartu su kitais. Neleisk aplinkiniams suprasti, kad nesupratai „bajerio“ arba tau tai nejuokinga. Būk kartu su žmonėmis ir stenkis juos pralinksminti.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis